TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Minihistorie o Maksisprawie. Jezusowe Przypowieści

Zwyczajność jest najwymowniejsza, a w codzienności najpełniej wyraża się istota życia. Dlatego Pan Jezus, mówiąc o tym, co najważniejsze, opowiadał zwyczajne, ludzkie historie.

Dzięki temu rozumieli Go wszyscy: i wykształceni - obeznani w Piśmie, i prości - niepotrafiący nawet czytać. Mówił o owcy, która się zagubiła, o najemnych rolnikach nienawidzących swojego szefa, o chwastach wyrosłych na polu pszenicy. Nic specjalnego? A przecież Jego słuchacze odchodzili poruszeni.

To dzięki nim te proste, zwyczajne historie dotarły aż do nas. Czytane i słuchane dzisiaj, nie przestają poruszać serc. Bo nikt nigdy nie opowiedział i nie opowie tajemnicy Boga wymowniej niż Jego Syn.

Nikt nigdy nie ujął i nie ujmie Bożej istoty bardziej zrozumiale niż Bóg, który stał się człowiekiem. Po dwudziestu wiekach te krótkie opowiastki nie straciły nic ze swej mocy przemieniającej serca, a ukrytej w prostocie treści i zwyczajności obrazów.

Jako młody, dwudziestosześcioletni jezuita, Wojciech Ziółek był na dnie egzystencjalno-duchowego kryzysu. Właśnie wtedy poruszyła go opowieść o miłosiernym Samarytaninie. Poruszyła i przemieniła.

Po niemal trzydziestu latach od tego wydarzenia wciąż naznacza i kształtuje go to, czego wtedy doświadczył. W „Minihistoriach…” pokazuje, jak wielka jest siła zawarta w prostych słowach Jezusowych przypowieści.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Wojciech Ziółek SJ
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 200
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788327713339
ISBN: 9788327713339
ID: 385787

Zobacz również

Minihistorie o Maksisprawie. Jezusowe Przypowieści
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...