TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

Ocena:
(28 opinii)

Ta książka pomogła już milionom rodzin na świecie!

Czy Ty również, jak większość rodziców, masz problemy w porozumieniu się ze swoim dzieckiem? Może nawet masz czasem wrażenie, że Twoje dziecko żyje w całkiem innym świecie... Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak sprawić, by czuło się wysłuchane, by czuło, że interesujesz się jego problemami... a jednocześnie chcesz, by wreszcie zaczęło się Ciebie słuchać - przeczytaj tę książkę.

Czytając tę książkę zdziwisz się, jak bardzo może odmienić się Twoja relacja z dziećmi. Ta książka burzy popularne stereotypy, pokazuje całkowicie nowy sposób komunikacji z dzieckiem. Jej lektura sprawi, że naprawdę nauczysz się mówić tak, by Twoje dziecko Cię słuchało i słuchać tak, by chciało mówić do Ciebie.

Tu nie ma niepotrzebnej teorii, trudno znaleźć inną tak do bólu praktyczną książkę. I to naprawdę działa, co potwierdzają miliony przykładów rodzin, które skorzystały z wiedzy autorek tej książki - zresztą sam zobacz również opinie naszych Klientów poniżej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

  • jak sprawić, by dziecko czuło się przez Ciebie kochane i rozumiane
  • co zrobić, by nauczyć dziecko posłuszeństwa i odpowiedzialności

...zdecydowanie powinieneś przeczytać tę książkę.

Czytając ją dowiesz się również:

  • dlaczego kary najczęściej odnoszą skutek przeciwny do zamierzonego
  • jak nagradzać i chwalić dziecko
  • jak akceptować negatywne uczucia dziecka i radzić sobie z tymi uczuciami
  • jak radzić sobie z własną złością, gdy dziecko Cię zdenerwuje, by wyeliminować niepotrzebne krzyki

Z całą pewnością chcesz wychować dziecko na zaradnego człowieka, który w dorosłym życiu da sobie radę i będzie umiał skutecznie rozwiązywać własne problemy. Jak to zrobić?

Dzięki poradom autorek nauczysz się rozpoznawać negatywne uczucia zarówno swoje, jak i dziecka i skutecznie sobie z nimi radzić. Dzięki temu Twoje dziecko nauczy się lepiej sobie radzić z trudnymi sytuacjami.

Czytając tę książkę nauczysz się też, jak pomagać dziecku w rozwiązywaniu jego problemów, aby zachęcać je do samodzielności, dzięki czemu stanie się zaradne w dorosłym życiu. A także jak zamiast bezsensownego karania, uczyć odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji.

Adele Faber i Elaine Mazlish są autorkami popularnych poradników edukacyjnych, które zdobyły duże uznanie wśród rodziców, wychowawców i psychologów. Ich książki stały się bestsellerami na całym świecie. Autorki mieszkają w Long Island, każda z nich jest matką trójki dzieci.

Uwaga! Wydanie polskie tej książki zawiera świadectwa polskich rodziców, które pokazują, że wskazówki autorek naprawdę działają, także w Polsce.

Ta książka może całkowicie odmienić relacje z Twoimi dziećmi - sięgnij po nią już teraz!

Zobacz również wydanie tej książki w twardej oprawie.

Opinie naszych Klientów (28 opinii)Napisz swoją opinię

nauczyś się jak być rodzicem;)

Świetna książka, polecam każdemu komu zależy na relacjach z dziećmi, komu zależy na własnym rozwoju, komu wreszcie zależy na tym, aby być dobrym rodzicem. Każde dziecko zasługuje na dobrego rodzica, a nas nikt nie uczy jak wychowywać dzieci. Książka godna polecenia, napisana łatwym językiem, można się z niej wiele nauczyć, wiele zrozumieć.

autor opinii: Lucyna

polecam

bardzo dobra książka polecam

autor opinii: Anna N

Polecam

Warto przeczytać, nie tylko by polepszyć relacje i rozmowy z dziećmi, ale także między dorosłymi. Polecam!

autor opinii: Anna S

Ważna lektura

To już mój trzeci egzemplarz :-) Poprzednie pożyczyłam i poszły dalej. Wiele cennych rad dla rodziców (i nie tylko), jak traktować dziecko z szacunkiem, a jednocześnie przekazywać wartości i zasady. Polecam gorąco!

autor opinii: Anna Głogowska

Bardzo dobra książka

Cieszę się, że wpadła mi w ręce ta książka. Co prawda jeszcze nie przerobiłem jej całej, ale dotychczas przeczytane, zamieszczone sposoby są dosyć użyteczne i jeżeli się je stosuje będąc przy tym konsekwentnym rodzicem, wówczas działają jak należy.

autor opinii: Włodek

Ksiazka warta poświęconego jej czasu

Polecił mi ją znajomy i co? Niespodzianka i to miła , książka jest zrozumiała dla zwykłego zjadacza chleba, jest skuteczna w edukacji rodzica a co więcej, nauki w niej zawarte można z powodzeniem wykorzystać w relacji z doroslymi. Ja zadowolony córeczka zadowolona cóż więcej, polecam warto.

autor opinii: Jacek Nowakowski

Rewelacyjna

Dla wszystkich rodziców idealna do zmiany podejścia wobec wychowania swoich dzieci. Wiele przykładów i komiksów :)

autor opinii: Joanna W

Na dobry początek

Książka uczy jak rozmawiać z dziećmi z szacunkiem (nawet w chwilach wielkiego zdenerwowania, czy rodzącej się kłótni). Nie sądzę, żeby to co proponują autorki wystarczyło, aby rozwiązać problemy wychowawcze (a to wydają się sugerować autorki), natomiast jest to na pewno dobry początek dla wszystkich zastanawiających się nad wychowaniem, zwłaszcza borykających się już z trudnościami.

autor opinii: Kinga

goraco polecam

wiele rad i praktycznych wsazowek, ktore uwazam za bardzo cenne. juz po przeczytaniu pierwszego rozdzialu widzialam rezultaty w zachowaniu naszej corki. my dorosli czesto zapominamy jak mowic do dzieci, a ksiazka ta uswiadamia nam, ze to nie jest takie trudne!!! naprawde goraco polecam!!!!!

autor opinii: ewa kwiatkowska

Świetna

Tą książkę powinni przeczytać wszyscy rodzice i zastosować. Po wdrożeniu metod wychowawczych opisanych w tej książce odniesiemy niesamowite sukcesy (na początku nie jest łatwo). Ułatwia życie obu stronom.

autor opinii: Ela

Mądrość

Niby każdy wie jak rozmawiać ze swoim dzieckiem ale jak mało wiemy o sposobach aby to dotarło. Ta książka oddaje to pięknie.

autor opinii: Danuta Ogonowska

superr

Polecam ksiagarnie szybko sprawnie i bardzo mila obsluga. Duzy pozytyw . Zaskoczyla mnie karteczka z napisem "milego czytania" nie powiem bardzo mile zaskoczenie superr na prawde, Ksiazka godna polecenia przeczytalam ta w jeden dzien konkretna bez zadnego owijania w bawełne :)

autor opinii: agaa

bardzo dobra

książka czytelnie napisana, poparta wieloma przykładami

autor opinii: joanna torobińska

polecam

Bardzo dobra książka. Przyjemnie się czyta, a przede wszystkim daje przydatne wskazówki. Bardzo polecam.

autor opinii: malgorzata nieradzinska

Świetny poradnik

Zawsze lekko wzbraniam się przed czytaniem poradników. Nie lubię jak mi ktoś radzi coś na siłę. Ta książka jednak to świetne rozwiązanie dla każdego rodzica. Czasami brakuje nam umiejętności rozmowy z ludźmi, dzięki tej pozycji, można nadrobić wszelkie ewentualne braki. Polecam!

autor opinii: Anna R.

Ksiązka niezbędna dla kazdego rodzica!

Bardzo polecam. Zmieniła mój punkt widzenia na wychowanie dzieci. Książka świetnie się czyta, jest bardzo praktyczna i przystępna. Efekty po jej przeczytaniu zauważyłam od razu. Zawsze w relacjach rodziców i dzieci występują problemy, ale można nauczyć się je rozwiązywać tak, aby nie ranić i dać dzieciom pozytywny przykład.

autor opinii: Honorata Lis

polecam

Jestem w trakcie lektury, ale książka wydaje się podawać realne rozwiązania

autor opinii: Lidia

Warto przeczytać tę książkę, podpowiada jak polepszyć komunikację w rodzinie, autorka oferuje pewne rozwiązania, ale przede wszystkim zmusza do zastanowienia się nad jakością naszych domowych sposobów porozumiewania się. Polecam wszystkim rodzicom.

autor opinii: Kinga

Polecam :)

Bardzo dobra pozycja. Jest pomocna w nawiązywaniu aktywnej komunikacji. Polecam i dziękuję.

autor opinii: Małgorzata Majerska

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały....

Jestem już babcią i bardzo się cieszę, że trafiłam na podręcznik dotyczący kontaktów: rodzice-dzieci, dzieci-rodzice. Szkoda tylko, że tak późno. Książka jest przystępna dla wszystkich rodziców, a instrukcje postępowania z dziećmi w różnych sytuacjach należy tylko wcielić w życie. Mam obecnie kontakt z wnuczkami (1 rok oraz 3,5 roku) i wiem, jak te małe słotkie istotki potrafią manipulować nami dorosłymi. Książka na pewno jest mi pomocna we właściwym postępowaniu z dziećmi, jest profesjonalna i uczy tak obchodzić się z dziećmi aby w przyszłości byli z nich ludzie o dobrych charakterach

autor opinii: Teresa Szewczyk

średnia pozycja

Książka pisana na rynek amerykanski. Część spostrzeżeń mozna przenieść na nasz teren.

autor opinii: Slavko

dzieci

...nawet mój mąż przebrnął przez pierwszy rozdział i się nie zniechęcił do dalszej lektury ... polecam wszystkim świadomym rodzicom ...

autor opinii: Beata Osuchowska

Książka bardzo mi się podobała. Serię tych książek znałam już wcześniej, ale mam nadzieję, że obecna pomoże mi wprowadzać idee w niej zawarte w życie.

autor opinii: Dominika Brodzka

To działa!!!

Ta książka to najlepszy poradnik dla rodziców jaki kiedykolwiek przeczytałam (a było tego już kilka). Jest po prostu skuteczna, praktyczna i pomaga zrozumieć nie tylko myślenie dziecka, jego uczucia ale też siebie samego. Obracamy się w świecie schematów i mylnych wyobraźeń co inni myślą gdy coś robią. Dzieci myślą prosto o czym zapomnieliśmy. Ta książka pomaga też odkryć dlaczego dzieci mówią, że rodzice ich nie rozumieją. Bo my naprawdę nie rozumiemy co myśli nasze dziecko i choć chcemy dobrze to pogarszamy sytuację. Klasyczny przykład: dziecko upada i rani kolano. Rodzic: "no już nie płacz, nie boli". Dziecko myśli: "no jak nie boli kiedy właśnie boli, a mama mi mówi, że jest inaczej, dlaczego każe mi przestać płakać kiedy mi to pomaga. Mama mnie nie rozumie". Takich mylnych reakcji rodzica poznacie więcej tylko sięgnijcie po tę książkę. Strasznie pomaga w życiu.

autor opinii: Anna M.

Polecam każdemu rodzicowi, ktory chce mądrze wychować swoje dzieci, aby w dorosłym życiu były wolnymi ludźmi:)szczęśliwymi. Świetnie przedstawione metody, które są tak oczywiste, a jednak zapominamy o nich.

autor opinii: madzia

WARTO!

To jest książka do której wracam od wielu lat. Jednokrotne przeczytanie to zdecydowanie za mało. Uczy zmiany wysławiania się do dziecka. Pokazuje i daje konkretne narzędzia, które naprawdę skutkują. A że stare przyzwyczajenia łatwo wracają, to warto ją czytać ilekroć zaczyna brakować sił, motywacji, czy pomysłów :) Myślę, że warto, żeby znalazła się w każdym domu, w którym są dzieci... i to nie tylko małe, bo takie prawie dorosłe też potrzebują rozmów z rodzicami!

autor opinii: Kinga Żak

Książka jak najbardziej do polecenia. Zmieniła moją komunikację z dzieckiem, a raczej zmienia, bo to proces długi i wcale nie łatwy.

autor opinii: Dorota

Rewelacja!!!

Dzięki tej książce zrozumiałam lepiej moje dziecko, ale także i siebie. Porady w niej zawarte sprawdziły się w rzeczywistości. Cały czas się uczę je stosować i choć nie jest łatwo, próbuję dalej, bo dają niesamowite efekty. Polecam wszystkim rodzicom.

autor opinii: S.W.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Media Rodzina
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 432
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788372787866
ISBN: 978-83-7278-786-6
ID: 251726

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły
25.87 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...