TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sens ciała

Teologia ciała Jana Pawła II to arcydzieło. Jednak arcydzieło wymagające. Zgłębiając je, wielu "ma poczucie, jakby płynęli przez otwarte morze, nie wiedząc dokładnie, gdzie się znajdują ani dokąd zmierzają".

Niniejszą książkę zaś śmiało można porównać do kompasu dla pasjonatów filozofii i teologii. Dzięki niej nie tylko nie zabłądzisz w meandrach papieskiej myśli, ale też zrozumiesz jej głębię i zachwycisz się jej pięknem.

Autor to wybitny znawca tematu, który jako tłumacz i badacz "Mężczyzną i niewiastą stworzył ich" Jana Pawła II, sam zmagał się z każdym słowem papieskiego nauczania o ludzkiej seksualności.

Rzetelnie więc wprowadza czytelnika w szeroki kontekst teologii ciała, ukazując ją jako przewrót kopernikański w filozofii. Oto bowiem okazuje się, że w ludzkie ciało - często pomijane lub pogardzane w rozważaniach wielkich myślicieli nowożytnych - wpisany został głęboki sens!

A zatem "podróż wiodąca przez teologię ciała jest długa i czasami bardzo trudna, ale sowicie ci wynagrodzi […] włożony w nią czas i wysiłek".

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Centrum Myśli Jana Pawła II
Autor: Michael Waldstein
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 176
Wymiar [mm]: 150x210
EAN: 9788360853146
ISBN: 9788360853146
ID: 227233

Zobacz również

Sens ciała
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...