TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Łaska niepojęta niezasłużona

Mówimy tak, jakbyśmy rozumieli znaczenie tego słowa. Mówi się o pozostawaniu na czyjejś łasce. Podejrzani politycy z kolei popadają w niełaskę. Możemy nazwać kogoś łaskawcą – zarówno w dobrej, jak i złej wierze. Można wrócić do łask lub wypaść z łask; łaska może także na nas spłynąć. Używamy słowa „łaska” tak, jakbyśmy wiedzieli, co ono oznacza.

Ale czy naprawdę rozumiemy, czym jest łaska? Czy zadowoliliśmy się słabiutką łaską, która grzecznie wpasowuje się w wersy hymnu i ładnie wygląda w tekstach kościelnych. Nigdy nie sprawia problemów i nie wymaga odpowiedzi. Każdy zapytany o to, czy wierzy w łaskę, prawdopodobnie powiedziałby, że tak.

Max Lucado zadaje głębsze pytania:

  • Czy łaska cię zmieniła?
  • Czy cię ukształtowała?
  • Czy cię wzmocniła?
  • Czy cię ośmieliła?
  • Czy cię wytonowała?

A może łaska chwyciła cię za kark i potrząsnęła tobą, kiedy to było konieczne?

Łaska Boga jest niepohamowana i nieujarzmiona niczym pieniące się fale, które mogą przewrócić cię do góry nogami. Łaska podąża za tobą. Zmienia twój punkt widzenia. Niepewność zamienia na Boże wsparcie. Żal staje się powodem do poprawy, nie do zagubienia. Strach przed śmiercią mija i zostaje tylko gotowość do lotu. Łaska jest głosem, który wzywa nas do zmiany i daje nam moc, dzięki której jesteśmy w stanie tej zmiany dokonać.

Upewnijmy się, że właśnie Ciebie spotka łaska.

Max Lucado doskonale łączy kreatywny styl pisania ze szczerym wyznaniem, w jaki sposób doświadczył Bożej łaski, miłosierdzia i przebaczenia w miejscu słabości i braków. Znajdziesz odpocznienie, kiedy Max zapali światło Słowa Bożego, objawiające, że Jezus Chrystus jest jedyną nadzieją, która przynosi trwały spokój.

Franklin Graham, założyciel i zarządca Stowarzyszenia Ewangelizacji Billy Graham`a
Mogę sobie tylko wyobrazić, co stałoby się, gdybyśmy obiema rękami trzymali się prawdy zawartej w tej książce oraz przyjęli ją do serca. To zmieniłoby nasze życie, nasze historie i życie wielu, z którymi mamy relację.

Sheila Walsh, autorka wielu bestsellerów

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Szaron
Autor: Max Lucado
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 135x205
EAN: 9788363271138
ISBN: 9788363271138
ID: 261869

Zobacz również

Łaska niepojęta niezasłużona
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...