TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Miłość i szacunek. O tym, czego w związku potrzeba jemu, a czego - jej

Dlaczego czasami wzajemne oczekiwania związanych ze sobą osób rozmijają się i mimo najlepszych chęci wzajemna relacja zamyka się w błędnym kole stale powtarzanych problemów, kłótni i rozczarowań?

Dr Emerson Emmerichs przekonuje, że przyczyną jest odmienna konstrukcja psychiczna mężczyzn i kobiet i związane z tym odmienne priorytety i oczekiwania. Mówiąc skrótowo, mężczyzna oczekuje, że w związku otrzyma przede wszystkim szacunek, kobieta natomiast liczy przede wszystkim na miłość.

Jest to klucz i punkt wyjścia do rozwiązywania trudności w związkach, ponieważ zapominanie o tej podstawowej zasadzie nakręca spiralę negatywnych reakcji - mężczyzna, który czuje się nieszanowany, nie ma ochoty na wyrażanie miłości wobec żony; kobieta, której mężczyzna nie okazuje miłości, nie ma ochoty na respektowanie jego praw i okazywanie mu szacunku. I tak bez końca.

Z błędnego kręgu wyjść można, uświadamiając sobie, że trzeba zmienić całe swoje nastawienie i poznając odmienność potrzeb drugiej osoby w związku.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: Emerson Eggerichs
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 378
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788360040515
ISBN: 9788360040515
ID: 80048

Zobacz również

Miłość i szacunek. O tym, czego w związku potrzeba jemu, a czego - jej
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...