TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Duchowość Judaizmu

Niewątpliwie, okres przebywania Narodu Wybranego na pustyni był czasem szczególnych relacji z Bogiem, niejednokrotnie nazwany czasem pierwszej miłości Boga do Izraela. Z tej intymnej relacji rozwinął się judaizm, a potem chrześcijaństwo.

„Duchowość Judaizmu” jest niezwykle ciekawą pracą, w sposób przystępny opisującą ważne dla naszej wiary zagadnienia. Są to wykłady wygłoszone dla słuchaczy studium z zakresu teologii życia duchowego, które organizuje Instytut Duchowości Carmelitanum przy wyższym Seminarium Duchownym o.o. Karmelitów Bosych w Poznaniu.

Autor wykazał się dobrą znajomością dokumentów Kościoła katolickiego oraz podstaw wiary judaistycznej, ale szczególną wartość ma odwołanie się również do osobistego doświadczenia.

Jest to zatem w pewnym sensie świadectwo duchownego katolickiego mocno trzymającego się nauczania Kościoła i jednocześnie odkrywającego piękno i głębię judaizmu, w którym chrześcijaństwo jest zakorzenione.

Praca jest godna polecenia każdemu, kto pragnie poznać relacje pomiędzy chrześcijaństwem i judaizmem, a także zrozumieć i pokochać naród, do którego „należą przybrane synostwo i chwała, przymierza i nadanie Prawa, pełnienie służby Bożej i obietnice. Do nich należą praojcowie, z nich również jest Chrystus według ciała, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen” (Rz 9,4-5).

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Agape
Autor: Adam Prozorowski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 112
Wymiar [mm]: 150x200
EAN: 9788363759179
ISBN: 9788363759179
ID: 315758

Zobacz również

Duchowość Judaizmu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...