TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Być samemu nie znaczy być samotnym

Ocena:
(1 opinii)

Czy ktoś, kto jest sam, musi być jednocześnie samotny? – pyta Muller. Czy samotność musi przynosić wyłącznie smutek i poczucie opuszczenia?

W swoich rozważaniach autor zaprzecza obiegowym sądom na temat bycia samemu i bycia samotnym. Wskazuje na pozytywne aspekty samotnego zmagania się z codziennością i udowadnia, że właśnie wtedy, gdy pozostajemy sami, mamy możliwość poznania samego siebie i zobaczenia prawdziwej wartości życia. Pomaga w tym m.in. odpowiednio pojmowana kontemplacja, dzięki której człowiek dojrzewa i zaczyna rozumieć więcej, niż pojmował wcześniej, żyjąc w ciągłym ruchu i zgiełku współczesnego świata.

Zatrzymaj się i pomyśl nad swoim życiem, pokochaj swoją samotność, nie bój się ciszy odosobnienia – sugeruje Muller – bo właśnie wtedy, całkiem niespodziewanie, odkryjesz smak i kolory życia.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Warto przeczytać, bo warto wiedzieć:)

Czasami wiemy coś intuicyjnie lecz nasze postrzeganie życia jest weryfikowane przez inne osoby nie zawsze właściwie.
Ta książka, czyli jej autor w prosty sposób potwierdził mi ,że bycie samemu to naturalny "proces" poznawania siebie. To fundament życia, który nie zawsze jest zbudowany w dzieciństwie prawidłowo. Chcę jeszcze dodać, że przeczytałam nie jedną książkę o podobnej tematyce, lecz ta, tak mała i skromna oddaje całe sedno w dosłownie czuły i pełen miłości sposób napisana:)

autor opinii: Zosia Skiba

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Wunibald Muller
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 156
Wymiar [mm]: 120 x 165
EAN: 9788360703083
ISBN: 9788360703083
ID: 51926

Zobacz również

Być samemu nie znaczy być samotnym
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...