TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Cenniejsza niż perły

Ocena:
(102 opinii)

O tym, jak mądra żona pomaga mężowi osiągnąć pełnię męskości.

Jak każda kobieta zapewne chcesz, aby Twoje małżeństwo było idealne i wymarzone. Abyś żyła w zgodzie i miłości ze swoim mężem do końca swoich dni. Jeżeli wydaje Ci się, że nie jesteś w stanie tego osiągnąć, to grubo się mylisz!

Dzięki książce "Cenniejsza niż perły" możesz odmienić swoje małżeństwo. Staniesz się lepsza dla siebie i dla swojego współmałżonka. Zrozumiesz, że zmieniając na lepsze siebie, uczynisz swoje małżeństwo bardziej szczęśliwym.

Możesz nauczyć się być źródłem inspiracji dla swojego męża, wpływać na niego, zachęcać go i ostatecznie pomóc mu w podążaniu we właściwych kierunku.

Wielką zaletą książki jest to, że została napisana przez mężczyznę i zawiera męski punkt widzenia, dzięki czemu lepiej zrozumiesz swojego męża i jego potrzeby. Znajdziesz w niej praktyczne wskazówki, jak dążyć do udanego życia w małżeństwie.

Dzięki lekturze tej książki dowiesz się, co zrobić, aby Twoje małżeństwo było dobre i szczęśliwe. Pomoże Ci ona przejąć inicjatywę w małżeństwie i tym samym stać się aktywną - nie użalającą się nad sobą - kobietą.

Dzięki niej dowiesz się, jak każdego dnia budować szczęśliwe małżeństwo. Nauczysz się dokonywać wyborów, aktywnie działać i stawiać czoła słabościom.

Ponadto z książki dowiesz się:

  • jak stać się silną kobietą i odzyskać szacunek do samej siebie?
  • co zrobić, żeby mąż Cię bardziej szanował?
  • jak zrozumieć najgłębsze pragnienie mężczyzny?
  • jak doceniać niedoskonałego mężczyznę i widzieć jego zalety?
  • jak odzyskać męża, który błądzi?
  • jak wpłynąć na męża niewierzącego?
  • jak poradzić sobie z gniewem męża?

Postaraj się zrozumieć, jak wielką masz moc w swoim małżeństwie i wykorzystaj ją. Sięgnij po tę książkę i uczyń swoje małżeństwo wymarzonym.

Opinie naszych Klientów (102 opinii)Napisz swoją opinię

bardzo polecam

każda żona powinna to przeczytać i im wcześniej to zrobi tym mniej błędów popełni

autor opinii: Jadwiga Sterkowicz

ok

Ja nie czytałem, ale żona sobie chwali. Skromnie wydana książka, ale merytorycznie fajna.

autor opinii: Bartosz Sadliński

Polecam

Wartościowa książka warta polecenia

autor opinii: Urszula Kluba

Nie podoba mi się forma książki. Jest napisana w stylu Josha McDowella za którym nie przepadam. Fajnie, że jest bardzo dużo odniesień religijnych, ale aż do przesady - jak to u protestantów. Tylko to mi nie leży.

autor opinii: Magdalena Wojtuch

Cenniejsza niż perły

Wspaniała godna polecenia

autor opinii: Agnieszka Krupa

Warta polecenia

W pewnym sensie zmieniła moje postrzeganie samej siebie w małżeństwie zwłaszcza po kłótni - wcześniej zawsze czułam się poszkodowana i miałam postawę" przecież to on był dla mnie niemiły i to on powiniem mnie przeprosić", a po lekturze tej książki zrozumiałam, że w większości moje nieodpowiednie zachowanie m.in. niedocenianie męża, narzekanie doprowadzały to tego, że mój mąż ostatecznie zachowywał się w stosunku do mnie oschle, bez serca, czasami bez szacunku.
Książka dla każdej żony, która chce przeżyć szczęśliwie życie z jednym mężem.

autor opinii: Paulina

Bardzo dobra

kupiłem dla żony ale zanim jej dałem pochłomołem w jeden wieczor i niech to wystarczy za opinie ;)

autor opinii: krzysztof

Pokecam

Polecam sprzedającego. Super oferta i obsługa. Świetną sprawą dająca radość i użytek jest zakładka magnesowa. Dziekuję.

autor opinii: Paweł Chmura

Cenniejsza niż perły

Czytałam. Polecam. Lektura obowiązkowa dla każdej mężatki.

Polecam

Z czystym sercem polecam każdej żonie, zwłaszcza tej z krótkim stażem. Wiele cennych spostrzeżeń i rad do wprowadzenia w relacje z mężem.
Książka na pewno bardzo pomocna w naszym związku. Wrócę do niej nie raz.

Przesyłka bezproblemowa z miłym gratisem w środku.

autor opinii: Magdalena

Rewelacyjna

Rewelacyjna, rozświetliła mi wiele spraw o których nie miałam pojęcia.
Polecam czytałam z zapartym tchem

autor opinii: Aneta Szczepańska

Książka godna polecenia

Książka godna polecenia. Osobiście kupiłem wiele egzemplarzy jako prezent dla koleżanek-mężatek, które nie potrafią sobie poradzić z egoizmem męża. Autor unika wielu niebezpiecznych pułapek i pokazuje, jak mądra żona może wpłynąć na męża. Autor w mądry sposób uświadamia kobiety i dodaje im poczucia własnej wartości dowodząc, że dla mężczyzny stracić mądrą żonę, - która walczy o to, aby mąż stał się lepszym człowiekiem - to strata nie do przełknięcia. Jednak autor mądrze zauważa, że kobieta zmianę związku powinna zacząć od siebie, bo narcystyczna kobieta (skupiona na sobie i wiecznie patrząca w lustro) do żadnej zmiany nie przekona swojego mężczyzny.

autor opinii: Tadeusz Mieczyński

Cenniejsza niż perły

Bardzo dobra pozycja !!! Gdyby każda mężatka przeczytała tą książkę zaoszczędziła by sobie wielu rozczarowań dotyczących swojego męża.Była by szczęśliwsza w swoim małżeństwie.

autor opinii: Ośko Anna

Każda kobieta powinna choć raz przeczytać CENNIEJSZĄ NIŻ PERŁY.
Nie zdajemy sobie sporawy jak wiele zależy od nas. Szczęście/nieszczęście mamy w swoich rękach. Książka uczy w praktyczny sposób kierowania swoim mężczyzną, swoim życiem.
Polecam!

autor opinii: Magdalena S.

KAPŁANKA OGNISKA RODZINY

- jest cenniejsza niż perły!
Ta pozycja tytułem udowadnia, że Kobieta potrafi przejąć na siebie część odpowiedzialności za małżeństwo, rodzinę, w tym i niespełniającego oczekiwań, czy też męskiej, odpowiedzialnej, dojrzałości - męża.
Pozycja warta uważnego pochylenia się, szczególnie w czasie kryzysu małżeństwa i uwierzenia, jak wiele Kobieta może!
W tym jak wiele może pomóc niedojrzałemu do trudów życia, mężowi,
jak wiele jest w niej możliwości kształtowania męża z miłości.

autor opinii: vel Cecylia Czechowska

Super

Jestem w trakcie czytania....Autor pisze przepięknie na temat relacji współmałżonków w świetle relacji z Bogiem.Polecam.

autor opinii: Anna Kaliciecka

Bardzo dobra

Prosiłam Boga o przemianę serca u męża a to ja mam wiele do przepracowania i to w wielu dziedzinach .Dzięki za cenne uwagi .
Polecam :-) .
Asia

autor opinii: Joanna Bielecka

Bardzo dobra

Bardzo dobrze napisana książka, jestem mile zaskoczona takim podejściem do problemów codziennego życia. Bardzo gorąco polecam wszystkim tę książkę.

autor opinii: Maria Pupka Lipinska

Polecam

Książka, która daje do myślenia. Nie można nikogo zmienić na siłę, ale można zacząć od siebie, od pracy nad sobą, ćwiczyć się w cierpliwości i wzrastać w miłości.

autor opinii: Patka

Naprawiam związek.

Nie powiem,że jest łatwo ale wcielam w życie metody z książki. Efekty już są, małymi kroczkami relacje z małżonkiem poprawiają się. DOCENIAM i książkę i męża.

autor opinii: Małgorzata Ćwiek

O cenniejsza niż perły

Witam, ta książka jest o różnicach miedzy płciami- ale i o tym że jesteśmy sobie równi- ale przed Panem Bogiem. Obecnie, kiedy tyle złego pokazują kobiety warto przypominać o naszej prawdziwej wartości- wolnej od chamstwa, wulgarności, od redukowania kobiecości do jednej funkcji: używania ciała. Jesteśmy bardziej złożone i nigdy pewna tajemniczość ( powściągliwość w słowach , gestach .m.in.) nie obracała się przeciwko nam.
Autor zrównoważył to co ludzkie, zwykle, życiowe z odniesieniem do Sacrum. A za tym ludzkim stoi i wieloletnie małżeństwo i żona, która weryfikował treść. Warto podarować tę książkę młodej mężatce, choć i starszym stażem, ale i młodym dziewczynom na pewno się przyda!

słabo...

Książka dobra, ale niestety po kolejnej przeczytanej tego typu książce, zauważam dysproporcję. Mężowie uważani są za istoty wiecznie niedojrzałe, niedorosłe, którym trzeba pomagać stać się dorosłym odpowiedzialnym, dobrym mężem i często ojcem. To jakaś utopia. Po pierwsze to manipulacja drugim człowiekiem, po drugie to niemożliwe aby zmienić innego człowieka, jeśli on tego nie chce, po trzecie dlaczego to kobieta ma 'harować' za dwoje w relacji i ciągle się starać, analizować, wspierać, pomagać etc. Nie znajduję na rynku książek, które mówiłyby w ten sposób mężom, aby wychowywali swoje żony. Może to i dobrze. Ale niesmak pozostaje. Sądzę, że kobiety maja prawo do dobrych, wychowanych, dojrzałych mężów, którzy rokują na dojrzałych i odpowiedzialnych ojców. I nie muszą wykonywać żadnej tytanicznej pracy w tym kierunku, która może trwać 30-40 lat bez efektu... Piszę z tej perspektywy. Kobieta ma prawo i obowiązek dbać o swój rozwój i o bycie odpowiedzialna osobą. Tak samo mąż ma swoje obowiązki. Jeśli patrzymy na małżeństwo kobiety, że to ona ma zrobić całą robotę, a on skorzysta, albo i nie, to ja protestuję ....

autor opinii: żona ze stażem

Cóż, to nie tak, jak piszą...

Takie książki sa pozyteczne i potrzebne pod jednym warunkiem: że, symetrycznie, czytają je oboje małżonkowie (albo wczesniej narzeczeni), jedna ksiażka o tym, "jak lepiej kochać swojego męża i pomóc mu się rozwijać", i druga o tym, "jak lepiej kochać swoja żonę i pomóc jej się rozwijać". Inaczej to nie ma sensu, bo inaczej to jest to nakłanianie do traktowanie drugiej strony (tu: męzczyzny) jak dużego, niemądrego dziecka, którym tzreba manipulowac i wychowywać, żeby osiągnąc to, na czym drugiej stronie zalezy. i to pod szyldem "żeby on/ona stał/a się w pełni tym, kim ma być".
Jest takie znane powiedzenie (nie wiem, czy tylko polskie, czy inne narody tez tak głupio mówią :), że żona jest szyją swojego męża. Dlatego to, moim oczywiście zdaniem, bardzo głupie powiedzenie, bo insynuuje, że ten mąz jest wyjatkowo łatwowierny, dający się manipulować, i że daje się oszukiwać, że reobi coś lub postanawia samodzielnie, a głupiutki nie wie, że to żona osiąga swoje cele sprytnie i tak, że on się nawet nie zorientuje... Nie lubię takiej obłudy. Małżonkowie OBOJE są (lub powinni być) dorośli, i jeśli chcą umieć się kochać i szanować, to OBOJE powinni, owszem, poznac swoje "typowe" (czy w ogóle takie naprawdę są?), zalezne od płci (?) słabe i mocne strony, potrzeby, oczekiwania, i osobiste, "rodzinne" rany, cechy, kompleksy, itp.
Piszę to z perspektywy 30 lat małżeństwa, z perspektywy wielu przeczytanych "mądrych" ksiażek, i to zarówno tych dla kobiet, jak i dla mężczyzn, i czytałam i ja, i mąż. Było wiele prób "polepszenia" realcji, ale takie rady ksiażkowe nie działaj magicznie, nie wystarczy "dowiedzieć" się, co czuje i jak czuje, jak myśli druga strona! To wcale nie jest tak - zaprzeczam temu, co mówią liczni psychologowie! - że tzreba (lub gorzej - że wystarczy) umieć rozmawiać. Tak, to PODSTAWA, ale to NIE WYSTARCZY!
Są w ludziach takie rzeczy, takie rany, takie "bardzo mocno słabe" strony, że nie wystarczy się dowiedzieć, jak i co powinno być inaczej w relacjach. To mity (to oczywiście moje osobiste zdanie, ale oprócz własnego małżeństwa mam podstawy tak sądzić na podstawie obserwacji kilku innych małżeństw, tez osób, przyznających się do bycia chrześcijanami).
Jak ktoś kiedyś śpiewał - "bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz". Rzecz w tym, że niby obie strony chcą, ale jednak, gdy napotyka się na jakiś mur w postaci wielkiej rany emocjonalnej z dzieciństwa, jakiejś wielkiej słabości charakterologicznej - to ta "słabsza" strona, któa musiałaby dokonac ogromnegpo wysiłku, by wziać się za bary z tym obciążeniem emocjonalnym , po prostu rezygnuje, bo to za dużo kosztuje. A wtedy okazuje się, że nie wystarczy "wiedzieć" i rozmawiać, co jest źle i jak by to zmienić. Tej osobie "słabszej" przestaje się chcieć, okazuje się, że miłosć jest zbyt mała, zbyt mało ważna jest ta druga osoba, żeby dla niej walczyć.
Ale jaki z tego wniosek dla mnie? Ano taki, że i takie małżeństwa mają rację bytu! :)
Co mam na myśli? To, że byc może taki był plan Boga - który wiedział, że dana osoba (wszystko jedno, kobieta czy mężczyzna) NIGDY tu na ziemi nie będzie w stanie (lub braknie jej chęci) podźwignąć się ze swego emocjonalnego upośledzenia (tak, bo to można tak nazwać). I że pomimo tego Bóg chce dla tej osoby takiej relacji, któa jest małżeństwem, choć na co dzień nie spełnia warunków normalnego małżeństwa chzreścijańskiego (i wcale nie chodzi mi o jakieś sprawy pożycia seksualnego, nie, lecz o zwyczjane, codzienne relacje, miłosc, szacuenk, lojalność, odpowiedzialność za drugiego, czy to męża/żonę czy nawet dzieci). Może ta relacja-małżeństwo ma być swoistym sanatorium dla drugiej osoby? Nie wiem, być może, choć to nie ejst symetryczna relacja, bo jedno wtedy zawsze daje więcej i więcej cierpi (co nie znaczy, że jest lepsze lub bardziej święte!), a drugie jest nieustannie biorcą, mającym popczucie swojej krzywdy, ale niezauważające swojej negatywnej roli w takim związku.
Ale tez to nie znaczy, że taka relacja powinna się skończyć np. separacją (bo nigdy rozwodem!). Czasem być może potrzebna byłaby chwilowa separacja, tak dla wstrząsu tej drugiej osobie, której, wydaje się, nie zalezy na małżeńskiej relacji (tak tez m.in. radzi J.Dobson w książce"Miłość potrzebuje stanowczości"), ale nie zawsze to zadziała, z powodów, o których napisałam wcześniej.
Czasem trzeba się zadowolić, z pokorą, tym, że nie dane nam będzie prawdziwie się kochac i rozwijac w związku, że do końca zycia trzeba będzie pełnić (z miłością, ale pojedynczo!) rolę takiego/takiej opiekuna/opiekunki, z zachowaniem szacunku do siebie samego/samej - nie byc "niańką", ale podporą, akceptująca swóje cierpienie z nieodwzajemnonej małżeńskiej miłości.
Bywa i tak. A ksiązki takie, jak ta tu oferowana, są potrzebne, ale tym, którzy CHCĄ NAPRAWDE, do kónca, z wyrzeczeniem, walczyć o swoje małżeńtswo. Tylko, proszę kochani, a szczególnie kochane, żony, kobiety - nie pozwólcie sobie wmówić, że od Was wszystko zalezy, że macie być jakąś szyją, manipulujacą mężem-chłopczykiem, jakby był jakiś niepełnosprawny psychicznie. Bo to jest oszukiwanie i jego, i siebie. Poznać siebie -tak, ale wzajemnie! Uczciwie, szczerze, bez infantylizmu...

autor opinii: Teresa

Balsam dla duszy kobiety

Treści niosące przesłanie nadziei i miłości. Cudowna pozycja, obowiązkowa pozycja dla każdej kobiety.

autor opinii: Monika

Pomoc w rozwoju kobiety

Polecam tę książkę przede wszystkim kobietom, które pragną się rozwijać w swojej kobiecości, w byciu żoną i matką. Ta książka inspiruje, motywuje do działania, niekiedy porusza najwrażliwsze punkty w człowieku i skłania do trudnej refleksji nad sobą, nad swoim związkiem.

autor opinii: Patrycja

Wspaniała książka, serdecznie polecam.

Książka "Cenniejsza niż perły" ratuje moje małżeństwo. Użyłam czasu teraźniejszego, ponieważ ten proces ratowania rozpoczął się w trakcie czytania.
Kryzys naszego małżeństwa trwa już bardzo długo. Zmęczona ciągłymi trudnościami i kolejnymi rozczarowaniami zaczęłam myśleć o separacji i wtedy dostałam maila zachęcającego do zakupu tej książki.Spontanicznie zamówiłam książkę, przeczuwając, że w niej ukaże się dla mnie droga do ratowania naszego 17letniego związku. Utwierdziły mnie w tym wszystkie opinie czytelniczek.
Wierze, że to Bóg posłużył się kimś, aby pokazać mi pewną prawdę o mnie, niekoniecznie przyjemną. Zrozumiałam, że zmiana musi się zacząć ode mnie. Korzystam ze wskazówek autora i już widzę pewne zmiany mojego męża na lepsze.
Pielęgnowanie miłości małżeńskiej jest bardzo trudne, wymagające wyrzeczeń i zapierania się swojego egoizmu, ale warto! Dla nas i naszych dzieci.
Dziękuję Bogu,że przez autora tej książki ukazał mi prawdę o mnie jako żonie. To było trudne do przyjęcia, wiele łez wylałam czytając te treści,ale dzisiaj wiem,że chcę się zmienić aby ratować to co Bóg złączył i pobłogosławił.

autor opinii: Iga

niezbyt adekwatna do polskich realiów

Moja żona dość sceptycznie ocenia tę pozycję i jest zdania, że nie jest to dobra książka. Wg niej sugeruje ona kobietom zbytnią rezygnację z samych siebie i nie uwzględnia wystarczająco potrzeb kobiet.

Bardzo ciekawa

Książka opowiada o tym jak pracować nad sobą i nad związkiem począwszy od bardzo intensywnej pracy nad sobą. Z jednej strony książka daje wsparcie i ofiaruje zrozumienie, któego ttak często potrzebujemy przeżywając trudności w małżeństwie. Jednocześnie bardzo delikatnie i interesująco zachęca nas do wyjścia poza perspektywę własnych odczuć i przejęcie inicjatywy w świadomym realizowaniu wzrostu duchowego małżeństwa. Inspiruje do zmiany samej siebie i pokazuje, że to spojrzenie na sytuacje samo w sobie już dużo zmienia i zabiera poczucie krzywdy. Każda sytuacja staje siępowodem do rozwoju duchowego i z tej perspektywy może być niezwykle cennym doświadczeniem. Lekcje po prostu trzeba odrabiać, inaczej znów je napotkamy. Autor delikatnie a jednocześnie stanowczo pokazuje, że to my i nasza zamiana jest kluczem do zmiany związku. Polecam.

dobra

Książka pomaga małżonkom i osobom pragnącym wejść w związek małżeński, spojrzeć na siebie nawzajem z pewnym dystansem, mądrością i miłością, której źródłem jest Chrystus.

autor opinii: Beata

Mądra kobieta jest darem dla swojego mężczyzny

Nikt nas kobiet nie uczy w szkole jak być mądrą KOBIETĄ, szczególnie w relacjach z mężczyznami. Dzięki takim książkom mniej popełniamy błędów, bardziej jesteśmy szczęśliwe i nasi mężowe też :-)
Polecam

autor opinii: Marzena

Pozytywna

Męski punkt widzenia roli kobiety bywa trudny do zaakceptowania, ale książka świetnie pokazuje jak duże różnice są między kobietą i mężczyzną ale także pokazuje że trzeba mieć dużo pokory i samozaparcia aby trwać i pielędnować małżeństwo. Wartościowa pozycja, mimo że nie ze wszystkim zgadzam się z autorem.

autor opinii: Barbara

Polecam wszystkim żonom

ta książka pomogła mi zrozumieć swoje powołanie jako żona poznać na nowo mojego męża i jeszcze raz zakochać się w min .
polecam wszystkim kobietom które chcą zrozumieć swoje małżeństowo kobietom które przeżywają kryzysy w relacjach ze swoimi mężami . warto mieć tę książkę w swojej bibliotece

autor opinii: Maria

bardzo pozytywny

cenna pozycja. Tak prosto i szczerze napisana książka , polecam szczególnie żonom

autor opinii: Lidia

Dość trudna książka, pomimo pięknego tytułu, który mnie urzekł.Pokazuje jaki ogromny obowiązek i ciężar spoczywa na kobiecie/żonie. Nie ze wszystkim się zgadzam, czytam, ale swoje wiem. Jeśli najbliższa osoba nie szanuje swego partnera, ubliża,znęca się psychicznie i fizycznie, nadużywa alkoholu, to żadne, ale to żadne staranie nie odniesie skutku, jeśli on sam nie zrozumie swego postępowania i nie podejmie wysiłku by to zmienić. Zawarte w tej książce są cenne porady i uwagi, na nich można się wzorować, Polecam. Ale nie wierze w cuda, ze umęczona zona pracą zawodowa, domem, wychowaniem dzieci wspólnych znajdzie czas i siłę by postępować w/g wskazówek tej książki, służyć wiernie swemu panu i władcy, obecnym tylko ciałem w domu .Akceptuj naganne zachowania partnera,"na pewno to doceni". Szkoda słów temat-rzeka. Dla młodych małżeństw można poczytać.

autor opinii: Urszula

b.dobra

Piękna książka, nauka dla małżeństw.

autor opinii: Małgorzata Kowalik

POLECAM

Super książka. Warto ją przeczytać.

autor opinii: Elżbieta Szymańska

Temat książki bliski mojemu celowi, sercu i życiu.

Książka dla pań ( kupiłam z myślą o sobie i o moich 2 siostrach).

-jak kochać bardziej swojego męża, czyli
"o tym jak mądra żona pomaga mężowi osiągnąć pełnię miłości"

fragm. " Czy umiesz dostrzec dobro w mężu, nawet kiedy pokazuje się od najgorszej strony? Czy umiesz zatrzymać się na tyle, by dostrzec za gniewem jego rany i odwołać się do tego, co w nim najlepsze? Jeżeli nauczysz się to robić, będziesz kierować swego mężczyznę - prosto w ramiona Boga"

-łzy mi ciekną jak uświadamiam sobie jaka moja miłość jest niedoskonała wobec miłości Boga który nas stworzył i chce dla nas jak najlepiej.
Cały czas "delektuję" się tą lekturą :) -czytam jeszcze.
Polecam innym kobietom na których mi zależy aby mogły czerpać z mądrości autora i Boga –aby ich i moje życie stawało się świadome i pełniejsze.

Modlitwa codzienna wspomniana w książce i polecana przez Gary L.Thomas na seminariach (Święte małżeństwo) :
"Boże, pokarz mi, jak mam dziś kochać swoją żonę/męża, by poczuła się kochana jak nigdy dotąd kochana nie była i jakby nigdy nie miała być kochana mocniej"

lub w skrócie " Boże, jak mogę dziś pomóc swojemu mężowi/żonie? "

autor opinii: Anna Ledzińska (Mufinka z SYCHAR)

Książka nie powala na kolana

Treść książki ciekawa, chociaż w wielu względach się nie zgadzam (nie jest na nasze polskie realia, tylko amerykańskie).
Strasznie irytowały mnie błędy językowe i ortograficzne w książce.
Oceniam na 4 bo książka przekazuje jakieś cenne wartości, ale nie można traktować jej jak książkę idealną czy pomocną. Czytałam lepsze pozycje....

autor opinii: Weronika

Naśladowanie Chrystusa

Niewątpliwą i bezdyskusyjną zaletą tej książki jest pokazywanie drogi miłości, świętości i pokory - czyli wszystkiego, co naprawdę stanowi o prawdziwym podążaniu za Chrystusem.
Niepokoi mnie jednak pewna nierównowaga - przeczytałam mnóstwo pozycji na tematy małżeńskie i ta wyraźnie jest z nurtu obarczającego kobietę prawie całkowitą odpowiedzialnością za związek.Choć autor zastrzega wielokrotnie, że mąż też ma do wykonania swoją pracę lecz, przynajmniej moim zdaniem, autor uzależnia powodzenie małżeństwa prawie wyłącznie od zachowań kobiety. Widzę tu pewne niebezpieczeństwo szczególnie w przypadku partnerów (dotyczy to zarówno męża i żony) obciążonych poważnymi zaburzeniami osobowościowymi czy problemami natury duchowej. W takich sytuacjach, w przypadku niepowodzenia nawet przy stosowaniu podanych przez autora metod może pojawić się zbyt duża frustracja i niewspółmierne do sytuacji obarczanie się winą.Należy pamiętać, że nawet sam Chrystus - doskonały Bóg-człowiek nie doprowadził wszystkich, z którymi się stykał do zmiany i nawrócenia...
Może przydałaby się też analogiczna książka dla mężczyzn w pakiecie?
Polecam, ale do czytania z modlitwą i rozwagą. Warto też zapoznać się z innymi książkami na temat relacji np "Granice w relacjach małżeńskich" (Henry Cloud, John Townsend), też dostępną w księgarni Tolle.

autor opinii: Iza

Cenniejsze niz perły

Łamanie stereotypów w małżeństwie !

autor opinii: Lidia Zielińska

Treść książki

Książka godna polecenia każdej kobiecie

autor opinii: Barbara

Bardzo gorąco polecam! warto, naprawdę warto przeczytać tą książkę! Zobaczmy ile jesteśmy warte w oczach Boga, jakie dary i umiejętności gromadzimy przez sam fakt bycia kobietą! wejrzyjmy najpierw wgłąb siebie, popracujmy nad niedociągnięciami a następnie dopomagajmy mężowi!

autor opinii: Magda Z.

"Mamy kochać nawet tych, którzy nie dają się kochać (Łk 6,32-36. Taka miłość może sprawić cuda zmieniające świat"

W zasadzie zreferowanie tej książki można by zawrzeć w dwóch zdaniach, które zamieściłam w tytule opinii. Jednakże życie nie jest na tyle proste, żeby ktoś po przeczytaniu dwóch zdań zaczął postępować właściwie. Dlatego trzeba przeczytać tę książkę "od deski do deski", przystając na chwilę nad poszczególnymi rozdziałami, akapitami, zdaniami, wyciągać wnioski, przemyśleć pewne sprawy, zastanowić się.... I jeśli uda się nam kobietom choć trochę przybliżyć się w swoim postępowaniu do Jezusa, do tego jaki był, jak postępował i co nam zalecił - ujrzymy na własne oczy cud!

autor opinii: Joanna Florczak

Ważna lektura dla każdej żony "trudnego" męża.

Jestem w trakcie czytania i już wielokrotnie doświadczyłam, że niektóre zdania są jakby specjalnie dla mnie i dotykają mocno moich wewnętrznych rozterek o małżeństwie i życiu.
Z zawodu jestem psychologiem i mam sporą wiedzę teoretyczną z dziedziny małżeństwa i rodziny, ale życie nauczyło mnie, że bez duchowości psychologia często jest bezradna na wiele życiowych zmagań.
Książka ta pomaga spojrzeć z dystansem i z nadzieją na te codzienne i te większe trudności małżeńskie.
Polecam!

autor opinii: Anna Cz.

Polecam!

Zamówiłam tę książkę koleżance na prezent urodzinowy. Pochłonęła ją od razu. Jest bardzo zadowolona. Każda kobieta powinna ją przeczytać.

Szanowani Państwo !

Jestem w trakcie lektury, która bardzo mnie wciągła.

Dziękuję i będę polecać Państwa księgarnię.

autor opinii: Izabela Smolarczyk

ksiązka jest super

Uważam ,że tę książkę powinna przeczytać każda kobieta,która ma oczekiwania wobec swojego męża .Ta książka bardzo wyjaśnia skąd te nasze oczekiwania się biorą.Ja tę książkę czytam drugi raz i jestem cały czas pozytywnie zaskakiwana.Polecam naprawdę warto.

autor opinii: Bożena Jankowska

Bardzo wartościowa książka !

"Cenniejsza niż perły" jest ksiazka, którą powinna mieć i przeczytać każda kobieta, chcąca naprawdę uświęcić siebie i swój związek. Gorąco polecam szczególnie tym, którzy nie lubią poradników w stylu: 1000 porad na udany związek. Książka ta jest wskazówka w postępowaniu ale nie jest gotowym przepisem na życie. I to jest w niej najlepsze. Prowadzi, a nie narzuca .

autor opinii: Karolina

swietna

Nareszcie znalazlam ksiazke o mezczyznach, napisana z punktu widzenia mezczyzny...Pomogla mi spojrzec na mojego mezczyzne pod innym katem, z innej perspektywy i zrozumiec metody dzialania facetow. Polecam wszystkim kobietom, ktore kochaja swoich mezczyzn i chca walczyc o te nasza "perle" w zyciu...

autor opinii: Katarzyna Czarnecka

Najlepsza książka dotycząca małżeństwa!!

Nigdy dotąd nie czytałam lepszej ksiązki o małżeństwie i roli żony. Polecam ją znajomym, znajomi są wdzięczni i polecaja dalej. Ta ksiązka i przemyslenia, które powstały dzieki jej przeczytaniu uratowały małżeństwo mojej koleżanki. Bardzo polecam!

autor opinii: Katarzyna Żółkiewicz

Nie przegap tej szansy

Cenniejsza niż perły to książka, która powinna być obowiązkową lekturą na naukach przedmałżeńskich. Jednakże najlepiej zrozumie treść tej książki mężatka z kilkuletnim stażem. Osobiście na pewno będę do niej wracać. Rewelacja!

autor opinii: Jola

Warto przeczytać!

Jak wiele zamówionych w "Tolle" pozycji, również i ta jest godna polecenia. Wiele spraw wyjaśnia, przewraca do góry nogami schematy naszych zachowań. Daje do myślenia. Powinna być lekturą dla kobiet w czasie nauk przedmałżeńskich. Polecam!

autor opinii: Danuta

Książka dla tych, których kochamy

Książkę polecam nie tylko kobietom, ale naszym mężom także polecam , jest wspaniała.

autor opinii: Elżbieta Nowicka

Opinia do ksiązki " Cenniejsza niż perły"

Warto przeczytać tę książkę, szczególnie wtedy, gdy nasze poczucie wartości zostało obniżone przez kogoś nam bliskiego. Trzeba pamiętać o tym, że w oczach Boga jesteśmy piękni i wartościowi.

autor opinii: HANNA MUNZ

Niesamowita ksiązka

Z reklamy spodziewałam się innej treści, ale mimo to mam nadzieję, że cel jaki chciałam osiągnąć z pewnościai osiągnę chociaz w zupełnie inny sposób.
Książka uczy jak czytać biblię i jak rozumieć to co Bóg do nas mówi. Od nas zależy czy potrafimy z tego skorzystać. Jest to niesamowity poradnik jak zrozumieć męża i jak mu pomagać, a same odkryjemy co jest najważniejsze. Książka uczy pokory, miłości, szcunku i przybliża do doskonałości. Dziękuję.

autor opinii: Grazyna Roman

Super książka

Polecam każdej żonie lub narzeczonej. Mało tego, że pomaga budować relacje z mężem,wzmacniać jego poczucie wartości, to dodatkowo dowartościowuje nas - kobiety, matki, żony. Autor przedstawia kobietę w kontekście powołania jej przez Stwórcę i przeznaczonych dla niej zadań, Polecam każdej mądrej kobiecie, która poważnie myśli o sobie, swoim związku i Panu Bogu.

autor opinii: Alicja B.

Odwrotność

Bardzo ciekawe i innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów w związku, na początku budzi gniew i sprzeciw, ale może okazać się pomocne.

autor opinii: Monika

super!

Polecam :) wartosciowa lektura

autor opinii: Kasia K

bardzo dobra ksiegarnia

Jestem bardzo zadowolona z transakcji. Szybko, profesjonalnie i z ręcznymi życzeniami milej lektury 😊 będę to wracać!

autor opinii: Beata Wiśniewska

cenniejsza niż perły

Bardzo poruszająca książka , dużo ciekawych wskazówek na zmianę swojego postępwania i myślenia , warto mieć ją w swojej bibliotece

autor opinii: Ania

Polecam

Bardzo ciekawa, interesująca i wciągająca książka. Bardzo polecam

autor opinii: Wioleta

Ksiazka rewelacja

Jest to ksiazka pomagajaca w uzdrawianiu malzenstwa ,autor pokazuje przyklady zyciowe i praktyczne rady.Czytalam rozne ksiazki o malzenstwie ale ta jest rewelacja .Kupilam juz 3 ksiazki i wszystkie sa w czytaniu . Pozyczylam swoim Kolezankom. Goraco polecam

autor opinii: Weronika Sozanska

Tę książkę powinna przeczytać każda mężatka!

Niesamowicie mądra, skłaniająca do refleksji książka. Na pewno nie raz jeszcze do niej wrócę. Polecam każdej mężatce, niezależnie od stażu małżeństwa :)

autor opinii: MD

Ciekawie się zapowiada

Zaczęłam dopiero czytać tą książę, ale już mi się bardzo podoba. Ciekawe i ważne rzeczy są w niej umieszczone odnośnie natury kobiety i mężczyzny. Już się nie mogę doczekać kolejnych stron :)

autor opinii: Kasia Wójcik

książka rewelacyjna

Książka rewelacyjna, świetnie się ją czyta, posiada dużo przykładów życiowych oraz praktycznych rad, bardzo polecam zwłaszcza żoną które chcą budować udane związki

autor opinii: gabriela marass

Jedna z lektur obowiązkowych dla żon

Szczerze mówiąc, po przeczytaniu wstępu miałam ochotę rzucić tę książkę w kąt. Spodziewałam się książki dla kobiet i o kobietach, a celem wydawało się być "jak zmienić Twojego męża, aby był taki, jaki chcesz". Dalsza lektura rozwiała jednak moje wątpliwości.
Autor ciekawie tłumaczy jak być dobrą żoną i czerpać radość z małżeństwa nawet, a może przede wszystkim, kiedy Twój mąż nie jest taki, jaki chciałabyś żeby był. Polecam.

autor opinii: Monika Szumiło

Wartość kobiety

Piękna książka, zmieniająca perspektywę patrzenia na swoje malżeństwo i rzeczywistość. Okazuje się, że ból i trudności, jakich doświadczamy, to wielka łaska i trzeba się nauczyć za nie dziękować. Jeśli kobieta pragnie zmiany - w swoim związku, sytuacji życiowej itp. - musi sama tej zmianie się poddać, przylgnąć do Boga i pozwolić Mu się uzdrowić.

autor opinii: Beata

Pozytyw

Cała transakcja odbyła się bez żadnych problemów, towar również w porządku.

autor opinii: Dawid

świetna książka

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich żon które chca lepiej zrozumieć swoich mężów i stać się bardziej zadowolonymi z małżeństwa. Autor nie koloryzuje ale przedstawia wszystko tak jak jest. panie mamy ciężko ale przy odpowiednim podejściu donaszych mężow i z pomoca Pana Jezusa wszystko jest możliwe. Polecam goraco!

autor opinii: Urszula Damczyk

Książka, którą warto przeczytać

W skrócie powiem, że jest to książka, którą powinna przeczytać każda kobieta. Pięknie pokazuje jak mądra kobieta może umacniać, wspierać i pomagać wzrastać swojemu mężowi nie zatracając przy tym siebie. Gorąco polecam.

autor opinii: Katarzyna

Cenniejsza niż perły

ksiazkę tą powinna przeczytać nie tylko każda żaona, ale także każda narzeczona. Zawiera ona szerg niezbenych informacji, które bardzo ułatwiają życie każdej kobiecie, która pragnie tworzyć szczesliwy związek ze swoim męszczyzną. Wiedza zawarta w tej książce jest bezcenna gdyż przepracowana przez małżeństwo.

autor opinii: Agnieszka

Absolutnie genialna!

Pozostaje mi tylko zapytać - dlaczego nie trafiłam na nią wcześniej? Ilu błędów uniknęłabym w moim małżeństwie? Ile bólu i nieporozumień mogłabym uniknąć w moim związku, zarówno mówiąc tu o sobie jak i o moim mężu? Gdybym to wiedziała wcześniej, gdybym otwarła oczy wcześniej... ale nie ma co żałować, "Nie wspominajcie wydarzeń minionych,
nie roztrząsajcie w myśli dawnych rzeczy. Oto Ja dokonuję rzeczy nowej:
pojawia się właśnie. Czyż jej nie poznajecie? "
I tak się stanie. Bogu niech będzie chwała!

autor opinii: Gosia

Cenniejsza niż perły

Tytuł ten można odnieść.... do treści książki! Już w trakcie czytania zaczęłam korzystać z jej porad - z pozytywnym skutkiem ! Pełna mądrych, konkretnych rad bez rozczulania się, rzeczowo pokazująca realia oraz sposób reagowania na wydawałoby się problemy nie do pokonania. Polecam wszystkim kobietom i młodym i dojrzałym. Warto tę lekturę solidnie "przerobić".

autor opinii: Majka Żylińska

POLECAM

Polecam wszystkim żonom, które chciałyby zmienić swoje relacje małżeńskie w oparciu o wiarę chrześcijańską.

autor opinii: Monika

Rewelacyjna

Polecam wszystkim kobietom tę pozycję książkową.

autor opinii: Czytelniczka

nieoceniona

Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich kobiet, które pragną budować szczęśliwie swoje małżeństwo poprzez wypełnianie Woli Bożej w życiu żony. Nieocenione męskie spojrzenie na role żony i męża i masa klarownie napisanych wskazówek, które bardzo ułatwiają kobiecie funkcjonowanie w świecie swojego męża oraz prowadzą ją w konkretny i spokojny sposób przez zupełnie odmienny od kobiecego świat mężczyzny - nie jakiegoś ogólnego, ale tego konkretnego, którego ona wybrała, którego kocha - jej męża.

dobra książka

Pouczająca książka. Polecam.

autor opinii: Ala

Znakomita, polecam warto przeczytać a potem zastosować w życiu.

Polecam :-)

Czasami małżeństwo wisi na "małym cienkim włosku". Jeżeli Ci zależy jeszcze wówczas na utrzymaniu i pogłębieniu spójności duchowej w małżeństwie - polecam tę książkę. każda kobieta powinna ją przeczytać. Urzeka od samego początku - chłoniesz ją jednym tchem i ok. 80 strony się zatrzymujesz żeby przynieść sobie herbatę.
Polecam

autor opinii: Anna

polecam!

Książkę poleciła mi koleżanka. Okazała się rzeczywiście bardzo dobra i pouczająca. Zawiera dużo cennych wskazówek odnośnie mężczyzn jak i radzenia sobie w małżeńskim kryzysie. Dziękki niej mam teraz zupełnie inne spojrzenie na swojego męża.Warto ją przeczytac;)

autor opinii: Monika

Nikt z nas nie jest doskonały i jako tacy niedoskonali ludzie wchodzimy w małżeństwo. Jeśli przyjmiemy, że prawda ta dotyczy obojga małżonków, a nie tylko naszych mężów, będziemy jako żony mądrzejsze, bardziej wyrozumiałe i sprawiedliwe. Gary Thomas zachęca, byśmy częściej zapraszały Boga do naszego małżeństwa, bo dzięki Niemu nauczymy się kochać męża tak, jak nigdy dotąd nie kochałyśmy, i zmieniać ich, zmieniając przy tym siebie - oczywiście na lepsze.

autor opinii: Katarzyna Kondrat

Gorąco polecam. Książka niesamowicie traktuje o miłości kobiety do mężczyzny. Głębokie rozważania na temat własnych relacji z mężem w odniesieniu do wskazówek w książce przyczyniają się do poprawy naszej codzienności. Jeśli pragniecie przemiany swojego małżeństwa, warto ją zacząć od siebie. W książce znajdziecie tego dowód. SUKCES GWARANTOWANY!!!

autor opinii: Kasia

rewelacyjna książka

Jedna z najlepszych książek związanych z tematyką małżeństwa spośród tych, które czytałam. Polecam nie tylko żonom ale również narzeczonym. Mi osobiscie pomogła bardzo!

autor opinii: Karolina

"Cenniejsza niż perły..."

Książka ta jest w stanie pomóc nie tylko mądrej żonie, ale także może okazać sie pomocna mądrej narzeczonej. Zdumiewające jest to, ze zamowiłam ja dokładnie wtedy, kiedy borykałam sie w swoim zyciu osobistym z tym własnie zagadnieniem. Lektura tej książki ukazała mi moje błedy w obcowaniu z narzeczonym, i że nie w tym rzecz, abym to ja stanowiła o nawróceniu partnera. Okazalo sie, że powrót narzeczonego czy meza do Boga może zależeć tylko i wyłącznie od Samego Pana, natomiast ja mam być odbiciem Jego Miłości w moim zyciu, w moich czynach. Zycze wszystkim, którzy siegną po ta książkę, aby odkryli również tą wyzwalającą prawde i zawierzyli swoich partnerów Bogu, a sami "nie słowem, a czynem potrafili przyblizyc Chrystusa innym".

autor opinii: Agata Janas

naprawdę cenna

Moim zdaniem, Cenniejsza niż perły powinna znaleźć się na liście podręczników dla religii i przystosowania do życia w rodzinie dla nastolatków. Istnieje tak wiele krzywdzących stereotypów na temat roli kobiety w rodzinie i tak mało my kobiety wiemy o mężczyznach - ta książka z tego uleczy i daje dobrą bazę do podejmowania dojrzałych wyborów w związkach. Polecam najmocniej.

autor opinii: Monika Małocha

Polecam

Dość trudna pozycja,bo pokazuje jaki ogromny obowiązek i ciężar spoczywa na kobiecie/żonie. Nie ze wszystkim bym się zgodziła. Ale jako prezent dla małżeństw z problemami polecam.

autor opinii: Lucyna

Warte Twojej uwagi:)

Książka ciekawa i przyjemnie napisana, w sposób interesujący zostały w niej przedstawione ważne tematy dotyczące życia małżeńskiego, książka jest warta tego by poświęcić jej czas i uwagę.

autor opinii: Kasia

Polecam tę książkę...

...wszystkim, którzy na serio traktują swój związek i pragną być w tym związku szczęśliwymi aż do śmierci...doskonały poradnik dla małżeństw z różnym stażem. Polecam

autor opinii: Janina M.

przewrót

Książka ,, Cenniejsza niż perły" zrobiła w moim życiu totalny przewrót! Czytałam mnóstwo książek na temat małżeństwa i rodziny, ale ta spowodowała we mnie jakąś trwałą zmianę. Popatrzyłam na moje życie i małżeństwo z innej perspektywy, zrozumiałam ile mam do zrobienia i do zaoferowania mężowi. Mam nadzieję, korzystając z męskiego punktu widzenia, bo przecież najlepiej posłuchać mądrego mężczyznę, zostanę wspaniałą żoną z cudownym facetem przy boku!

autor opinii: Małgorzata Lasek

moja żona czyta...

i wypowiada się pozytywnie. Facet ma ciekawe spostrzeżenia. Szkoda, że na kobiece kompleksy trzeba nie tylko siły męża i autorów różnych książek, ale mocy bomby atomowej. A tę posiada tylko Bóg.
Książkę więc doceniam i cieszę się nią. Razem z żoną.

autor opinii: Marek Bernaciak

Cenniejsza niż perły!

Tak, niewątpliwie każda miłość jest cenniejsza niż perły i całe bogactwo świata, a miłość dwojga ludzi odmiennych płci budowana na mocnym fundamencie wiary jest szczególnie nieocenionym skarbem, który - będąc odzwierciedleniem Bożej miłości ku ludziom - poza możliwością osiągnięcia przez małżonków różnego rodzaju doczesnych satysfakcji mądrze wykorzystany i pielęgnowany może zapewnić im szczęście wieczne. Niestety, kuszący swym blaskiem skarb okresu wzajemnej fascynacji zakochanych zawsze z upływem lat narażony jest na stopniową utratę wartości lub roztrwonienie przez tych dwoje, którym go powierzono i od których zależy, co z nim ostatecznie uczynią. O tym właśnie jest książka Gary'ego L. Thomasa. Adresowana bezpośrednio do żon, może być także "niezbędnikiem" kobiet w okresie narzeczeństwa, które wyposażone w cenne treści tej właśnie lektury stoją przed szansą uchronienia swojego przyszłego błogosławionego związku przed kryzysem lub powolnym zamieraniem. Mądrym zabiegiem ideowym książki jest konsekwentnie prowadzona myśl, iż wszelkie korzystne zmiany zaczynają się od tych, którzy tych zmian pragną, w tym wypadku od kobiet. Co najważniejsze: zmiany nie mają polegać na "nawracaniu" mężów przez żony (nawracaniu rozumianym jako wskazywanie mężom celu, kierunku i metod osiągnięcia pozytywnych zmian), ale opierają się na tworzeniu klimatu sprzyjającego oczekiwanym zmianom u mężów przez najpierw "nawrócone" żony. Gary L. Thomas umiejętnie, bo bardzo mądrze i subtelnie, prowadzi czytelniczki do dokonania szczególnego "rachunku żoninego sumienia", do szczerego przyjrzenia się najpierw sobie i swoim w oku belkom, do zrozumienia i przyjęcia właściwej roli kobiety w związku, za który to związek jest odpowiedzialna na równi ze swoim mężem. Mądra żona pomoc mężowi w jego dojrzewaniu do pełni męskości rozpoczyna od uzyskania świadomości samej siebie. Dopiero po takim rozpoznaniu, po dokonaniu diagnozy własnej postawy, po zrozumieniu swojej roli w tworzonym związku, żony są gotowe do realizowania w małżeństwie swoistych i bardzo trafnych recept, wypisanych im przez autora, który tym samym wypisuje te recepty pośrednio ich mężom, a w efekcie dążącym do szczęścia tworzonym przez obie strony związkom. Wypisując owe recepty, doświadczony terapeuta bierze pod uwagę bardzo różne małżeńskie bóle i zranienia oraz ich przyczyny. Co ważne - realizując jego zalecania mądra żona czyni szczęśliwą i siebie, i męża. Niewątpliwie cennymi w treściach omawianej lektury są przekonujące świadectwa małżeństw, którym już się udało, które wspomniane wyżej recepty zrealizowały z powodzeniem, a które teraz mogą dzielić się z innymi swoim doświadczeniem trudnej drogi, doświadczeniem budowania szczęśliwego związku. Autor przytacza też we właściwych miejscach wiele trafnych cytatów z Biblii, dzięki czemu na pewno nie jest gołosłownym, a jego teorie mają mocne, sprawdzone podstawy. Poza tym interesujące okazują się być przytoczone w książce przykłady z życia postaci historycznych - są dla myśli Gary'ego L. Thomasa jak barwne ilustracje. "Cenniejsza niż perły" dla każdego, a zwłaszcza chrześcijańskiego małżeństwa, bez wątpienia może stać się ważną lekturą oraz pozycją książkową, którą warto mieć na swoim regale i do której warto powracać.

autor opinii: Małgorzata Sikorska

Tego mi było trzeba!

Książka super, wymodlona pomoc dla mnie i mojej obecnej relacji w małżeństwie. Dużą wartość ma dla mnie fakt że autorem jest mężczyzna i to co pisze o kobietach, o Bożym spojrzeniu i wartości kobiety, jej powołaniu. Moja osobista więź z Jezusem, jako Panem i Oblubieńcem pogłębiła się, bardziej do Niego przylgnęło moje serce, szczególnie w chwilach i sprawach trudnych z małżonkiem. Odnajduję w treści tej książki konkretną Bożą pomoc, mądrość i naukę dlatego też sama chętnie ją czytam, rozmawiam z moimi prawie dorosłymi córkami, proszę męża, by też ją czytał, a także poleciłam swoim siostrom ze wspólnoty- singielce i zamężnej. obie cieszą się i dziękują za ten cenny dar w rozwoju duchowym i wogóle życiowym za nią. Pozdrawiam w Panu.

autor opinii: Anna Kurpiewska

Naprawdę cenna:)

Biorąc do ręki książkę Gary'ego Thomasa spodziewałam się czegoś w rodzaju "Urzekającej", ale mówiącej nie tyle o samej kobiecie, co o kobiecie w małżeństwie. Tak nie jest. Książka jest na pewno równie warta uwagi, jak pozycja autorstwa Johna i Stasi Eldredge'ów, ale nieco trudniejsza. Proponuje bardzo konkretną, żmudną i wytrwałą pracę nad samą sobą, nawet przy braku widocznych i oczekiwanych rezultatów. Daje też oczywiście nadzieję na oglądanie pożądanych efektów i na polepszenie życia małżeńskiego, jednak jej przesłanie brzmi: "Nawet jeśli Twój mąż nigdy nie zacznie zachowywać się tak, jakbyś sobie tego życzyła, Ty zyskasz bardzo wiele, pracując nad sobą i powierzając się Bogu".
Polecam serdecznie wszystkim przygotowanym do wytrwałej pracy:)

autor opinii: Magdalena Gaik

wspaniała ksiązka

gorąco polecam

autor opinii: grażyna rode

Polecam!

Wspaniała i bardzo wartościowa książka, warto przeczytać!

autor opinii: Mateusz

godna polecenia

Książka godna polecenia i przeczytania,pomaga rozwiązać małe i duże problemy małżeńskie.Ukazuje jak kobieta może pomóc sobie i mężowi odzyskać to co najważniejsze.Proszę czytać i wcielać w życie, powodzenia.

autor opinii: Aneta Roslik

To książka dla świadomych kobiet.

Po książkę tę sięgnęłam z dwóch powodów. Pierwszy był dość błahy, po prostu spodobał mi się tytuł: Cenniejsza niż perły. Drugim powodem była, a właściwie jest chęć bycia dobrą żoną. To pragnienie, aby dać temu człowiekowi, którego się kocha to, co we mnie najlepsze.
Tymczasem, książka jeszcze raz umocniła we mnie przekonanie, że tylko wtedy jeśli będę szczęśliwa sama ze sobą, będę umiała obdarzyć tym szczęściem drugiego człowieka.

autor opinii: Magdalena Ciwis

Książka daje bardzo dobre wskazówki jak postępować by związek był naprawdę udany i szczęśliwy. Gorąco polecam

autor opinii: klaudia

super książka

Bardzo dobrze się czyta, daje dożo do myślenia i pomaga wszystko sobie pookładać, książka bardzo wartościowa.

autor opinii: Violetta

Rewelacyjna książka!

Rewelacyjna książka!Konkretna, treściwa i w końcu napisana z męskiego punktu widzenia.
Można tu znaleźć cenne wskazówki o tym jak wpłynąć na polepszenie relacji małżeńskiej.

autor opinii: Beata Majcher

Ta książka uświadomiła mi wiele kwestii podstawowych w małżeństwie o których po prostu nie wiedziałam również o mężu i zobaczyłam jakie popełniałam błędy. Lepiej uczyć się na cudzych - polecam świeżo upieczonym żonom i tym starszym (do których należę) też!

autor opinii: Wiesława Chajęcka

polecam

Warto przeczytać. Polecam

autor opinii: Sebastian

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Gary L. Thomas
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 320
Wymiar [mm]: 120x190
EAN: 9788374920377
ISBN: 9788374920377
ID: 62645

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Cenniejsza niż perły Cenniejsza niż perły
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...