BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

Katalog autorów

Ks. Gabriele Amorth

(ur. 1925 w Modenie), duchowny katolicki, paulista, mariolog, od 1986 oficjalny egzorcysta Państwa Kościelnego i diecezji rzymskiej, założyciel i przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów.

Po ukończeniu studiów prawniczych wstąpił do zgromadzenia paulistów. W 1954 przyjął święcenia kapłańskie, wstąpił do Towarzystwa św. Pawła, a ponad trzydzieści lat później został mianowany egzorcystą. Jest uczniem o. Candida Amantiniego. W 1993 powołał do istnienia Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, któremu przewodniczył do 2000 roku. Jego służba Kościołowi zaowocowała licznymi (ok. 70 tys.) egzorcyzmami. Przeszedł na emeryturę w wieku 75 lat. Obecnie jest honorowym członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów.

Ks. Amorth jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie egzorcyzmów i zagrożeń duchowych. Jako jeden z pierwszych specjalistów odważył się otwarcie skrytykować książki o Harrym Potterze, twierdząc, że zainteresowanie magią stanowi zagrożenie dla chrześcijańskiej duchowości. Jedną z jego najgłośniejszych publikacji są przetłumaczone na 12 języków “Wyznania egzorcysty” (2002; Un esorcista racconta). Książka ta, obok kilku innych dzieł autora, urosła do rangi światowego bestselleru.

Inną specjalizacją ks. Amortha jest mariologia. Napisał cztery książki o Matce Bożej, m.in. “Dialoghi su Maria” (1987). Przez wiele lat był dyrektorem miesięcznika maryjnego “Madre di Dio” (Matka Boża). Jest pomysłodawcą i uczestnikiem wielu inicjatyw maryjnych. Wielokrotnie wspomina poświęcenie Włoch Niepokalanemu Sercu Maryi, którego był uczestnikiem w 1959. Jest również członkiem Papieskiej Międzynarodowej Akademii Maryjnej oraz Salezjańskiej Akademii Maryjnej.

Zobacz książki, których autorem jest Ks. Gabriele Amorth