Katalog autorów

Tomasz P. Terlikowski

(ur. 1974), publicysta, dziennikarz, filozof, tłumacz, pisarz oraz działacz katolicki związany z portalem Fronda.pl.

W 2003 obronił doktorat z filozofii (“Lwa Szestowa krytyka europejskiej filozofii racjonalistycznej” pod kierunkiem o. prof. Edmunda Morawca). Współpracował z wieloma ośrodkami medialnymi, m.in. z tygodnikami “Newsweek”, “Wprost”, “Ozon”, dziennkami “Rzeczpospolita”, “Życie”, redakcją katolicką TVP (prowadził programy “Między ziemią a niebem”, “Wojna światów”, był autorem scenariusza “Kwartetu Teologicznego”, a w TVP Historia prowadził programy “Dzieje Polaków” i “U źródeł cywilizacji”), Polskim Radiem, Radiem Plus oraz Radiem TOK FM. Jego publikacje ukazywały się również w wielu innych czasopismach i portalach internetowych.

W maju 2010 został redaktorem naczelnym portalu Fronda.pl powiązanym z kwartalnikiem “Fronda” (funkcję redaktora naczelnego w czasopiśmie pełnił rok, od maja 2012 do maja 2013). W 2012 był jednym z prowadzących program “Rozmówinica” na kanale Religia TV. Obecnie współpracuje z telewizją internetową Boska TV i Telewizją Republika.

Jest autorem ponad 20 książek o różnorodnej tematyce. Oto najbardziej znane z nicih: “Agata. Anatomia manipulacji” (2008, napisana wraz z Joanną Najfeld historia kilkunastoletniej dziewczynki, która przy biernej postawie polskich hierarchów, została przymuszona do aborcji za sprawą medialnej nagonki nakręcanej przez największe polskie czasopisma), “Odwaga prawdy. Spór o lustrację w polskim Kościele” (2007), “Operacja chusta” (2010, powieść w nurcie theological fiction. Pokazuje sytuację katolików w Polsce za kilkadziesiąt lat, jeśli zmiany w naszym kraju będą nadal postępować w tym samym kierunku, a hierarchowie nie staną odważnie po stronie tradycyjnych wartości), “Nowa kultura życia. Apologia bioetyki katolickiej” (2009, całościowe ujęcie bioetyki katolickiej), “Homoseksualista w Kościele” (2010).

Zobacz książki, których autorem jest Tomasz P. Terlikowski
aaa