TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ancilla. Pamiętnik wieśniaczki francuskiej

Publikacja Ancilii to naprawdę wielkie wydarzenie w polskiej teologii duchowości małżeństwa i rodziny. Istnieje ku temu wiele poważnych racji. Najpierw jest to najprawdopodobniej pierwszy polski tekst z tej dziedziny.

Po wtóre, powstał on w czasie, gdy nie tylko nie mówiło się o duchowości życia małżeńskiego, ale nawet teologia duchowości miała się dopiero wyodrębnić i zaistnieć w systemie nauk teologicznych.

Jeszcze cenniejsze jest to, że gdy mówiąc o życiu małżeńskim i rodzinnym, zwykło się zwracać uwagę niemalże wyłącznie na jego wymiar moralny, Autorka buduje teologię duchowości.

Przekonana, zgodnie z ówczesnym przepowiadaniem i duszpasterstwem, że jedynym "stanem doskonałości" jest życie zakonne, spogląda na duchowość małżeńską w perspektywie duchowości zakonnej. Czyni to jednak w wyjątkowo głęboki i oryginalny sposób.

Pewnie patrząc realistycznie na własne życie małżeńskie i rodzinne, drogę świętości małżeńskiej przedstawia jako wydarzenie prawdziwie ludzkie, a więc prawdziwie cielesne i prawdziwie duchowe.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Autor: Ludmiła Puzanowska
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 144
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788376044057
ISBN: 9788376044057
ID: 363372

Zobacz również

Ancilla. Pamiętnik wieśniaczki francuskiej
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...