TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Problemy z seksualnością

Ocena:
(26 opinii)

Książka pod patronatem Tolle.pl!

Każdego dnia świat bombarduje nas tysiącami informacji, porad i nachalnych nieraz przepisów na tzw. zdrowe życie seksualne. Zdecydowana większość tych porad odbiega od chrześcijańskiej wizji seksualności. Jak w takiej sytuacji ma się odnaleźć młody chrześcijanin?

W tej książce znajdziesz odpowiedzi na autentyczne pytania stawiane przez mlodych ludzi. Zostały one zebrane przez redakcję popularnego młodzieżowego kwartalnika "eSPe", a o odpowiedź został poproszony ks. Marek Dziewiecki, kapłan i psycholog, jeden z najpopularniejszych autorów katolickich.

W swoich odpowiedziach ks. Marek nie głosi kazań, nie moralizuje, lecz spokojnie odnosi się do wątpliwości, które dręczą młodych ludzi. Posługuje się przy tym zrozumiałym, a jednocześnie precyzyjnym językiem.

Ta książka pomoże Ci zrozumieć stanowisko Kościoła poprzez odpowiedź na pytania, takie jak:

 • Skoro się kochamy to dlaczego nie możemy współżyć przed ślubem?
 • Dlaczego Kościół nie akceptuje wspólnego mieszkania narzeczonych przed ślubem?
 • Jak mam powiedzieć "nie" chłopakowi i mieć szansę, by nie rozpadł się nasz związek?
 • Czy masturbacja rzeczywiście jest taka zła, jak twierdzą księża?
 • Dlaczego Kościół nie akceptuje antykoncepcji?
 • Skoro się kochamy, to czy potrzebny jest nam jeszcze ślub?
 • Jeśli ktoś jest homoseksualistą, to czy nie ma prawa do szczęścia i bycia z ukochaną osobą?
 • Czy osoby cierpiące z powodu odmiennej tożsamości płciowej, nie powinny mieć prawa do zmiany płci?

Ks. Marek Dziewiecki to jeden z najbardziej poczytnych autorów katolickich w Polsce, mający na swym koncie wiele książek z zakresu przygotowania do sakramentu małżeństwa i założenia rodziny, komunikacji międzyludzkiej, wychowania oraz profilaktyki i terapii uzależnień. Jest doktorem psychologii, adiunktem UKSW, jak również cenionym rekolekcjonistą, krajowym duszpasterzem powołań i dyrektorem telefonu zaufania w diecezji radomskiej.

Opinie naszych Klientów (26 opinii)Napisz swoją opinię

Fascynująca i pięknie napisana

Książka godna polecenia dla wszystkich osób przygotowujących się do małżeństwa. W bardzo jasny i precyzyjny sposób odpowiada na pytania młodych ludzi.

autor opinii: Ewelina N.

bardzo dobra

świetny zbiór porad i wyjaśnień bardzo istotnych kwestii, związanych z czystością, małżeństwem, seksem, i wszystko to w kontekście wiary, Boga

autor opinii: Łukasz

Polecam wszystkim

Jak już wcześniej pisano, zgadzam się, że książka jest napisana prostym językiem. Przedstawione są w niej prawdy dotyczące seksualności, ale także a nawet przede wszystkim miłości. Polecam każdemu kto chce stworzyć dobre małżeństwo i rodzinę. Książka ukazuje mądrość Kościoła w nauce o seksualności i miłości. Polecam nie tylko młodym, ale i starszym osobom, ponieważ moim zdaniem w dzisiejszych czasach wiele osób starszych nie zna prawd i nauczania Kościoła lub przeinacza tę naukę tworząc mity, które oddalają i zniechęcają od tej pięknej i mądrej nauki.

autor opinii: Kamil

Super

Książka odpowiada na wieleeeee pytań seksualnych które mnie ciekawiły i na pewno wielu innych młodych. Ukazuję prawdę o współżyciu i jak się rozwijać w miłości , Polecam każdemu!

autor opinii: Kuba Wianek

Polecam !

Język przekazywania wiedzy trafiający w sedno zagadnienia !
Ksiądz Marek jest dla mnie kimś kto przy ogromnej wiedzy potrafi ją przekazywać praktycznie. Wielki autorytet !!

autor opinii: Ewa Majnusz

Również bardzo gorąco polecam tę książkę. Ja dostałam ją od rodziców ( sama poprosiłam) i w sposób prosty, ale i elokwentny wyjaśniła mi te kwestie, które jeszcze nie były dla mnie do końca jasne. Przyjemnie się czyta i daje do myślenia.

autor opinii: :)

BARDZO DOBRA KSIĄŻKA ,POLECAM WSZYSTKIM KTÓRZY CHCĄ POPRACOWAĆ NAD CZYSTOŚCIĄ W SZERSZYM ASPEKCIE.

autor opinii: ANNA ADAMCZEWSKA

Polecam

Dobra i wartościowa książka, polecam.

autor opinii: Marek Gabryś

super!!!

Książka naprawdę warta polecenia wszystkim, którzy poważnie myślą o swoim życiu (nie tylko zakochanym). Pięknym, prostym i zrozumiałym językiem ks. Marek przekazuje naukę o seksualności człowieka. Podkreśla znaczenie miłości i obala mity na jej temat. Jasno i wyraźnie mówi o tym czym miłość jest (powinna być) a czym zdecydowanie nie jest. Polecam gorąco.

autor opinii: Marcin Wróbel

Dobra książka

Książka godna polecenia, szczere i rzetelne odpowiedzi księdza na pytania młodzierzy polecam wszystkim.

autor opinii: karol

Bardzo dobra książka.

Kupiłam tę książkę dla mojego 16-letniego syna i mogę ją z czystym sumieniem polecić innym.W bardzo prosty i przystępny sposób wyjaśnia jak powinien zachować się młody człowiek.Zawiera też zwyczajne,praktyczne rady.

autor opinii: Zofia Kałużna

Polecam!

Wspaniała i bardzo wartościowa książka, warto przeczytać!

autor opinii: Mateusz

warto

Fantastyczna i bardzo pomocna książka. Pomaga nam, młodym znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących nas pytań dotyczących seksualności. Gorąco polecam.

autor opinii: Agnieszka

pozytyw

bardzo dobra i praktyczna pozycja.

autor opinii: Piotr

Problemy z seksualością

Wśród dzisiejszego zwariowanego świata, kolejna bardzo pomocna książka, która rzeczowo, jasno i dobitnie odpowiada na dzisiejsze problemy czystości i poszanowania ciała.

autor opinii: ks.Paweł Romanowski

opinia

Bardzo dobra i pomocna książka. Tematy w niej poruszane sa aktualne i solidnie wytłumaczone. Polecam

autor opinii: Tomasz Skotniczny

przesyłka

Jestem zadowolona z przesyłki

autor opinii: Antek

W czasach mojej młodości temat seksu był tematem tabu.Dzieki tej kiążce chciałem poznac aktualne podejscie do tego tematu.Udało się.Polecam

autor opinii: Jacek Kulig

Kochać mądrze.

Jest to świetna książka nie tylko dla młodych, nie moralizuje, rozwiązuje wszelkie trudności z sferą seksualności.Warto żeby rodzice dorastających dzieci też przeczytali tę książkę .

autor opinii: Teresa Ciepielowska

rewelacja

Bardzo przydatne w przygotowaniu do zajęć z Wychowania do życia w rodzinie oraz na katechezę. Bardzo gruntownie wyjaśnione i poparte wieloma argumentami odpowiedzi na dylamaty młodych chrześcijan. POLECAM:)

autor opinii: A.Mika

Prawda

Książka jest bardzo wartościowa .Ciesze się że jest taka księgarnai w której można znaleźć bardzo pożyteczne książki na tematy bardzo dotykające tożsamości człowieka. Dziękuję Panu Bogu .

autor opinii: Marcin

Wszyscy wiemy, że autor i jego książki trafiaja do młodzieży'

autor opinii: ks.Władysław Gil

Polecam!

Ci, którzy szukają odpowiedzi na nurtujące pytania lub po prostu chcą się umocnić, powinni przeczytać tę książkę. Prosty, zrozumiały język autora. Spojrzenie na problemy nie tylko od strony katolika, ale równiez od strony człowieka, któremu zależy na dobru drugiego. Jedyne, co może odpychać to tytuł, niektórych odpya aż tak bardzo, że jej nie otwierają.

autor opinii: JJ

Polecam

Książka warta polecenia młodym, rodzicom młodych, kapłanom, pedagogom.
W jasny sposób tłumaczy sprawy związane z seksualnością mierząc się z trudnymi pytaniami i dylematami młodych,a jednocześnie nie ulega tędowi przychlebiania się młodym konsekwentnie prezentując stanowisko kościoła.

autor opinii: Gabriela pilch

Polecam

Świetna książka. Napisana przystępnym językiem.

autor opinii: Łukasz

Świetna książka

Ks. Marek Dziewiecki jak nikt potrafi łączyć dwa powołania: kapłana i psychologa. Nie znam bardziej kompetentnej osoby, która potrafi na problemy młodych ludzi spojrzeć jednocześnie z tych dwóch perspektyw. Wiele z jego książek uważam za absolutne perełki - ta książka to niewątpliwie jedna z nich.

autor opinii: Paweł Królak, właściciel Tolle.pl

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: ks. Marek Dziewiecki
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 304
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374823913
ISBN: 9788374823913
ID: 196247

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Problemy z seksualnością Problemy z seksualnością
28.99 zł
 • Wysyłamy w ciągu 24h
 • Dostawa za jedyne 8.90 zł
  - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...