TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

W poszukiwaniu tożsamości płciowej. Historia byłego homoseksualisty

Ocena:
(1 opinii)

Nikt nie rodzi się zorientowany seksualnie na tę samą płeć. Ludzie stają się homoseksualistami w wyniku wydarzeń, przez jakie przeszli w swym dzieciństwie. Mogą to być wydarzenia związane z wykorzystaniem seksualnym lub zerwaniem prawidłowych relacji wewnątrz rodziny.

Szczególnie ważna jest tu rola rodziców. Jest ona bowiem czymś więcej niż zwykłym przekazywaniem wzorców zachowań i postaw. Liczy się głęboka więź łącząca rodziców z ich dzieckiem. Dzięki niej tożsamość płciowa w dziecku może zostać właściwe obudzona i odpowiednio pokierowana we wzroście.

Dr Moberly podkreśla, że na rozwój tendencji homoseksualnych ma wpływ:

  • zerwanie więzi z rodzicem tej samej płci
  • przemoc rodzicielska, emocjonalna lub fizyczna nieobecność rodzica
  • śmierć, choroba, zaniedbanie
  • obciążanie dzieci osobistymi problemami rodziców

Zerwanie więzi z rodzicami może zablokować zdolność dziecka do budowania autentycznej zażyłości z drugą osobą i do identyfikacji z własną płcią, co z kolei uniemożliwia bezpieczny rozwój płciowości.

Gdy w końcu osoby zmagające się z homoseksualnymi skłonnościami uświadomią sobie, że u źródeł ich orientacji kryje się ta naturalna dziecięca potrzeba bliskości, wówczas zaczynają rozumieć, że wyrażają swoje pragnienia w fałszywy sposób. Ta świadomość staje się punktem wyjścia do odzyskania wolności i pomaga w zaspokojeniu swoich potrzeb we właściwy, zdrowy sposób.

Gwoździem konfliktu, jaki w swym wnętrzu przeżywają osoby zmagające się z homoseksualizmem, jest bowiem fakt, że nie rozumieją, iż innych ludzi nie można używać do tego, by zastąpili im utraconą w dzieciństwie relację z matką lub ojcem.

Tej walki nie można wygrać w pojedynkę. Potrzeba jest pewnego towarzysza, który nie będzie podsycać homoseksualnej iluzji. Jest nim Bóg, gdyż tylko On może prawdziwie przekonać człowieka o tym, co dzieje się w jego duszy. Niezbędna na tej drodze jest też obecność wierzących ludzi, którzy będą wspierać osobę pragnącą uwolnienia z homoseksualizmu.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Jest nadzieja!

Książka jest genialna, daje olbrzymią dawkę nadziei, że skłonności,które dotykają niektóre osoby może minąć, nie tylko poprzez pracę nad sobą ale też i łaskę.

autor opinii: Zbyszek

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Andrew Comiskey
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 206
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788374921961
ISBN: 978-83-7492-196-1
ID: 228322

Zobacz również

W poszukiwaniu tożsamości płciowej. Historia byłego homoseksualisty
29.00 zł
25.43 zł
Oszczędzasz 3.57 zł (12%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...