TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Język miłości i szacunku

Czy zdarzyło Ci się pomyśleć ze złością "On zupełnie nic z tego nie rozumie!" albo "Czy ona w ogóle słucha, co ja do niej mówię?". Często nawet szczęśliwe, kochające się pary skarżą się na trudności z porozumieniem się. "Mam wrażenie, że mówimy dwoma różnymi językami!". A co jeśli tak jest naprawdę? Czy przeszło Wam kiedyś przez myśl, że rzeczywiście mówicie różnymi językami i że komunikacja będzie możliwa dopiero wówczas, gdy nauczycie się je nawzajem rozumieć?

"Język miłości i szacunku" to kontynuacja poradnika Emersona Eggerichsa "Miłość i szacunek", który wyznaczył prawdziwy przełom w mówieniu o komunikacji w związku. Współczesna psychologia kładzie wielki nacisk na komunikację. Rozmowa to nie tylko wymiana informacji, ale także najlepsza okazja do zrozumienia motywacji i wyborów drugiego człowieka. Aby dotrzeć do prawdziwego znaczenia słów, które słyszymy, trzeba sięgnąć głębiej. Dla osiągnięcia pełnego porozumienia w związku potrzebne są przede wszystkim dobra wola, empatia oraz odpowiednie narzędzia komunikacyjne.

Emerson Eggerichs kluczem do rozpracowania męskiego i kobiecego szyfru uczuć uczynił dwa pojęcia: miłość i szacunek. Odmienne potrzeby warunkują używanie innych języków: kobieta w związku porozumiewa się przede wszystkim "językiem miłości", zaś mężczyzna "mową szacunku". Związek nie będzie mógł harmonijnie funkcjonować, jeśli kobieta będzie się czuła niekochana, a mężczyzna lekceważony.

Kluczem do udanej i budującej relacji jest uznanie, że inaczej wyrażamy swoje pragnienia i wszyscy potrzebujemy przede wszystkim zostać wysłuchani. Wspólna nauka okazywania miłości i szacunku sprawi, że Wasz związek na nowo rozkwitnie!

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: Emerson Eggerichs
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 420
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788361989295
ISBN: 978-83-61989-29-5
ID: 184348

Zobacz również

Język miłości i szacunku
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...