TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wartość czystości seksualnej

Podstawową rolę w życiu człowieka odgrywa wychowanie do czystości, gdzie w centrum uwagi wychowawczej znajduje się ciało człowieka będące zawsze znakiem osoby. Książka Agnieszki Regulskiej uświadamia, że wychowanie do czystości doprowadza osobę ludzką do pełnej dojrzałości i uzdalnia ją do szanowania i rozwijania "oblubieńczego sensu" ciała, w czym tkwi sens małżeństwa.

W książce obaleniu ulegają mity, według których czystość seksualna ogranicza się do fałszywie pojętej ascezy lub cnoty powstrzymywania się od współżycia płciowego. Autorka w sposób przystępny i tonem przyjaznym dla Czytelnika wyjaśnia, że czystość polega na rozumnym i wolnym zintegrowaniu przez człowieka płciowości ciała ze sferą duchową osoby. Wtedy przejawy seksualności, różne w każdym okresie życia, stają się wyrazem afirmacji godności własnej i innych osób, kierowania się miłością i szacunkiem dla życia ludzkiego.

Czystość seksualna to wartość aktualna w każdym okresie życia: od dzieciństwa do wieku starszego. Z odkryciem płciowości łączy się poznanie przez młodego człowieka własnego "ja": chcąc osiągnąć dojrzałość, musi on wytrwale i konsekwentnie uczyć się znaczenia ciała, sensu kobiecości i męskości w obrębie wewnętrznych reakcji swego "serca". Nieoceniona może być tutaj pomoc wrażliwego i mądrego rodzica, nauczyciela lub przyjaciela-wychowawcy. Książka Agnieszki Regulskiej może pełnić rolę takiego doradcy.

prof. Wojciech Chudy

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Maternus Media
Autor: Agnieszka Regulska
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 206
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788389701077
ISBN: 9788389701077
ID: 65487

Zobacz również

Wartość czystości seksualnej
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...