TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Trzy medytacje o życiu chrześcijańskim. Z samotności

Ocena:
(2 opinii)

Henri Nouwen to najwybitniejszy pisarz duchowy naszych czasów, a jego książki cieszą się niekwestionowaną popularnością.

"Z" samotności to medytacje o życiu chrześcijańskim w oparciu o Ewangelię, zwłaszcza zaś miejsca pustynne, w których Jezus chętnie przebywał, modląc się. Samotność w rozważaniach Nouwena to nie to samo co "być samotnym", nie mieć przyjaciół, być odrzuconym przez rodzinę. Samotność to nie to samo co "bycie samym".

Pustynia była miejscem, w którym Chrystus mógł się spotkać ze swoim Ojcem, mógł modlić się, pościć i w ten sposób, na przekór logice zdrowego rozsądku, wzmacniać się duchowo. Nie potrzeba też wyjeżdżać na Saharę, by wzmacniać się duchowo i modlić. Nie o taką pustynię Nouwenowi chodzi.

"Z samotności" to książka o potrzebie "pustyni życia", o wyciszeniu, wniknięciu w głąb siebie, refleksji i zadumie nad sobą, swoim życiem, wszak głośniej niźli w rozmowach Bóg przemawia w CISZY, jeśli tylko umilkniesz, zawsze Go usłyszysz...

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

wspaniała...............

na pewno część o samotności jest wspaniała , wręcz rewelacyjna , cechuje się podaniem niezwykle wielu ważnych porad , przemyśleń przy zachowaniu minimum tekstu. To trzeba przeczytać!

autor opinii: Jan Ungeheuer

luks

Bardzo dobra książka. Warto przeczytać. Czyta się jednym tchnieniem.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Henri J.M. Nouwen
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 62
Wymiar [mm]: 130x190
EAN: 9788360082997
ISBN: 9788360082997
ID: 58767

Zobacz również

Trzy medytacje o życiu chrześcijańskim. Z samotności
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...