TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Chcę rozmawiać z moim dzieckiem o seksie

Ocena:
(6 opinii)

Seks jest pięknym darem od Boga - Twoje dziecko musi o tym usłyszeć od Ciebie! Karl i Shannon Wendt - uznani specjaliści zajmujący się edukacją seksualną i poradnictwem rodzinnym - w krótkim, praktycznym przewodniku podpowiadają zabieganym rodzicom, jak mają przygotować się do rozmowy z dzieckiem na temat Bożego spojrzenia na seksualność.

Zapracowani rodzice potrzebują szybkiej, konkretnej pomocy - szukają praktycznych wskazówek ułatwiających przekazanie dzieciom właściwego spojrzenia na rolę seksualności w więziach z innymi ludźmi. Przewodnik "Chcę rozmawiać z moim dzieckiem o seksie" zawiera jasne, zwięzłe informacje i pomocne rady, jak przeprowadzić tę ważną rozmowę z dziećmi.

Najważniejsze kwestie omówiono tutaj w atrakcyjnej, skondensowanej formie z użyciem kolorowych ilustracji, wykresów, tabel oraz haseł ułatwiających zapamiętanie i zastosowanie. Książka bez trudu zmieści się w torebce lub teczce. Dobrze jest mieć ją zawsze pod ręką, by czerpać z niej inspiracje i korzystać z praktycznych rad. Autorzy omawiają listę tematów, które należy poruszyć w rozmowie z dziećmi na różnych etapach rozwoju - od trzylatków do czternastolatków.

Dr Karl Wendt jest dyrektorem ośrodka poradnictwa chrześcijańskiego Mt. Hope Christian Counseling Center oraz duszpasterzem rodzin w Mt. Hope Church of Christ w Joplin, w stanie Missouri. Wykłada komunikację, poradnictwo i psychologię na Missouri Southern State University. Shannon Wendt jest dyrektorem ośrodka Connection Clinic for Women w Joplin. Szkoli instruktorów programu edukacji seksualnej propagującego wstrzemięźliwość i czystość przedmałżeńską. Autorzy wspólnie prowadzą warsztaty i seminaria na temat miłości i małżeństwa, wychowania dzieci, chodzenia ze sobą, seksualności i czystości przedmałżeńskiej.

Bardzo dobrze przyjęłam tę książkę, bo autorzy niezwykle profesjonalnie, a jednocześnie ciepło przekazują rodzicom Bożą prawdę co do ich obowiązków i przywilejów uświadamiania własnych dzieci. Gdybym miała napisać taki poradnik dla rodziców, musiałabym skonstruować ją niemalże identycznie. Cóż, trochę szkoda, że nie byliśmy pierwsi, ale jest ulga, że tę lukę zapewniła tak doskonała pozycja. BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI!

Mariola Wołochowicz, doradca małżeński i terapeutka

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

Książka jest raczej formą skrótową tytułu-taka pigułka. Jeśli ktoś chce sie zapoznać z najważniejszymi wskazówkami-to polecam. Natomiast,jeśli ktoś chciałby poznać głebiej temat,powinien wybrać inną książkę

Szczerze powiem, że spodziewałem się czegoś lepszego po tej pozycji. Nie jest to zła książka. Wiele informacji w niej zawartych jest bardzo dobrych i potrzebnych, jednak czytając ją miałem wrażenie, jakby to był zlepek luźnych myśli zebranych w formie książki.

Książka ta jest naprawdę kapitalna! W prosty i przystępny sposób opisuje w jak rodzic (lub inny opiekun) może przygotować się do rozmowy z dzieckiem na jeden z najbardziej intrygujących i pięknych, a z drugiej strony najbardziej krępujących tematów, dotyczących ludzkiego życia. Duża ilość kolorowych ilustracji i ramek to dodatkowy atut tej książki, który ułatwia odszukiwanie i zapamiętywanie najistotniejszych myśli. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i szczerze polecam każdemu tę pozycję!

autor opinii: Jarosław Jarosz

czytelniczka

Jasno i zorumiale podpowiada jak rozmawiać z dzieckiem, podając konkrente przykłady możliwych do zastosowania rozwiązań.

Bardzo przydatna

Polecam książkę wszystkim osobom, które myślą o swoich dzieciach i chcą dla nich jak najlepiej. Książka pokazała mi wiele dobrych pomysłów na poważną rozmowę z dzieckiem. A żeby było ciekawiej zakupiłam ja w idealnym momencie, po tygodniu przeglądania książki dziecko poprosiło abym dokładnie wytłumaczyła jak to jest z tymi dziećmi :-)

autor opinii: Sabina

Świetny poradnik!

Bardzo szybko się go czyta, w jasny i przejrzysty sposób opisuje kiedy? i jak? rozmawiać z dziećmi o seksie. A nikt inny, tylko rodzice powinni taką rozmowę przeprowadzić pierwsi. Sama zaplanowałam już, jak to będzie wyglądać i mam nadzieję, że jeszcze nie jest za późno.

autor opinii: Lidka

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: AETOS Media
Autor: Karl Wendt, Shannon Wendt
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 96
Wymiar [mm]: 135x195
EAN: 9788361097129
ISBN: 978-83-61097-12-9
ID: 209590

Zobacz również

Chcę rozmawiać z moim dzieckiem o seksie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...