TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sztuka bycia razem

Ocena:
(2 opinii)

Choć dla wielu osób jest to trudne do przyjęcia, najbardziej typową potrzebą "słabej płci" jest potrzeba czucia się bezpieczną. Fundamentalnym pragnieniem mężczyzny jest z kolei: otrzymywać czułość i oznaki pełnego przywiązania ze strony kobiety.

Popatrzmy bliżej na te dwa rodzaje oczekiwań. Kobieca potrzeba bezpieczeństwa nie ogranicza się do dobrobytu materialnego. Konieczna jest tu raczej głęboka świadomość faktu, że jest się gorąco kochaną. Żona chce wiedzieć, że mąż troszczy się o nią, oraz że jest wystarczająco silny, aby zapewnić jej opiekę.

Mężczyzna musi więc okazać się kimś takim, na kim spokojnie będzie można polegać. Podświadomie kobieta często sprawdza, czy istotnie jej partner jest tak silny, jak ona tego pragnie. Tymczasem on potrzebuje przede wszystkim czułości. Są mężowie, którzy czują się zmieszani widocznymi objawami okazywania im uczuć.

A jednak zawsze szukają ciepła, delikatności, przywiązania, czasami nawet bardzo desperacko. Oczywiście różne osoby mogą zaakceptować różne formy zewnętrzne, w jakich ta czułość może im być przekazana. Nie wszyscy będą jednakowo otwarci na bezpośrednio ofiarowaną im miłość.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

ja jestem bardzo zadowolona z tej lektury. uważam że to dobrze iż książka nie jest zbytnio nafaszerowana cytatami z Biblii. dzięki niej odmieniłam swoje życie. Polecam!

autor opinii: Karolina M

bardziej swiecka niz chrzescijanska

Czytalam troche chrzescijanskich ksiazek z dziedziny rodzinnego poradnictwa i te uznalabym a najslabsza. Nie bylo to to czego sie spodziewalam, a moze po prostu jestem a bardzo wymagajaca (?). Ksiazka zawierala duzo przykladow malzenstw 'w klopotach' ktore braly udzial w terapii grupowej promowanej przez autora. Bylo to dla mnie troche meczace przechodzenie przez te wszystkie opisy roznych malzenskich niesnasek. Mimo ze byly gdzieniegdzie odniesienia do Biblii, ksiazka byla dla mnie bardziej swiecka.
Natomiast co mi sie podobalo, to wprowadzajacy rozdzial i dziesiec przykazan dla zon i mezow.
Jesli nigdy wczesniej nie czytales ksiazki z diedziny poradnictwa, moze najdziesz w tej, co dla siebie.

autor opinii: Paulina Karasinska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Cecil G. Osborne
Rok wydania: 1995
Ilość stron: 280
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788371460012
ISBN: 83-7146-001-5
ID: 35416

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Sztuka bycia razem Sztuka bycia razem
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...