TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Małżeństwo, przymierze czy kontrakt? Czyli o tajemnicy trwałego małżeństwa

Ocena:
(1 opinii)

Koncepcja kontraktu w dzisiejszym świecie znacznie odbiega od biblijnej koncepcji przymierza. Nasze społeczeństwo działa na zasadzie umowy. Często słyszymy, jak ludzie mówią: "Musisz to mieć na piśmie".

Wiele małżeństw przeniosło ten typ myślenia do swojego związku. Przywiązują dużą wagę do zawierania umów, a następnie oczekują, że partner wywiąże się ze swoich zobowiązań. Niestety, praktyka pokazuje, że takie nastawienie przyczynia się do powstania wzajemnej niechęci, poczucia zawodu i gniewu, ostatecznie prowadząc małżonków do rozwodu. Umowy są bowiem warte tyle, ile prawość osób, które je zawarły. Wiele związków doznało szwanku lub zostało zerwanych, ponieważ jedna z osób nie dotrzymała zobowiązania.

Dla człowieka wierzącego małżeństwo jest jednak czymś znacznie więcej - stanowi swoiste przymierze. Termin przymierze najbardziej precyzyjnie oddaje unikalny charakter chrześcijańskiego małżeństwa. Przymierze to pojęcie biblijne. Bóg Wszechmogący jest Bogiem przymierza, a to On właśnie jest twórcą małżeństwa. To prawda, że przymierze - podobnie jak umowa lub kontrakt - jest rodzajem porozumienia pomiędzy dwiema lub większą liczbą osób, jednak jego natura jest szczególna. Podstawowym wyróżnikiem przymierza jest bezwarunkowa obietnica. I taki też charakter ma przysięga małżeńska.

Niestety, mimo wypowiadania słów przymierza wielu małżonków w praktyce realizuje model małżeństwa kontraktowego, w którym obdarowywanie drugiej osoby jest uzależnione od jej pozytywnych działań, jest formą odpłaty za jej "właściwe" postępowanie. O tym, jak to zmienić - w jaki sposób od umowy małżeńskiej przejść do przymierza - mówi właśnie ta książka.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Opinia do wspaniałej książki: "Małżeństwo, przymierze czy kontrakt?"

Książka jest GENIALNA! na początku trochę może zdawać się nie różnić od innych, ale potem jest już ogień!:) Napisana fajnym, nieskomplikowanym językiem, z przykładami życiowych zachowań, dialogów i wersetami z Biblii adekwatnymi do określonych sytuacji. Szczerze POLECAM (Y)!! dla wierzących i niewierzących...a nóż dzięki niej uwierzą:)

autor opinii: Joanna Kulczyńska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Gary Chapman
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 296
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788374920261
ISBN: 9788374920261
ID: 52997

Zobacz również

Małżeństwo, przymierze czy kontrakt? Czyli o tajemnicy trwałego małżeństwa
23.00 zł
17.11 zł
Oszczędzasz 5.89 zł (26%)
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...