TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rodzice w akcji. Jak przekazywać dzieciom wartości

Ocena:
(93 opinii)

Jako rodzic każdego dnia zadajesz sobie wiele pytań związanych z wychowaniem dzieci. Zdarza się, że bezradnie rozkładasz ręce lub wychodzisz z siebie, żeby osiągnąć upragnioną reakcję Twojej pociechy? Dlaczego Twoje dziecko Cię nie słucha?

Dzięki lekturze tej książki dowiesz się:

  • co robić, by Twoje dziecko Cię słuchało
  • jak stawiać granice, ale w takim wymiarze, by Twoje dziecko miało wolność
  • co robić, by Twoje dziecko przestrzegało zasad
  • kiedy być przyjacielem, a kiedy przewodnikiem dla swoich dzieci
  • jak traktować dzieci w rodzinie wielodzietnej
  • jak przekazywać dzieciom katolickie wartości i jak być ich przewodnikiem w wierze

Sięgnij po tę książkę już dziś, aby stać się lepszym rodzicem i nauczyć się przekazywać dzieciom dobre wartości.

Monika i Marcin Gajdowie są terapeutami na co dzień pomagającymi setkom rodziców w rozwiązywaniu trudności wychowawczych. Ich książka jest nie tylko wytłumaczeniem przyczyn najczęstszych problemów z dziećmi, ale przede wszystkim poradnikiem, jak się zachować, co zrobić, jak ukierunkować swoje myślenie, co zmienić, jak przekazać dzieciom wartości oraz wiarę.

Kiedy poproszony przez Gajdów, przeczytałem maszynopis książki "Rodzice w akcji", wysłałem do nich smsa: To materiał na bestseller! Dlaczego? Ta książka dojrzale łączy cztery rodzaje doświadczeń: rodziców, małżonków, chrześcijan i terapeutów rodzinnych. Każde z tych doświadczeń ma dużą siłę przekonywania, ponieważ zabierają głos ludzie dojrzali.

Monika i Marcin przeszli wspólnie długą i intensywną drogę: będąc razem jako rodzina, obserwując, wzajemnie się wspierając, popełniając błędy, czytając i modląc się. Zapis tej podróży jest fascynujący. Mądrość, którą się dzielą, ma jeszcze tę właściwość, że jest pełna pogody. Dzięki tej książce nie tylko dzieci nie stracą ducha, ale i sami rodzice, którzy są niekiedy na granicy rozpaczy, obserwując swe wychowawcze porażki.

O. Wojciech Jędrzejewski OP
Dominikański Ośrodek Kaznodziejski

Zobacz również książkę "Rodzice w akcji" w wersji audio.

Opinie naszych Klientów (93 opinii)Napisz swoją opinię

POLECAM!

Polecam książkę, autorów oraz klub książki Tolle.pl.
Książka - esencja rodzicielstwa, przekazana w jasny i przejrzysty sposób, bezpośrednio skierowana do rodziców.
Autorzy - autentyczni i prawdziwi.
Tolle.pl - miło było być traktowanym indywidualnie i mieć kontakt ze sprzedawcą, a nie być tylko odbiorcą automatycznych powiadomień :) Pozdrawiam cały zespół Tolle.pl!

Polecam

Po książkę sięgnęłam w chwili zwątpienia we własne możliwości wychowawcze. Szczególnie pierwszy rozdział zapadł mi w pamięci. Państwo Gajdowie są świetnymi obserwatorami dzieci. Cenne rady i wskazówki. polecam każdemu, który ma dość być "zdartą płytą"

autor opinii: Katarzyna Hura

Polecam!

Pozycja wyjątkowa na rynku! Z humorem, lekko i zrozumiale o ważnych rzeczach. Bardzo pouczające dla rodziców, także tych świeżo upieczonych do jakich zaliczamy się z mężem!

autor opinii: Maria Cieślak

polecam

Świetna książka, z zadaniami dla rodziców po każdym rozdziale ;) napisana w przystępny sposób. Nie narzuca sztywnych rozwiązań, ale podaje, wskazuje drogę... ORAZ uzasadnienie (mnóstwo przykładowych sytuacji)
Decyzja należy do rodziców, jaką relację zbudują ze swoimi dziećmi.

Rodzicu, im szybciej pzeczytasz ą pozycje - tym lepiej (unikniesz wielu błędów i zbudujesz prawdziwą, szczerą więź z dzieckiem - będąc i autorytetem i przyjacielem)

autor opinii: JK

warto przeczytać!

bardzo polecam poradnik Państwa Gajdów. Jest napisany syntetycznie, rzeczowo, z poczuciem humoru. zawiera ćwiczenia do wykonania przez rodziców. warto przeczytać!

autor opinii: Magdalena L.

wartościowe

Bardzo wartościowa ksiazka. Polecam każdemu rodzicowi.

autor opinii: Kasia

Jestem bardzo zadowolony, obsługa miła. Przesyłka dotarła bardzo szybko.

autor opinii: Łukasz Gros

gorąco polecam

Kupujemy z mężem tę książkę na prezenty dla naszych znajomych. Wiele osób jest głęboko poruszonych i poleca książkę dalej.
Niska cena, a treść bardzo konkretna.
Polecamy

autor opinii: Magdalena Roszak

świetna książka!

Serdecznie polecam! Książka warta uwagi. "Rodzice w akcji" to bardzo pomocne narzędzie w zmierzeniu się z codziennością wychowywania dzieci. Omawia zagadnienia związane z wychowywaniem dzieci, z różną adekwatną do wieku dziecka problematyką wychowawczą. Jestem mamą czwórki dzieci w przekroju wiekowym 2,5-17 lat i właściwie na każdy etap rozwoju dziecka znajduję w niej odpowiedź. Wcześniej kupiłam płytę CD "Rodzice w akcji", równie inspirującą, jestem jednak z tych osób, co to "lubią mieć papier w ręku". Nie żałuję. Obsługa i wysyłka z księgarni tolle.pl najlepsza, jaką kiedykolwiek realizowałam. Uprzejmość, szybka dostawa" i niezwykle miły gest w postaci żółtej karteczki z napisem "miłej lektury" wywołały uśmiech na twarzy od samego rana. bardzo serdecznie polecam. Nie jeden raz jeszcze zrobię zakupy w tolle.pl i już wiem, że będzie to wielka przyjemność. Dziękuję.

autor opinii: Alicja Sikorska

Książkę kupłam dla córki, która oczekuje dziecka . JUz ja przeczytałam i w pełni popieram metody wychowacze zaprezentowane przez autorów. Teraz to juz tylko wiem jakie błędy popełniłam sama , ale dzieci mam bardzo udane.

autor opinii: Irena Jagiełowicz

Bardzo interesująca

Książka opisuje w bardzo przystępny sposób omawiane zagadnienia. Niestety przeczytałam ją tylko, bez wykonywania zadań domowych, ale planuję do niej wrócić i jeszcze raz dokładnie wszystko przerobić. Na pewno przydatna. Napisana w dowcipny sposób.

autor opinii: Magdalena D.-M.

Książka dla każdego rodzica

Książka z przykładami "z życia wziętymi", skłania do przeanalizowania własnych zachowań i zmodyfikowania ich w taki sposób aby komunikacja z naszymi dziećmi była mądra, konstruktywna i nie zamykała drogi do wzajemnego dialogu. Gdyby lektura trafiła w moje ręce wcześniej, na pewno uniknęłabym wielu niepożądanych zachowań ze strony dzieci i nieprzemyślanych reakcji ze swojej strony. Pociesza fakt, że, dzięki tej wartościowej książce, nasze rodzicielskie kroki na drodze wychowywania dzieci, będą od teraz stawiane w bardziej świadomy sposób. Polecam każdemu rodzicowi:)

autor opinii: Agata R.

Zdecydowanie polecam, Jest w niej dużo wskazówek, cennych rad. Naprawdę pomocna w wychowaniu dzieci. Pokazała mi jak dużo czasu i energii traciłam na "krążenie po orbicie dziecka". A do tego fajnie napisana.

autor opinii: Gosia

Świetna

Rady płynące z tej książki są wielką pomocą dla rodziców dzieci w różnym wieku. Napisana w przystępny, lekki i nierzadko dowcipny sposób . Ogromna porcja mądrości. Polecam wszystkim rodzicom.

autor opinii: Kasia

Warto mieć i wracać do niej

Pozycja niedługa ale w skrócie zaznaczone są najważniejsze problemy z wychowywaniem dzieci do odpowiedzialności i wartości. Bardzo polecam

autor opinii: Barbara

Kupiłam tę książkę dla bratowej, która ma małe dzieci a dla brata audiobooka (on woli tak "czytać książki").
Bratowa bardzo dobrze oceniła książkę i przy okazji stwierdziła, że wskazówki zawarte w książce są zgodne z opiniami jej męża na temat wychowania dzieci :-).

autor opinii: Ula

pomocna, owsze ale dopiero w późniejszym okresie

Kupiłam tą książkę, zachęcona dobrymi opiniami. Książka, jak dla mnie, dobrze napisana, jednak nie wszystkie rady rodzice powinni brać sobie do serca. O ile podejście do wychowania już starszych dzieci jest jak najbardziej na miejscu, to rady co do najmłodszych są TOTALNIE błędne. Czytając pierwszy rozdział, odniosłam wrażenie, że dla autorów - niemowle to mały szantażysta, którego trzeba nauczyć, gdzie jego miejsce. Szanowni Państwo autorzy i rodzice, to TOTALNA BZDURA. Badania naukowe wykazały, że dziecko jak przychodzi na świat, nie ma jeszcze odpowiednio wykształconego mózgu. Nie jest więc zdolne to rozmyślnego "szantażowania" rodziców. Dziecko potrzebuje bliskości i miłości, a nie dyscypliny! Szybkie wyrzucanie go ze wspólnego łóżka i pokoju, może i pozwala nauczyć go przesypiać całą noc, ale cena jaką za to płaci dziecko jest niewspółmiernie wysoka.

Młodym i przyszłym rodzicom polecam więc zapoznać się najpierw z innymi pozycjami, jak choćby "Mądrzy rodzice" Margot Sunderland, bądź ze stronką dzikiedzieci.pl.

autor opinii: Barbara Kamońska

ciekawa lektura

Polecam tym rodzicom, którym wydaje się ,że nie moga znaleźć wspólnego języka ze swoimi dziećmi, ksiązka zawiera wiele ciekawych porad i informacji dotyczacych realcji rodzic-dziecko.

autor opinii: K.

Książka jest rewelacyjna

Moim zdaniem najbardziej wartościowa książka poruszająca tematykę wychowania, w taki sposób aby dzieci wzrastały też duchowo.
Jako mama pięciolatki i piętnastolatka muszę powiedzieć, że znalazłam zarówno wskazówki jak postępować z dzieckiem w wieku przedszkolnym jak i zbuntowanym nastolatkiem. Już widzę owoce tej książki w codziennym postępowaniu, wymaganiu i kochaniu dzieci.
Kupiłam od razu dwie sztuki, aby krążyły po znajomych.

Polecam i książkę i księgarnie tolle - urzekli mnie przyklejoną małą karteczką z życzeniem miłej lektury. Mały gest, ale piękny:)
Książka wartościowa. Księgarnia rzetelna.

autor opinii: Paulina

super

Polecam ją wszystkim, jest świetna, napisana z humorem, polecam nie tylko dla rodziców ale dla każdego kto styka się z dziećmi albo z drugim człowiekiem, ponieważ uświadamia nam jak często nie zastanawiamy się nad naszymi komunikatami werbalnymi i niewerbalnymi. Pozdrawiam

autor opinii: Jankas

Wzmocniona pozytywnie!

Jak najbardziej jestem na tak! Jako zwolenniczka behawioryzmu i psychologii poznawczej książka trafiła w sedno moich intuicji odnośnie wychowywania dzieci i dostarczyła mnóstwo praktycznych wskazówek jak radzi sobie z problemami wychowawczymi. Właśnie oczekuję na pierwsze nasze maleństwo i na pewno będą miała tą książkę w ręce w razie kłopotów wychowawczych!

autor opinii: Magda K.

świetna książka

To jeden z najlepszych poradnikow jakie czytałam w ostatnich czasach. Nie brakuje w nim humoru i skutecznych rad. Gorąco polecam wszystkim rodzcom.

autor opinii: Agnieszka Maj

Książka dużo mi uświadomiła.

Największy komplement książki to konkret: na podstawie rozdziału 1, z marszu udało nam się rozwiązać jeden z problemów wychowawczych - teraz 5 letnia córka w 30 minut co wieczór sama się kąpie, czesze, myje zęby i szykuje do spania. My w tym czasie zajmujemy się 'swoimi sprawami' a w nagrodę czytamy jej przed spaniem książkę.

autor opinii: Ewa Pieńczak

Rodzice w akcij

Bardzo dobra dla rodzicow wychowujace dzieci w dziszejszych czasach ,
do tego delikatnie wrzucane tak wazne dzisiaj wartosci moralne jakie glosi
wiara w Boga.
Kupilem ja dla mojej corki majacej dwojke dzieci.

autor opinii: Jeremi Rozkrut

Książka napisana bardzo ciekawie, śmieszne anegdoty i codzienne wydarzenia, jakby wyjęte z życia każdego rodzica. Autorzy nie prawią morałów, nie grożą, nie wymachują każącym palcem sprawiedliwości z ambony.
Pomagają zrozumieć świat dziecka i świat rodzica, uczą jak znajdować w sobie cierpliwość i mądrość, rozumieją rozterki i chwile słabości.
Dziękuję im za tę mądrą książkę, my też staramy się być dobrymi rodzicami.

autor opinii: Dorota Krawczyk

Wspaniała

Doskonała książka dla rodziców chcących brać czynny udział w wychowaniu swoich pociech. Napisana prostym i lekkim językiem dodatkowo wzbogacona o wiele cennych i praktycznych rad.

autor opinii: Andrzej

Pozytywna

Wartościowa i bardzo mądra treść. Doradzam każdemu z rodziców poświęcić odrobinę czasu na przeczytanie.

autor opinii: Danuta Ogonowska

praktyczna

Ta książka to wspaniały poradnik, pomagający juz od pierwszego rozdziału zmienic przede wszystkim samego siebie w relacjach z dziećmi. Zmusza nie tylko do przeczytania słów w niej zawartych, ale mobilizuje również do tego, by przejśc od razu od teorii do czynów.
Gorąco polecam.

autor opinii: Małgorzata Kopacz

Rewelacja

Książka rewelacja. Napisana z humorem ale przekazująca metody zapanowania nad naszymi pociechami.

autor opinii: Michał

bardzo pomocna

Książka ma wiele ciekawych uwag, przede wszystkim wyjaśnia jak poradzić sobie z problemami, z którymi boryka się większość rodziców. Do tego humorystyczna, można pośmiać się ze swoich błędów ;). Polecam wszystkim zatroskanym rodzicom.

autor opinii: Gabrysia

bardzo dobra

bardzo dobra książka , polecam innym

autor opinii: Anna Ferenc

Rewelacja

Jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza książka na temat wychowania jakie czytałem (chociaż nie stanowi kompendium wiedzy na temat wychowania). Napisana z pozycji rodziców - praktyków prostym, przystępnym językiem z poczuciem humoru. Polecam, wiele ciekawych spostrzeżeń na tematy wychowawcze. Serdecznie polecam.

autor opinii: Krzysztof

Świetna książka o mądrym wychowaniu dziecka. Godna polecenia i przeczytania zawiera wiele cennych wskazówek

autor opinii: Marta

Pozycja, którą rodzice muszą miec na półce :)

Książka fantastycznie napisana, musiałam przeczytać ją od razu całą a nie po rozdziale według zaleceń autorów. Teraz czytam od nowa i stosuje się do wytycznych z książki. Naprawdę warto ją mieć aby zmienić siebie, swoje dzieci i swoje życie na jeszcze lepsze. Polecam i z chęcią przeczytała bym kolejne takie.
Księgarnia fantastyczna, miła i kompetentna obsługa. Szybka wysyłka. Z przyjemnością powracam na strony tolle i nie raz skorzystam z ich oferty.

autor opinii: Ania Szewczyk

super

Przesyłka i zamówienie rewelacyjnie szybko i sprawnie. Super obsługa, miła i profesjonalna. Polecam zdecydowanie.

autor opinii: Marta Rajecka

Polecam !!!

Książka super, rady natychmiast wprowadziłam w życie i od razu widoczne są skutki. Polecam szczególnie młodym rodzicom oraz małżeństwom które planuja dzieci.

autor opinii: Małgorzata G

SUPER

Ta książka jest rewelacyjna ma tak wspaniałe porady które bardzo mi pomogły, w dalszym wychowywaniu dzieci, pokazała mi ta książka jak wiele błędów popełniam i jak to później źle odbija się na moich dzieciaczkach. Bardzo polecam tę książkę wszystkim rodzicom chcącym wychować dzieci dobrze i przekazać im prawdziwą wiarę w kochanego Boga.

autor opinii: Joanna Łaciak

Świetna pozycja

Książka niezwykle praktyczna, rady do zastosowania od ręki, napisana w bardzo przystępny sposób, z dużym poczuciem humoru. Moim zdaniem niezwykle cenna pozycja.

autor opinii: Małgorzata Nowak

Świetna książka

Dowcipnie i dobrze napisana książka. Polecam każdym rodzicom, którym zależy na przekazaniu właściwych wartości dzieciom.

autor opinii: I.P.

super

Polecam ksiegarnie szybko sprawnie a do tego mila obsluga. Co prawda zaczelam dopiero czytac ksiazke, ale zapowiada sie bardzo dobrze czyta sie szybko i przyjemnie :)

autor opinii: agaaa

praktyczne rady

Ksiażka bardzo ciekawie napisania, uczy przede wszystkim ,że konsekwentne realizowanie własnych założeń w wychowaniu oraz wspóldziałanie obojga rodziców stanowią klucz do dobrego wychowania młodego poklolenia. Polecam wszystkim rodzicom.

Fantastyczna książka

Serdecznie polecam tę książkę! Dosłownie się ją pochłania. Zawiera istotne same istotne treści w pigułce. Napisana bardzo lekko, momentami bawi, jednak przede wszystkim skłania do refleksji i porządkuje ważne w wychowaniu sprawy. Warta przeczytania i na pewno będę do niej wracać!

autor opinii: Joanna

Rodzic idealny? Nie ma takiego!

Zachęcona dobrymi opiniami sama sięgnąłem po porady Gajdów. To nie to, że moje dzieci sprawiają problemy wychowawcze. I nie to, że są za grzeczne ;) Wychowywanie do wartości, w wierzę chrześcijańskiej ma dla mnie i mojego męża ogromne znaczenie. I ta książka jest doskonalą pomocą. A język i przypisy sprawiają, że czyta się ją miło..bez tego mentorskiego tonu, który serwuja inne poradniki. Brawo! Pozdrawiam :)

autor opinii: Gosia Rajchel

Dziękuję

Dziękuję nie tylko ja ale i młodzi rodzice w Irlandii, którzy są bardzo zadowoleni.
Rzeczwoa i przystępna

autor opinii: Maria Jóźwiak

Pozytywna

Można znaleźć w niej wiele cennych wskazówek ale trzeba być konsekwentnym w swym działaniu.
Aczkolwiek nie przeczytałam jej całej tylko przekartkowałam z braku czasu ale mam nadzieję, że nadrobię zaległości w czytaniu.
Godna polecenia!!!
Dwa egzemplarze podarowałam przyjaciółkom. Prezent trafiony.

autor opinii: Aleksandra K.

Super lektura.

autor opinii: Alicja Truchel

Rodzice w akcji

z Racji wykonywanego zawodu( pracuję w przedszkolu) i jestem mamą dwójki dzieci, przeczytałam juz wiele ksiązek o wychowaniu, ale Rodzice w akcji są naprawdę świetni. Fajny język pisarski, lekkość czytania i odbioru i chce się do niej wracać. polecam ja moim znajomym

autor opinii: Rozalia Klima

Świetna książka

Polecam bardzo gorąco wszystkim rodzicom.

autor opinii: Wioleta Paluszyńska

Rewelacja

Nareszcie jest poradnik dla rodziców o wychowaniu dzieci napisany po polsku (nie amerykański przedruk) i w wartościach. Stawianie granic zawsze było moim punktem nr 1 w zaleceniach wychowawczych dla rodziców (jestem praktykującym psychologiem), a teraz dodatkowo mogę im polecać książkę, którą wychowując dziecko warto zawsze mieć pod ręką.

autor opinii: Janina Nowicka

Nie tylko dla rodziców....

Książkę polecam nie tylko teraźniejszym rodzicom, ale też wszystkim, którzy mają na uwadze mieć kiedyś taki ,,skarb" w domu,bo z ostatnich relacji w Tv nic miłego nie słyszymy dobrego o rodzicach, którzy wręcz ,,hodują" swoje potomstwo. Oprócz przekazywania dzieciom prawdy, wiary i innych wartości, też należy patrzeć "okiem" psychologa na dziecko. Dzieci są bardzo sprytne i potrafią nie jednego rodzica zbałamucić swoją słodką minką, dlatego (choć są w tej książce pewnie dla niektórych straszne porady) warto zmierzyć się i z przeczytaniem książki i wprowadzeniem jej w życie, choć zdaję sobie z tego sprawe,że to nie będzie takie łatwe. Polecam ją wszystkim, którzy maja do czynienia z takimi kłopotami na codzień jak:zadania domowe, brak konsekwencji u rodziców i szacunku wobec nich.

autor opinii: MS

"Rodzice w akcji" to książka dla rodziców, którzy przeczytali już wiele podręczników o wychowaniu, i dla tych, którzy dopiero wkraczają na tę krętą i niebezpieczną ścieżkę. Jej ogromną zaletą jest to, że napisali ją rodzice, którzy są Polakami, terapeutami i chrześcijanami. Nie ma to jednak nic wspólnego z szowinizmem, lecz z praktycznym podejściem do wychowania. Zupełnie inaczej czyta się bowiem książkę dla polskich rodziców wychowujących polskie dzieci niż książkę amerykańskich autorów, którzy podsumowują swoje doświadczenia z pracy z amerykańskimi dziećmi. Niby dzieci są wszędzie takie same, ale jednak...
Gajdowie uczą, jak stawiać granice, kochając swoje dzieci miłością prawdziwą, taką, którą można znaleźć w słowach św. Augustyna: "Kochaj i rób, co chcesz". Parafrazując te słowa, można powiedzieć, streszczając Gajdów, "Kochaj i wychowuj".
A piszą o tym tak dowcipnie i lekko, że można zapomnieć, że to poradnik o wychowywaniu dzieci.

autor opinii: Katarzyna Kondrat

za krótka

wspomnianą ksiazkę przeczytalam jednym tchem, moze dlatego, ze zle czytam tego typu ksiazki, a moze dlatego, ze byla tak ciekawa, a przez to za krotka. Nie zdazylam sie zmeczyc, i o to chodzi: jest tresciwa. Na pewno bede do niej wracac i czekac na kontynuacje. Jedyny "zarzut" dotyczy faktu, ze nie daje ona pelni spojrzenia, ale moze to nie powinien byc zarzut, a zaleta..

autor opinii: Joanna Kozłowska

Świetna terapia dla całej rodziny. Bardzo dużo praktycznych porad dotyczących naszych relacji z dziećmi. Takich psychologów szukałam. Bardzo dziekuję, za wskazanie drogi.

autor opinii: Kacha

Przydatna i konkretna

Dzięki tej książce pozbyłam się poczucia winy (że jestem zbyt wymagająca) :) Pewna postawa i konsekwentne działanie które autorzy książki promują, bardzo dobrze wpłynęła na mnie i moje dziecko.
Polecam wszystkim rodzicom. Pomocna.

autor opinii: J.W.

polecam

Książkę czyta się i czyta się i czyta się.... Proszę o więcej!!!

autor opinii: Emilia Kuźmicz

Godna polecenia!

Książka bardzo treściwa. Autorzy dają wskazówki oraz konkretne przykłady jak radzić sobie z dzieciakami. Pomocne są zielone ramki oraz podkreślenie najważniejszych zdań w każdym rozdziale, dzięki temu nie muszę za każdym razem czytać całych rozdziałów, aby znaleźć to co mnie interesuje, a wystarczy przekartkować książkę. Dodatkowym atutem są zadania dla rodziców i interakcja z czytelnikiem. Ponadto książka jest pełna humoru, co sprawia, że dosłownie się ją „pochłania”. Polecam gorąco rodzicom oraz młodym małżeństwom, które w przyszłości planują dzieci.

autor opinii: Karolina Lechowska

Konkretna z poczuciem humoru

Konkretna, treściwa, pomocna, zadania do wykonania, pełna humoru, polecam

autor opinii: Grzegorz Pol

Wychowanie po ludzku.

Moim zdaniem to najlepsza książka o wychowaniu dzieci, jaką do tej pory przeczytałam (a przeczytałam ich juz kilka;). Bez zbędnego "kaznodziejstwa", pouczania i psychologicznego bełkotu. Konkretne pytania i konkretne odpowiedzi. Napisana tak, jak lubię: lekko, dowcipnie i z dystansem do samego siebie.
Mam nadzieję, że to nie ostatnia książka autorstwa Państwa Gajdów, skoro tak dobrze im to wychodzi...

autor opinii: Renata Szczepańska

POLECAM

Bardzo pouczająca książka, dobre rady zabawnie wskazane.
Książka polecam rodzicom i nie tylko, dobrze podać ją niani lub dziadkom.

autor opinii: Edyta

Bardzo pomocna książka.

Polecam! Napisana z humorem, traktująca o ważnych rzeczach książka. Autorzy niby "Ameryki nie odkrywają", ale ich rady pozwalają usystematyzować własne (w przypadku młodych rodziców często chaotyczne) działania oraz spojrzeć z innego punktu widzenia na rodzicielstwo i małżeństwo. A wszystko to napisane z chrześcijańskiej perspektywy.
Ps. Raczej nie dawajcie do czytania tej książki babciom - wiele zawartych tu rad sprawi, że będą chciały ją spalić :)

autor opinii: Marcin Wójcicki

Zaletą tej ksiązki jest praktyczny punkt widzenia i dobrze się czyta:)

autor opinii: Anna Stankiewicz

Zabawna, lekko napisana

Zabawna, lekko napisana książka, zdecydowanie z perspektywy praktyków rodziców a nie podręcznik akademicki, zawierający same teorie. Autorzy podają cenne i wydaje się oczywiste wskazówki, ale przecież życie nie jest takie proste. Podoba mi się, że uzasadniają swoje opinie.

autor opinii: Anthares

Polecam!

Świetna książka, mądrzy i kompetentni autorzy! Kiedy skończyłam ostatnią stronę, od razu napisałam maila do autorów z podziękowaniem za dobre i dojrzałe przemyślenie wielu spraw. Rodzice borykający się z różnego typu trudnościami wychowawczymi mogą znaleźć odpowiedzi, a jeśli nie, to przynajmniej bodziec do refleksji.

autor opinii: Kinga Hamel

Warto przeczytaC!

Książka w przystępny, czasem humorystyczny sposób pokazuje jak sobie radzic z wychowaniem własnych dzieci:) autorzy czerpią z własnego doświadczenia... polecam

autor opinii: Adam Górecki

Ocena babci

Tę książkę kupiłam z ciekawości dzięki przeczytanej recenzji. Napisana b. przystępnym językiem. Ponieważ jestem babcią, więc przekazałam ją mojej córce, która już z mężem pracuje z tą książką krok po kroku (mają 3 dzieci). Z rozmowy wiem, że pozycja trafiona i bardzo Im się przydaje. Dziękujemy Autorom!

autor opinii: HALINA JÓŹWIAK

godna polecenia

Książkę kupiłem jako prezent dla mojej siostry, której urodziło się drugie dziecko. Po jej lekturze siostra była zachwycona, twierdząc, że wskazówki w niej zawarte przydadzą się na długie lata wychowania dzieci. Ponadto za godne pochwały uznała ćwiczenia zawarte w książce.

autor opinii: Michał

świetna pozycja

Stosuję od jakiegoś czasu rady zawarte w tej madrze, błyskotliwie i praktycznie napisanej książce. Można odnieść sukces wychowawczy jesli się potraktuje treść tej książki poważnie i pochyli się nad jej realizacją ...choc nie ukrywam truudne to bardzo:) warto mieć tą pozycję u siebie!

autor opinii: Aga Kłys

Książkę czyta się świetnie. Bardzo przystępna forma, w której mieści się dojrzała i wartościowa teoria wychowania. Cenię sobie zwłaszcza rady dotyczące oddawania dziecku odpowiedzialności za własne czyny. Nie ze wszystkim się jednak zgadzam. Rady dotyczące nauki samodzielnego spania u kilkumiesięcznego dziecka są co najmniej nieadekwatne i niezgodne zresztą ze współczesnymi badaniami nad snem niemowląt, które przez wiele miesięcy budzą się w nocy i potrzebują bliskości i mleka mamy. Dodam jeszcze, że mojemu mężowi książka niezbyt się podobała. Zarzuca jej trochę relatywizmu w wychowaniu dzieci.

autor opinii: BG

Pozycja godna uwagi

Książkę przeczytałam ze względu na swoje zainteresowania wychowaniem dzieci, okazała się wspaniałą lekturą. Kupiłam ją dla znajomych, którzy mieli problemy wychowawcze ze swoimi dziećmi. Stosując się zaleceń autorów, udało im się rozwiązać swoje problemy.
Książka jest napisana jasnym i zrozumiałym językiem i polecam wszystkim, którzy chcą, aby ich pociechy stawały się dojrzałe i odpowiedzialne w życiu.

autor opinii: Teresa Augustynowicz

Dobra książka

Bardzo dobra książka. Jedna z tych mądrych, choć napisanych przystępnym językiem. W kilku kwestiach rzuciła nam nowe światło na wychowanie naszej córki.

autor opinii: Sławek

Rewelacyjna

To jest to.Takiej książki, szukałam, jest naprawdę fantastyczna, POLECAM !!!!

autor opinii: Anna Niedbała

Rodzice w akcji

Można się zastanawiać nad kwestiami poruszanymi w książce, nieraz sprzecznymi z naszymi zasadami wychowywania dzieci, ale jedno jest pewne - książka warta poznania. Przykładem sytuacji, którą zmieniłam jest karmienie dzieci, a właściwie uporczywe bieganie za dzieckiem z widelcem, czy kanapką ... Państwo Gajdowie przekonali mnie, że to nie ma sensu, trzeba dać dziecku odczuć konsekwencje ... "Po drodze" jednak trzeba przekonać babcię, że nie głodzimy wnuka ...

autor opinii: Ania

Warto przeczytać!

Najlepsza książka jaką przeczytałam o wychowaniu dzieci (a przeczytałam wiele). Treści przekazane prostym językiem trafią do każdego.Bardzo cenne wskazówki z życia jak radzić sobie w niektórych sytuacjach. Lektura obowiązkowa dla wszystkich rodziców, czyta się ją z przyjemnością. Będę do niej często wracała.

autor opinii: Małgorzata Majewska

POLECAM

Książkę czyta się z przyjemnością.Znajduje się w niej wiele cennych wskazówek,zwłaszcza dla młodych rodziców,którym bardzo zależy na dobrym wychowaniu dzieci do odpowiedzialności.Kupiłam więcej egzemplarzy,by dać innym do poczytania.Bardzo są zadowoleni!

autor opinii: Małgorzata Jakubowska

Pozycja konkretna, praktyczna, napisana swobodnie, choć odnosząca się do bardzo ważnych kwestii (wychowanie)

autor opinii: Beata Makowska

rewelacja

Prosto napisana ale porady juz takie proste nie są.... jednak widzę ze skuteczne. przetestowałam

autor opinii: Aneta Majewska

Sama zmagam sie z wychowaniem 11-latka. W książce tej znalazłam wiele cennych wskazówek, które na pewno wykorzystam. Utwierdziłam sie w przekonaniu o słyszności niektórych moich metod i poglądów na wychowanie dziecka, a niektóre muszę zweryfikować. Myśle ,że każdy rodzic powinien przeczytać. polecam!!!

autor opinii: I.N.

Z całego serca polecam!

Książka może pomóc każdej mamie i każdemu tacie, którym zależy na wychowaniu dzieci w mądrej miłości i w wartościach:) które pozostają na całe życie.

autor opinii: Teresa Małyszewicz

Polecam wszystkim rodzicom!!!

Świetna książka, napisana przystępnym językiem, bez problemu trafia do każdego odbiorcy.Podaje konkretne porady, bez nadmiaru tresci, jednocześnie nie zwalniając z myślenia i refleksji.

autor opinii: Honorata Lis

Gorąco polecam!!!

Przeczytałam książkę niemal z zapartym tchem. Choć jeszcze nie jestem mamą, to pracując z dziećmi bardzo przydają mi się konkretne sugestie autorów jak reagować w określonych sytuacjach. Poza tym jest napisana lekkim językiem i dotyka spraw kluczowych. Autorzy pokazują, jak codzienne wybory rodziców kształtują dziecko i wpływają na jego wychowanie moralne. To naprawdę motywuje do bycia dobry rodzicem :) Polecam!

autor opinii: Kinga Żak

100% do polecenia!

Rewelacyjna książka, napisana prostym, przystępnym i pełnym humoru językiem. Pełna pomysłów i mądrości popartej doświadczeniem. Warto!

autor opinii: Kasia W.

Inspirująca

Książka nawet a może przede wszystkim dla tych, którzy uważają, że bycie w Kościele/we wspólnocie w Kościele gwarantuje dobre wychowanie dzieci

autor opinii: Grzegorz

Praktyczne wskazówki na temat wychowania dzieci w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi

Pełna cennych uwag, napisana humorystycznie książka dla rodziców, którzy pragną wychować dziecko mądrze, w zgodzie z zasadami religijnymi.
Poradnik, który uczy jak się zachować w stosunku do oseska, jak i nastolatka. Ukierunkowanie własnego myślenia, style wychowawcze oraz przekazanie wartości i wiary to główne wątki tejże książki.Polecam wszystkim rodzicom!

autor opinii: AS

Pomocna książka dla młodych rodziców- takich jak moja żona i ja :)(i nie tylko). Teoria poparta doświadczeniem (idealne połączenie). Wiele ciekawych rad i pomysłów do wykorzystania w wychowaniu dzieci i przekazaniu im wartości, na których nam zależy.
Szczególnie pomocna może okazać się tym, którzy nie wynieśli lub nie otrzymali pozytywnych wzorców z domu rodzinnego, a chcą stworzyć dobrą rodzinę.

autor opinii: Jacek

Rewelacyjna książka. pięknie się ją czyta. Polecam

autor opinii: Franciszek

Bardzo ciekawa pozycja

Zdrowo rozsądkowe podejście do wychowania polecam każdemu.

autor opinii: Łukasz Pawlik

Pozytywna

bardzo przystępa i z humorem. inne spojrzenie na codzienne problemy. gorąco polecam

Obowiązkowa !!

Szukam odpowiedniego słowa aby oddać jej wartość. Nie ma jednego, może spróbuję z kilkoma. Ona jest po prostu: genialna, rewelacyjna, prawdziwa, ewangeliczna, potrzebna, ba konieczna, obowiązkowa, przepełniona miłością, życzliwością, radością, bez cienia nudy, pustych słów. Bardzo praktyczna i cenna bo poparta doświadczeniem. Nareszcie jest!!

autor opinii: AM

Świetny poradnik

Lektura obowiązkowa dla rodziców (nie tylko młodych)!. Z szerokiej wiedzy z zakresu psychologii i pedagogiki wyłuszczone zostało to co najistotniejsze w konkretnym temacie, dzięki czemu książka nie nuży i nie mąci w głowie. Autorzy udzielają wskazówek dotyczących wychowania dzieci i przekazywania im wartości i wiary w bardzo praktyczny sposób i z dużą dozą dobrego humoru. Muszę przyznać, że są niezwykle przekonujący i zamierzam postępować zgodnie z ich radami :)

autor opinii: Ilona Kucia

Bardzo ciekawy i pomocny poradnik.Polecam

autor opinii: Magda

Myślę, że tą książkę powinni przeczytac obowiązkowo młodzi rodzice! Bardzo prosta w przekazie, zawiera mądre spostrzeżenia i wnioski, poparte doświadczeniem życiowym samych autorów. Czytamy ja na głos razem z Mężem i omawiamy poszczególne sytuacje w kontekście naszego Malucha.

autor opinii: Małgosia Słotwińska

Polecam

Bardzo dobra pozycja dla rodziców, którzy borykają się z codziennymi problemami wychowawczymi.

świetna książka, za niska cena (śmieszna, jak na 152str.barrdzo wartościowych treści). Książka wciąga, a proponowane kroki wydają się być dostępne dla każdego. Bardzo zachęcające. Kroki wprowadzamy, i pierwsze efekty wychowawcze już mamy. Serdecznie polecam!

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: Monika Gajda, Marcin Gajda
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 152
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374248105
ISBN: 978-83-7424-810-5
ID: 185280

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Rodzice w akcji. Jak przekazywać dzieciom wartości Rodzice w akcji. Jak przekazywać dzieciom wartości
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...