TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Szkoła życia Jezusa. Drogowskazy dla uczniów

Zostać chrześcijaninem to zostać uczniem szkoły życia, w której nauczycielem jest Jezus.

Od tego momentu chrześcijanin całe swoje życie spędza w tej szczególnej szkole. Opuszcza ją dopiero wtedy, kiedy przechodzi ostatecznie do Boga. Kardynał Schönborn, opierając się na ewangelicznych opisach tego, jak wyglądała nauka w tej szkole, stawia pytanie, jak ów proces przebiega w dzisiejszych czasach.

W kolejnych rozdziałach prowadzi czytelnika przez dziewięć etapów drogi podążania za Jezusem. Pokazuje, jakie są warunki wstąpienia do Jego szkoły, jak się dokonuje rekrutacja, kto może zostać Jego uczniem, czego i w jaki sposób się tam uczy, jakie otrzymuje wsparcie i jaka jest nagroda dla kończących tę szkołę.

Podkreśla, że misją każdego ucznia jest przyciąganie do tej szkoły kolejnych uczniów i że dla tego, kto zawierzy Jezusowi i Jego słowom, rozpoczyna się prawdziwa, niesamowita przygoda.

Chociaż Jezus nazywa nas swoimi uczniami, nie jest On po prostu nauczycielem - jest naszym Mistrzem i Panem. W tej relacji ucznia z mistrzem chodzi o wiele więcej niż tylko o to, aby się czegoś nauczyć. Stawką jest moje życie, relacja, która staje się coraz ściślejsza, coraz głębsza, aż po osiągnięcie całkowitej jedności z Nim na wzór jedności, jaka łączy Go z Ojcem.

Fragment książki

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Christoph Schonborn
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 135x200
EAN: 9788374825849
ISBN: 9788374825849
ID: 268430

Zobacz również

Szkoła życia Jezusa. Drogowskazy dla uczniów
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...