TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dar języków. Biblia. Historia. Najpiękniejsze świadectwa

Miałem zaledwie piętnaście lat, gdy w mojej parafii we Wrocławiu zorganizowano pierwsze Seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Rozważny wikariusz słusznie uznał, że powinienem poczekać jeszcze trzy lata, zanim będę mógł w nim uczestniczyć. Tego samego roku jednak w innym wrocławskim kościele zorganizowano modlitewne Święto Młodych, na które zjechali licealiści i studenci z całego miasta. To właśnie tam, zupełnie spontanicznie, bez modlitwy z włożeniem rąk, zacząłem modlić się w nieznanym języku. Od tego czasu czynię to z radością niemal codziennie przez trzydzieści lat. Tamtego wiosennego dnia 1984 roku Dzieje Apostolskie przestały być dla mnie księgą historyczną, choć przecież słusznie podręczniki teologii biblijnej tak ją określają. Stały się księgą, która rzuca jasne światło ma moje osobiste doświadczenie wiary. Jak światło bijące z ognistych języków zapalonych nad głowami apostołów i Maryi w Dniu Pięćdziesiątnicy.

Ks. Mariusz Rosik, fragment wstępu „Daru języków”

1 czerwca 2014 roku na stadionie olimpijskim w Rzymie dziesiątki tysięcy ludzi z całego świata modliło się w językach nad Ojcem Świętym. Franciszek ukląkł, opierając się o krzesło i z pokorą skłonił głowę.

Dwa tysiące lat wcześniej Paweł wkładał ręce na mieszkańców Efezu, którzy nawet nie słyszeli, że istnieje Duch Święty, a ci otrzymywali Bożą łaskę i mówili językami.

Tak samo czynili Piotr i Jan w Samarii. Cud daru języków służących do głoszenia dobrej nowiny i modlitewnego wielbienia Boga towarzyszył Kościołowi od dnia Pięćdziesiątnicy.

U początku XX wieku ogień charyzmatów zapłonął na nowo w środowisku protestanckim, w Topeka w stanie Kansas. Pastor Charles Parham zamienił niedokończony dom na szkołę biblijną, w której nadprzyrodzone dary pojawiły się z nieodpartą mocą.

Katoliccy studenci doświadczyli podobnego błogosławieństwa podczas słynnego weekendu w Duquesne w 1967 roku. Dziś Katolicka Odnowa Charyzmatyczna oficjalnie obecna jest w ponad dwustu dwudziestu krajach.

  • Czy współczesne doświadczenie modlitwy w językach jest tym samym, o którym mówi Biblia?
  • Jak przejawiał się dar języków na przestrzeni wieków historii Kościoła?
  • Co na to psychologowie i neurolodzy?
  • I jak modlitwa językami zmienia ludzkie życie?

Autor książki mierzy się z tymi pytaniami w dwojaki sposób: powołuje się na badania biblistów, teologów i historyków Kościoła oraz przytacza poruszające świadectwa ludzi, którzy odkryli głębię Bożej miłości, otwierając się na świat charyzmatów.

Oddajemy w Państwa ręce najnowszą książkę wydawnictwa Serafin autorstwa ks. Mariusza Rosika pt. "Dar języków", która w przejrzysty sposób przedstawia genezę charyzmatu modlitwy językami zakorzenioną w Biblii, by poprzez zarys historyczny wprowadzić czytelnika w osobiste doświadczenie mocy i działania Ducha Świętego, prezentując mu kilkanaście świadectw osób obdarzonych tym charyzmatem.

Jak często powtarza br. Raniero Cantalamessa, kapucyn posługujący charyzmatem języków, kaznodzieja Domu Papieskiego, „Kościół ciągle uczy nas wołać: «Przyjdź! Przyjdź, Duchu Święty!».

Mamy nadzieję, że również ta książka spowoduje zachwyt i ponowne odkrycie mocy Ducha Świętego działającego we wspólnocie wierzących.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Serafin
Autor: ks. Mariusz Rosik
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788363243418
ISBN: 9788363243418
ID: 316553

Zobacz również

Dar języków. Biblia. Historia. Najpiękniejsze świadectwa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...