TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Nie chodzi tylko o to kogo znasz

Sukces – zarówno w biznesie, jak i w życiu – jest oparty na relacjach. W swoim znakomitym przewodniku Spaulding przenosi klasyczną filozofię Dale’a Carnegiego na następny poziom – opisuje, jak tworzyć trwałe relacje, które wychodzą poza powszechne powierzchowne kontakty i relacje „drugiego piętra”.

Książka "Nie chodzi tylko o to, kogo znasz" Tommy’ego Spauldinga – byłego dyrektora generalnego Up with People – to nowa wersja "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" Dale’a Carnegiego na dwudziesty pierwszy wiek.

Tommy Spaulding w bardzo młodym wieku zdał sobie sprawę, że nie jest mu dane zostać gwiazdą nauki. Średnią ocen 4,0 uzyskiwał tylko pod warunkiem, że dodał do siebie średnie ze szkoły średniej i college’u. Powodem jego trudności w szkole była, jak odkrył później, dysleksja.

Ale dolegliwość ta tak naprawdę nie powstrzymała go, a wręcz przeciwnie – pomogła mu rozwinąć talenty, które rzeczywiście posiadał. Tommy jest naturalnym liderem; bardzo wcześnie uświadomił sobie, że ma unikalną zdolność do nawiązywania kontaktu z ludźmi, bez względu na ich wiek czy pochodzenie.

Jako nastolatek dostał od ojca egzemplarz "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" i książka ta szybko stała się jego biblią. W szkole średniej był krajowym finalistą konkursu na Przedsiębiorczą Firmę DECA (Distributive Education Clubs of America) i wygrał wybory na przewodniczącego klasy maturalnej. Jakiś czas później został dyrektorem generalnym Up with People, jednej z największych międzynarodowych organizacji non-profit zajmujących się liderstwem na świecie.

Na każdym kroku Tommy Spaulding uczył się, że sekretem odnoszenia sukcesu jest proszenie o wsparcie, zdanie i wpływ innych ludzi. Nikt z nas nie osiągnął wielkiego sukcesu w pojedynkę. Potrzebujemy pomocy innych osób.

W tej bezstronnej, odkrywczej książce Tommy wzbogaca zasady, które Dale Carnegie naszkicował siedemdziesiąt pięć lat temu i pokazuje, jak przesunąć je o krok dalej, aby dokonać niemożliwego w życiu i karierze. Aby zaprosić innych ludzi do autentycznego partnerstwa w naszym życiu, tłumaczy Tommy, najpierw trzeba wykazać zainteresowanie innymi ludźmi.

Nie chodzi tylko o to, kogo znasz czy co ktoś może zrobić dla ciebie, ale o to, co ty możesz zrobić dla nich. Ważne są motywy. W ustanawianiu głębszej więzi chodzi o:

  • autentyczność, nie manipulację;
  • wzajemność, nie egoizm;
  • zrozumienie, iż każda relacja jest jak droga prowadząca w dwie strony;
  • świadomość, że przypadkowo spotkana osoba może zmienić kierunek naszego życia.

W duchu bestsellerowej tradycji klasycznej już publikacji Dale’a Carnegiego książka "Nie chodzi tylko o to, kogo znasz" pokazuje, jak każdy z nas może wykorzystywać moc netgivingu – pomagania innym – do powiększania swoich światów i osiągania celów oraz zmieniania pracy, kariery i społeczności.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: MT Biznes
Autor: Tommy Spaulding
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 270
Wymiar [mm]: 160x230
EAN: 9788377460825
ISBN: 978-83-77460-82-5
ID: 221480

Zobacz również

Nie chodzi tylko o to kogo znasz
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...