TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Chcę rozmawiać z moim dzieckiem o seksie

Seks jest pięknym darem od Boga - Twoje dziecko musi o tym usłyszeć od Ciebie! Karl i Shannon Wendt - uznani specjaliści zajmujący się edukacją seksualną i poradnictwem rodzinnym - w krótkim, praktycznym przewodniku podpowiadają zabieganym rodzicom, jak mają przygotować się do rozmowy z dzieckiem na temat Bożego spojrzenia na seksualność.

Zapracowani rodzice potrzebują szybkiej, konkretnej pomocy - szukają praktycznych wskazówek ułatwiających przekazanie dzieciom właściwego spojrzenia na rolę seksualności w więziach z innymi ludźmi. Przewodnik "Chcę rozmawiać z moim dzieckiem o seksie" zawiera jasne, zwięzłe informacje i pomocne rady, jak przeprowadzić tę ważną rozmowę z dziećmi.

Najważniejsze kwestie omówiono tutaj w atrakcyjnej, skondensowanej formie z użyciem kolorowych ilustracji, wykresów, tabel oraz haseł ułatwiających zapamiętanie i zastosowanie. Książka bez trudu zmieści się w torebce lub teczce. Dobrze jest mieć ją zawsze pod ręką, by czerpać z niej inspiracje i korzystać z praktycznych rad. Autorzy omawiają listę tematów, które należy poruszyć w rozmowie z dziećmi na różnych etapach rozwoju - od trzylatków do czternastolatków.

Dr Karl Wendt jest dyrektorem ośrodka poradnictwa chrześcijańskiego Mt. Hope Christian Counseling Center oraz duszpasterzem rodzin w Mt. Hope Church of Christ w Joplin, w stanie Missouri. Wykłada komunikację, poradnictwo i psychologię na Missouri Southern State University. Shannon Wendt jest dyrektorem ośrodka Connection Clinic for Women w Joplin. Szkoli instruktorów programu edukacji seksualnej propagującego wstrzemięźliwość i czystość przedmałżeńską. Autorzy wspólnie prowadzą warsztaty i seminaria na temat miłości i małżeństwa, wychowania dzieci, chodzenia ze sobą, seksualności i czystości przedmałżeńskiej.

Bardzo dobrze przyjęłam tę książkę, bo autorzy niezwykle profesjonalnie, a jednocześnie ciepło przekazują rodzicom Bożą prawdę co do ich obowiązków i przywilejów uświadamiania własnych dzieci. Gdybym miała napisać taki poradnik dla rodziców, musiałabym skonstruować ją niemalże identycznie. Cóż, trochę szkoda, że nie byliśmy pierwsi, ale jest ulga, że tę lukę zapewniła tak doskonała pozycja. BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI!

Mariola Wołochowicz, doradca małżeński i terapeutka

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: AETOS Media
Autor: Karl Wendt, Shannon Wendt
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 96
Wymiar [mm]: 135x195
EAN: 9788361097129
ISBN: 978-83-61097-12-9
ID: 209590

Zobacz również

Chcę rozmawiać z moim dzieckiem o seksie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...