TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rozplątani. Jak naprawiać trudne relacje?

Ocena:
(58 opinii)

Pierwszy audiobook z nowej serii RTCJ: RÓB to, co JEZUS

  • Jak radzić sobie z trudnymi relacjami?
  • Jak je naprawiać i uzdrawiać?

Jeśli można się tego od kogoś nauczyć, to tylko od prawdziwego Geniusza, który najlepiej na świecie potrafił funkcjonować w relacjach.

Od Jezusa, który z prostotą i miłością podchodził do relacji, które się popsuły, które nieraz wydawały się już nieodwracalnie zniszczone.

On, jak nikt inny potrafił je skutecznie naprawiać, uzdrawiać i w miejsce „zaplątania” wprowadzać pokój i miłość.

Napraw swoje relacje, robiąc to, co Jezus!

Dzięki temu nagraniu dowiesz się:

  • Jak podejść do rozwiązywania trudności w relacjach z małżonkiem, dzieckiem, rodzicem, szefem, sąsiadem?
  • Jakie są 3 skuteczne kroki do rozwiązywania trudnych relacji, które naprawdę działają?
  • Jak rozpoznać, kiedy nie da się już naprawić trudnej relacji i kiedy trzeba „odpuścić”?
  • Co jest pierwsze i najważniejsze, od czego należy zacząć uzdrawianie relacji?
  • Dlaczego „wyskakiwanie z trampek” jest tak ważne w budowaniu dobrej relacji z własnym dzieckiem w trudnym okresie dojrzewania?
  • Co naprawdę oznacza bycie „sympatycznym” w naprawianiu relacji?
Dajmy Mu pole do działania, żeby wszelkie nasze zapętlenia i zaplątania rozsupłał, wprowadził w nie czułość i miłość, aby stały się źródłem szczęścia, do którego od zawsze zaprasza nas Bóg.

Ze wstępu o. Adama Szustaka

Adam Szustak OP, dominikanin, wędrowny kaznodzieja. Dzieli się Słowem Bożym wszędzie, gdzie to możliwe i z każdym, kto tego potrzebuje. Jest autorem bestsellerowych audiobooków. Tylko w wydawnictwie Pure Profit rozeszły się one w ilości ponad 30 000 egzemplarzy.Opinie naszych Klientów (58 opinii)Napisz swoją opinię

Obowiazkowe dla każdego komu zależy na relacjach

To nie pierwszy tytuł ks Szustaka, ktory słucham i króry gorąco polecam: mądry, dobry przekaz pokazujacy jak rozplatac zaplątane relacje miedzyludzkie. Dla każdego tytuł obowiązkowy

autor opinii: Aleksandra Sosnowska

;-))

Rewelacyjna płyta - odpowiedź znajduje się w Piśmie świętym, ale to mogłam odkryć dzięki Ojcu Adamowi, który to pokazał w sposób prosty i zrozumiały.

autor opinii: Urszula Łoś

Rozplątani. Jak naprawiać trudne relacje? autor: O. Adam Szustak OP

Bardzo mądre, prawdziwe, wspaniale się słucha

Mądra pozycja

Jak większość publikacji, rekolekcji i książek i ta niesie ze sobą ogromną mądrość jaką został obdarzony Ojciec Szustak. Warto jej wysłuchać, wracać do niej.

autor opinii: Monika

Polecam

Polecam audiobook o.Adama. Jak zwykle ciekawe porady jak żyć zgodnie z Bożym planem i z miłością.

autor opinii: Dorota Jurewicz

Fantasyczny audiobook

Na szóstkę!!!!!!!!!!!!!!!!

autor opinii: Beata kołakowska

Naprawdę polecam. Ojciec Szustak dociera do głębi problemu. Każdy kto ma nie poukładane relacje znajdzie tam odpowiedź.

autor opinii: Halina U.

szkoda że lekcje religii tak nie wyglądają

autor opinii: Anna Rajewska

Jak dać się rozpolątać...

Kto jeszcze nie miał styczności z A. Szustakiem, powinien poszukać w internecie którychkolwiek z jego rekolekcji, a wtedy jakakolwiek reklama będzie zbędna... Audiobook ma tą zaletę, że jest świetnie zestrojony, dopracowany i podzielony na konkretne części. Świetnie się go słucha i przede wszystkim... działa!! :-)

autor opinii: Michał F.

Super

Bardzo mądry i prosty przekaz. Pozwala spojrzeć na relacje z ludzmi z perspektywy dobra i miłości. Bardzo polecam

autor opinii: Aleksandra T.

BARDZO POZYTYWNA

Trudne relacje - świat jest pełen takich relacji. Mnie ta lektura pozwoliła wiele zrozumieć, można tego słuchać kilka razy i za każdym razem zostaje coś nowego. Bardzo polecam,

autor opinii: Aneta

Polecam tę konferencję, warto posłuchać


Cenię sobie formę głoszenia kazań przez Ojca Szustaka. Bardzo pięknie potrafi on przełożyć cytowane fragmenty Biblii na język współczesny. To duchowny, z którego podcastów czy konferencji można wysnuć wiele cennych refleksji.Warto posłuchać tej płyty conajmniej dwukrotnie.Za każdym razem dostrzeżemy nowe aspekty omawianych sytuacji."Rozplątani" to świetny elementarz na temat uporania się z trudnymi wspomnieniami, trudnymi relacjami,które często rzutują na nasze życie w dłuższej perspektywie.Nie zawiodłam się

autor opinii: J.Gurgul

Tego musisz posłuchać

Jestem bardzo zadowolona z zakupu tej pozycji.Adam bardzo trafnie i w zrozumiałym języku przekazuje wząne wskazówki ze Słowa Bożego.
Po odsłuchaniu wykładu opierającego się na znanej mi historii biblijnej odkrywam coś nowego. Wykłady te inspirują mnie do weryfikacji mojego życia i lepszego zrozumienia innych ludzi

Trzeba tego posłuchać

Użyję słów o. Adama "Jestem Twoją fanką Ojcze", Jak zawsze o. Adam zmusza do refleksji, jak zawsze po jego słowach, można znaleźć coś w sobie do poprawy. On przemawia do każdego i to w bardzo trafny sposób. Tego trzeba posłuchać, zwłaszcza jeśli ktoś przeżywa trudne chwile w relacjach z bliskimi.

autor opinii: Ewa

Słucham Ojca codziennie - pomaga mi w zyciu

Sadziałam , ze otrzymam książke - otrzymałam płytę - kiepsko!

autor opinii: Wieslawa

Świetna

Kupiłam tą pozycję z chęci dowiedzenia się jak dbać o dobre relacje, dostałam dużo więcej niż się spodziewałam. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, rewelacja.

autor opinii: Barbara

Pozytywna!

Bardzo przyjemny do słuchania audiobook. Adam Szustak bardzo ciekawie prowadzi nas przez różne historie ewangeliczne, pokazując jak Jezus podchodził do ludzi. Czasem pokazując, ze nawet przy najlepszych chęciach się nie da i trzeba odpuścić. Dla mnie przesłuchanie tej pozycji, ukazało wiele nowych wątków w znanych mi już historiach.

autor opinii: Asia Kmiecik

Abstrahując od olbrzymiej wagi merytorycznej treści - to dla mnie niewątpliwe znaczenie miało doświadczenie uzmysławiające że chodziłem w ciemności. Mimo przeczytania niemal całej biblii i czytania jej fragmentów od czasu do czasu- kompletnie nie wiedziałem o czym ona mówi. Byłem jak ten, który widzi i nie dostrzega lub słucha i nie słyszy.
Dziękuję za takie pokazanie, że Biblia jest księgą życia. I to co w niej zostało zapisane kilka tysięcy lat temu jest nadal aktualne. Szkoda że nie wszyscy potrafią tak czytać Słowo Boże. POLECAM - Warto zapoznać się z tą treścią - przyniesie dużo pozytywnych wrażeń i przemyśleń.

autor opinii: Darek

Prosto z mostu o trudnych sprawach

Rozpoczynając słuchanie tego audiobooka, nie spodziewałam się TAKIEJ puenty. Uzdrawiającej i mądrej. Uwalniającej od poczucia winy. Szczerze polecam tę pozycję każdemu, kto jest w trudnej relacji i nie potrafi sobie z nią poradzić ani rozmowami, ani modlitwą.

autor opinii: Magdalena Kasperek

Rewelacja!

W zasadzie to każdy, kto nawiązuje jakekolwiek relacje, powinien się z tym audiobukiem zapoznać. Gdyby potem stosował to w życiu świat były prawie idealny :)

autor opinii: Monika

Relacje - za późno

Mam 60 lat, od 8 lat jestem w separacji z mężem. Walka o utrzymanie małżeństwa jak widać trwała długo, czyli to nie było ot-tak!. Gdybyśmy wiedzieli wcześniej to wszystko, o czym traktuje ta książka - być może nasz związek nie zakończyłby się ślubem. Gdybyśmy wiedzieli wcześniej - może nasze relacje ułożylibyśmy inaczej. Po co błądzić po omacku, gdy ktoś ma mapę i latarkę? Gdybyśmy...gdybyśmy... Wy - Młodzi - posłuchajcie. Ja - poharatana i obolała, związana ślubem kościelnym z niewierzącym - z całego serca radzę: człowiek uczy się na błędach, ale nie zawsze musi na własnych, czasem można na cudzych.

autor opinii: Sylwia Baranowska

Zacząć od siebie

Słuchałam już dwa razy, słowa Ojca Adama wchodzą do serca i głowy, zostają. Wypróbowałam sposób uzdrawiania relacji -na razie z jedną osobą, bardzo bliską. I pomaga. Jest nad czym pracować i audiobook o relacjach daje takie podstawy do pracy . Polecam . Ale uzdrawianie trzeba zacząć od siebie.

autor opinii: Ewa Tomaszewska

Rozplatani

Z uprzejmości koleżanki zamówiłam tą pozycję i to jest moja jedyna płyta o. Szustaka. Nie spełnia moich oczekiwań. Rozumiem, że to temat szeroki i nie udało się go rozwinąć. O. Szustak powtarza treści, które można wysłuchać na stronie ,langusta na palmie. Treści nowe są ogólnie powiedziane, co mi osobie, która nie skończyła teologii czy psychologii niewiele wniosły. Z natury wystrzegam się krytyki, ale moją intencją nie jest przekreślenie tej płyty, bo zapewne pomoże ludziom i podejmuje ważne tematy, ale zwrócenie uwagi czegu na przyszłość można uniknąć.

autor opinii: Anna Jakuc

Bądź sympatyczny...

Ojciec Adam Szustak potrafi mówić, mówić z sensem, trafić głęboko, zmusić do refleksji. Bez patosu, klarownie, opowiada Nam jak naprawiać nasze relację na podstawie najlepszego podręcznika życia -
Pisma Świętego.

Szkoda tylko, że, "nie każdą relację da się naprawić... "

autor opinii: Jakub Motyka

do posłuchania. do przemyślenia.

Audiobook przekrojowo poruszający problemy najtrudniejszych relacji. Różnych relacji. To nie "książka do posłuchania", to lekcja do przemyślenia.
UWAGA!!
Wymaga skonfrontowania się z własnymi słabościami. Z tym, że może wcale nie jestem taki krystalicznie czysty w tej relacji... Może i ja dam coś od siebie.

Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!! :)

Polecam jako początek przygody pracy nad sobą i poszukiwaniem własnych rozwiązań.

autor opinii: Natalia Jaros

Odmiana życia na lepsze

Szczęść Boże
Bardzo się cieszę, że mogłam zakupić "Rozplątanych". Jej lektura pomogła mnie i moim najbliższym zmienić podejście do życia, do relacji i do problemów z nich wynikających. Mnie samej pomogła odnaleźć siebie. Tak po katolicku, między oczy. Dodatkowo rozpoczęła moją drogę zmiany, moją drogę ku Prawdzie.
Polecam!

autor opinii: Katarzyna Polak

Polecam !!!

Jak zwykle ojciec Adam Szustak rewelacyjny. Ukazuje relacje międzyludzkie w taki sposób, że wszystko zaczyna wydawać się proste do " rozplątania ". Jestem matką nastolatka i wysłuchanie nauki ojca Szustaka pozwoliło mi skonfrontować moje metody wychowawcze z tym, co pokazuje w Biblii życie Świętej Rodziny. Z całego serca polecam !

autor opinii: Małgorzata Kantor

Rozplątani, czy powiązani ? - Dr Agi Bali

Dziękuję za dobre słuchowisko i lekturę. Jestem bardzo zadowolona z posiadanej książki, gdyż stanowi dla mnie skarb literacki humanistyczny i religijny.
Jeśli mogę mieć zastrzeżenie, to szybkość z jaką mówi O. Adam Szustak. Jest bardzo elokwentny, ale czasem nie słyszę do końca głosek, a spółgłoski trochę się zlewają, ale po dłuższym słuchaniu można się przyzwyczaić.
Ja w każdym razie polecam państwa książki audiobooki ku szerszej publiczności - z pełnym przekonaniem.

autor opinii: Dr Agnieszka Balewska

Super słuchowisko

Polecam- mądre naprawianie relacji w oparciu o Biblie najlepsza instrukcję obsługi człowieka

autor opinii: Agnieszka Kardaszewska

"Rozplątani. Jak naprawiać trudne relacje?"

Bardzo dobra plyta; slucha sie lekko, latwo przyswaja; pozwala spojrzec na wiele spraw z innego punktu widzenia

Goraco polecam

autor opinii: Marta Tkaczyk

Bardzo pozytywna

Polecam każdemu, bez względu na wiek.
Warto słuchać audiobooków ojca Adama, przemawia w prosty sposób do człowieka

autor opinii: Ewa

Rozplątani

Kolejna płyta O Szustaka oczywiście nie zawiodłam się. Polecam Klub książki tolle.pl. Pełen profesjonalizm.

autor opinii: Anna

Szustak jak to Szustak

Ten kaznodzieja mnie zaskakuje w jak wspaniały sposób można szukac porad w Biblii, pokazuje jako i konkretnie jak odmówić, poprawić relację z drugim człowiekiem.

autor opinii: Rafał Kucharski

Polecam

Dobra lektura, daje do myślenia

autor opinii: Krystian

masz problem? kup to!

Polecam każdemu, kto potrzebuje otuchy, dobrego słowa i wskazówek oraz treści do przemyśleń! Ojciec Adam naprawdę mówi w sposób trafny, rzeczowy... Chwała Panu za takiego kaznodzieję!

autor opinii: Rafał Szypulski

W niedosycie

Płyty kupiłam dla córki.
Pracuje dużo podróżując samochodem, więc słucha w drodze.
Trudne relacje jak biednych , zawsze mamy u siebie...
Przesłuchiwałam szybko,są dobre i pouczające jak wszystko Ojca Adama Szustaka, ale musiała bym powtórzyć. Zrobiłabym to chętnie, aby pomyśleć, zastanowić się,przeanalizować.
Córka zabrała ,wyjechała ,czekam co powie....

autor opinii: Renata Pawłowska

"Rozplątani.." - warto wysłuchać. Jest kilka cennych uwag i oczywiście bardo wnikliwa interpretacja wybranych fragmentów Pisma Świętego. Niestety porady na temat naprawy trudnych relacji mi osobiście ciężko wcielić w życie.

autor opinii: Joanna Napierała

Rozplątani

Bardzo dobra prelekcja A.Szustaka na temat problemów w relacjach międzyludzkich.
Drogowskaz jak można i trzeba okazywać empatie .

Pozdrawiam serdecznie

autor opinii: Magdalena Zalewska

Witam. Zamówienie, dostarczenie, obsługa bez zarzutu.

autor opinii: Łukasz Szczepankiewicz

rewelacyjna lekkość słowa

W bardzo prosty i z humorem sposób o. Szustak wprowadza słuchacza w zawiłości każdej relacji i pokazując najprostsze i skuteczne rozplątanie. Jak najbardziej polecam. Z ogromną przyjemnością i zaciekawieniem odsłuchałam.

autor opinii: Jola Michalak

Polecam

Dla mnie rewelacja!

autor opinii: Agata Blitek-Kruzel

Wymiata

Dla mnie Szustak wymiata. Kupiłabym wszystko jego autorstwa, nawet gdyby polecał lot na księżyc bez rakiety.

To, co słyszę, za chwilę mogę znaleźć w swoim życiu. No aż się zastanawiam, czy nie mam jakiegoś podsłuchu założonego ;)

autor opinii: Katarzna Czarnota

Rozplątani

Po Jonaszu i Garnku strachu ta konferencja jest zdecydowanie bardziej wymagająca w odbiorze. Na pewno do kilkukrotnego odsłuchania i dłuższego zastanowienia. Polecam

autor opinii: Irek Winnicki

Gorąco polecam ten interesujący audio-book

Bardzo interesujący audio-book. Wysłuchałem go już dwa razy. Bardzo ciekawa forma przekazu i interpretacja Ewangelii. Daje dużo pozytywnych przemyśleń.

autor opinii: Zbigniew Chabraś

Rozplatani...

W tej trudnej kwestii bardzo wiele cennych myśli... Polecam

autor opinii: Bodzio

protestant

bardzo dobry material, polecam wszystkim.
Ojciec ma wyjatkowy dar jasnego, szczerego dzielenia sie wiedza i wiara. Jestem pod ogromnym wrazeniem. Po przesluchaniu "rozplatanych" zakupilem kilka innych tematow prowadzonych przez autora.
Chetnie bym wzial udzial w konferencji lub zaprosil Go do swojej spolecznosci - dodam ze protestanckiej :)

autor opinii: Maciej

Rozplątani

Polecam. Wszystko co się tam usłyszy daje do myślenia a jednocześnie ułatwia podejmowania prób zrozumienia wszystkiego w sposób duchowy. Człowiek zaczyna postrzegać wszystko w innych kategoriach takich jakie nigdy same nie dadzą się postrzegać Jest to pomoc i do mnie trafiła ta pomoc
Ja zacząłem zauważać własne błędy w toksycznej relacji z moją drugą połówką a wcześniej byłem oślepiony swoją niewinnością. Gdy chcemy kogoś naprawić najpierw naprawmy siebie i dobrym pomysłem na rozpoczęcie tej naprawy jest właśnie ten audiobook -POLECAM NAPRAWDĘ

autor opinii: Jacek Nowakowski

rozplątani

Treści płyty Adama Szustaka są rewelacyjne, skłaniają do zastanowienia się nad sobą, wręcz pokazują co jest moim problemem. Słuchając płyty, teksty Ewangelii stały się bliższe, zrozumiale, byłam oczarowana ile wiedzy można z nich "wyciągnąć " . Płyta bardzo starannie i solidnie wydana, zresztą jak wszystkie wcześniejsze..

autor opinii: Lidia Szymborska

Warto posłuchać!

Kolejny audiobook o. Szustaka, który z pewnością warto nabyć. Myślę, że podobnie jak inne konferencje, ma w sobie coś, co może trafić do licznych odbiorców. Porzadkuje życiowe zmagania - z samym sobą i z innnymi.

autor opinii: Kasia

Bardzo polecam tą pozycję. Jeśli tylko macie trudność z jakąkolwiek relacją i nie wiecie co zrobić żeby wszystko naprawić, to naprawdę warto posłuchać :)

autor opinii: Asia

Rozplątani - róbmy to, co Chrystus....

Ojciec Adam Szustak w sposób genialny "wyciąga" z Ewangelii prosty, wydawałoby się, sposób na naprawę trudnych relacji. Bacznie obserwuje Jezusa w różnych trudnych sytuacjach i zauważa pewne Jego gesty, które się powtarzają i przynoszą zawsze niesamowity, wręcz cudowny skutek.
Wielu z nas pewnie nie zwróciłoby nawet uwagi na takie zachowanie Jezusa.... Dzięki Ojcu Adamowi widzimy te gesty wyraźnie i .... możemy je później naśladować w naszym prywatnym życiu.

autor opinii: Danuta

Rewelacja!

Słucha się przyjemnie, a treść niebanalna i ciekawa. Daje do myślenia.

autor opinii: Anna Kwinta

Polecam

Audiobook uderza w samo sedno tematu. Brat Adam jak zawsze świetnie interpretuje Biblię. Polecam dla wszystkich, nie tylko dla tych, którzy chcą "naprawić trudne relacje". :)

autor opinii: Jan Pilichowski

Odkrywcza... budująca...

Trudno w kilku słowach... więc krótko: mądre, wyważone, odkrywcze treści... Zaskakująca i głęboka interpretacja fragmentów ewangelii - z podaniem przepisu na wcielenie w życie... - a więc mocno praktyczne... Przepis na naprawienie - prosty, ale spodziewam się, jak mówi rekolekcjoinista o. A. Szustak - ze wprowdzenie w życie arcytrudne... bo trzeba wielkiej wiary i miłości - a ona w takich sytuacjach już nadszarpnię ta...
To budujący przekaz niosący nadzieję zrezygnowanym trudem odbudowywania bez większych rezultatów...
Dlaczego? Bo kiedy pomimo zastosowania podanych tu zasad postepowania nie uda się nic osiągnąć - bo drugie serce nadal zamknięte i zranione... albo cierpliwości już brak.. to jest jeszcze Jezus - Lekarz i Pan wszelkiej niemocy - wtedy tylko modlitwa, kolana - aby On uzdolnił do przebaczenia, pojednania i otwarcia na dialog...
Piękna forma przekazu... treści głęboko poruszające i pomagające odkryć prawdę także o sobie samym...

autor opinii: Stefania Gwóźdź

polecam

Gorąco polecam. Nowe spojrzenie na relacje Jezusa. Nowe spojrzenie na nasze relacje z ludźmi. Wiele cennych spostrzeżeń, które pomagają świeżym okiem spojrzeć na własne relacje z ludźmi i podjąć wyzwanie przedefiniowania niektórych.

autor opinii: Marta Relich

Dla potrzebujących być blisko siebie i innych

Polecam szczególnie tym, którzy są zmęczeni emocjami, myśleniem, decyzjami, które istnieją w ważnych dla nich relacjach. To już kolejne rekolekcje o. Szustaka, których słuchałam i byłam przekonana, że powtórzy się wiele elementów. Świeżość, oryginalność i naprawdę konkretne - niełatwe - wskazania, jak być blisko kogoś, ale i siebie samego. A to wszystko z pomocą Jezusa:)

autor opinii: Anna Korotkiewicz

jakże inny sposób patrzenia na rozwiązywanie trudnych spraw ...
Mam za sobą niemały kawałek życia i spory bagaż przeżyć , gdybym wcześniej trafiła na taki kierunek widzenia pewnie nie popełniłabym wielu błędów...
Żeby "ułatwić" i zmienić patrzenie na wiele zawiłości naszego życia podarowałam ją pod choinkę mojemu synowi i synowej - tym razem 30 latkom bo to oni wkroczyli na nowe drogi bycia żoną , mężem ,mamą , tatą....
Serdeczne dzięki za kolejną pozycję ks.Adamie . Modlę się codziennie no i oczywiście czekam na kolejne odcinki Plastra Miodu - Psalmy
Bóg zapłać !!

autor opinii: Ola Marczewska

Jak zwykle rewelacja

Ojca Adama Szustaka słucham już od dłuższego czasu. Pomimo, że pierwszą młodość mam za sobą, a język jakim się posługuje A.Szustak jest typowo młodzieżowy bardzo mi się jego kazania podobają. I cały czas sobie powtarzam, że do końca wszystkiego nie zrozumiemy a ojciec potrafi w sposób czytelny i przystępny trudne sprawy po ,,ludzku'' wytłumaczyć i zrozumieć. Wszystkim polecam!

autor opinii: Mirosława S.

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: CD
Wydawca: Rób to co kochasz, RTCK
Autor: o. Adam Szustak OP
Rok wydania: 2000
EAN: 9788364855405
ID: 326971

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Rozplątani. Jak naprawiać trudne relacje? Rozplątani. Jak naprawiać trudne relacje?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...