TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

W poszukiwaniu tożsamości płciowej. Historia byłego homoseksualisty

Nikt nie rodzi się zorientowany seksualnie na tę samą płeć. Ludzie stają się homoseksualistami w wyniku wydarzeń, przez jakie przeszli w swym dzieciństwie. Mogą to być wydarzenia związane z wykorzystaniem seksualnym lub zerwaniem prawidłowych relacji wewnątrz rodziny.

Szczególnie ważna jest tu rola rodziców. Jest ona bowiem czymś więcej niż zwykłym przekazywaniem wzorców zachowań i postaw. Liczy się głęboka więź łącząca rodziców z ich dzieckiem. Dzięki niej tożsamość płciowa w dziecku może zostać właściwe obudzona i odpowiednio pokierowana we wzroście.

Dr Moberly podkreśla, że na rozwój tendencji homoseksualnych ma wpływ:

  • zerwanie więzi z rodzicem tej samej płci
  • przemoc rodzicielska, emocjonalna lub fizyczna nieobecność rodzica
  • śmierć, choroba, zaniedbanie
  • obciążanie dzieci osobistymi problemami rodziców

Zerwanie więzi z rodzicami może zablokować zdolność dziecka do budowania autentycznej zażyłości z drugą osobą i do identyfikacji z własną płcią, co z kolei uniemożliwia bezpieczny rozwój płciowości.

Gdy w końcu osoby zmagające się z homoseksualnymi skłonnościami uświadomią sobie, że u źródeł ich orientacji kryje się ta naturalna dziecięca potrzeba bliskości, wówczas zaczynają rozumieć, że wyrażają swoje pragnienia w fałszywy sposób. Ta świadomość staje się punktem wyjścia do odzyskania wolności i pomaga w zaspokojeniu swoich potrzeb we właściwy, zdrowy sposób.

Gwoździem konfliktu, jaki w swym wnętrzu przeżywają osoby zmagające się z homoseksualizmem, jest bowiem fakt, że nie rozumieją, iż innych ludzi nie można używać do tego, by zastąpili im utraconą w dzieciństwie relację z matką lub ojcem.

Tej walki nie można wygrać w pojedynkę. Potrzeba jest pewnego towarzysza, który nie będzie podsycać homoseksualnej iluzji. Jest nim Bóg, gdyż tylko On może prawdziwie przekonać człowieka o tym, co dzieje się w jego duszy. Niezbędna na tej drodze jest też obecność wierzących ludzi, którzy będą wspierać osobę pragnącą uwolnienia z homoseksualizmu.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Andrew Comiskey
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 206
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788374921961
ISBN: 978-83-7492-196-1
ID: 228322

Zobacz również

W poszukiwaniu tożsamości płciowej. Historia byłego homoseksualisty
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...