TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Granice w relacjach małżeńskich

Ocena:
(72 opinii)

W takim stopniu, w jakim czujesz się wolny, by odmówić czegoś małżonkowi, możesz również zgodzić się na to, czego pragnie. Dlatego dla dobra małżeństwa czasami warto powiedzieć: „Nie mogę wyrazić na to szczerej zgody, dlatego tym razem muszę ci odmówić”.

Kiedy wytyczamy granice i ich przestrzegamy, to nie tylko komunikujemy współmałżonkowi: „Kocham cię, lecz nie będę płacić za twoje problemy”, ale swoją postawą pomagamy mu w osobistym rozwoju i osiąganiu koniecznej dojrzałości.

Granice bowiem sprzyjają rozwojowi miłości. Ludzie, którzy nieustannie pracują nad swoim (a nie małżonka) charakterem, potrafią wytyczać i szanować granice w małżeństwie, są dojrzałymi osobami.

Z drugiej strony ci, którzy obawiają się słowa NIE, pozostają ludźmi pozbawionymi dojrzałości.

Dobrą nowiną dla wszystkich małżeństw jest to, że nie jesteśmy zdeterminowani zachowaniami i problemami partnera. Każdy z małżonków może uniknąć losu ofiary niedojrzałego partnera i trudności, które on przeżywa, co więcej, może zmienić charakter łączącego ich związku.

Książka wskazuje, jak można zmienić relacje małżeńskie na lepsze, nawet jeśli druga osoba nie jest tym zainteresowana.

Proces zmian rozpoczyna się jednak zawsze od wzięcia odpowiedzialności za własną część problemu, ponieważ granice można wyznaczyć tylko tej osobie, nad którą ma się władzę - samemu sobie.

Nie ma większego błogosławieństwa dla każdej, bez wyjątku, osoby niż dojrzały charakterem współmałżonek, który wie, jak stosować granice w swoim własnym życiu.

Taka osoba wywiera nieoceniony wpływ na życie swojego partnera, skutecznie ucząc go szacunku dla innych, samokontroli i dojrzałości emocjonalnej. Taka osoba to skarb. Do takich osób lgną inni. Takie osoby sprawiają, że życie spędzone z nimi jest zawsze spełnione i szczęśliwe.

Jeśli chcesz być taką osobą, to ta książka będzie dla ciebie niezbędnym przewodnikiem do osobistego i małżeńskiego sukcesu.

Ponadto z książki dowiesz się:

  • czym są granice
  • jak wytyczać i stosować granice w małżeństwie
  • jak rozwiązywać konflikty w małżeństwie
  • jak dobrze wpływać na współmałżonka
  • jak nauczyć się szacunku dla innych, samokontroli i dojrzałości emocjonalnej

Sięgnij po tę książkę i zmień swoje relacje małżeńskie na jeszcze lepsze.

Opinie naszych Klientów (72 opinii)Napisz swoją opinię

FUNDAMENT DLA DWOJGA

Warto przeczytać i odnieść wiedzę do własnego związku i do samego siebie.Książka pomogła mi znaleźć sposób na wyrażenie uczuć które skrywałam od dawna i nie umiałam o nich rozmawiać. To podręcznik do wyznaczania prawidłowych granic w naszym ,,okaleczonym ,, związku.
Nie możesz zmienić drugiej osoby-zmień swoje postępowanie wobec niej.

autor opinii: MARIA SZCZEPAŃSKA

Rewelacyjna

Dawno nie miałam w rękach tak mądrej, odkrywającej prawa rządzące relacjami, dla mnie eureka jeśli chodzi o odkrycie problemów w funkcjonowaniu małżeństwa . Bardzo polecam każdemu, wiedza przydaje się w każdych relacjach , nie tylko małżeńskich .

autor opinii: Renata Nowak

Niezwykle cenna

Ta książka otworzyła mi oczy na wiele spraw. Przede wszystkim uświadomiła mi że jedyną osobą którą mogę zmienić jestem ja sama. Jedna z najlepszych książek na temat relacji w małżeństwie. Polecam gorąco.

autor opinii: Ewelina Pogorzelska

bbardzo dobr

Jestem w połowie książki ale mogę powiedzieć,że jest to książka bardzo pomocna w relacjach miedzy małżonkami. Daje dużo do myślenia. Mój staż małżeński to 34 lat, ale bardzo dużo praktycznych rad znalazłam dla siebie do realizacji.

autor opinii: Dorota Pełech

POLECAM

Dla wszystkich, którzy mają ciągłe wyrzuty sumienia z powodu wyborów, które muszą dokonywać

autor opinii: Lilla Mianowska

reeelacyjna

Książkę kupiłam jakiś czas temu, czytam ja obecnie i jestem nią zachwycona. Porusza mnie do głębi, świetne wskazówki jakby ta Ksiazka była skierowana do mnie . Bardzo polecam. Koleżankom którym pozyczylam książkę również bardzo sie podoba. Trzeba ją czytać partiami, gdyż konkretne podrozdzialy dają duuzo do myślenia. Warto przeczytać i odkryć głębię siebie ! Polecam Tolle jest rewelacyjną księgarnia, strona jest bardzo przejrzysta, w porównaniu z innymi, i zawsze coś znajduje dla siebie w bardzo dobrej cenie.

autor opinii: Anet

Bardzo polecam

Książka bardzo pomogła mi w ocenie mojego małżeństwa oraz próbie ratowania siebie i związku. Polecam dla wszystkich związków, nie tylko małżeńskich.

autor opinii: Ok

wydarzenie Spotkania

heideggerowskie WYDARZENIE SPOTKANIA opisane prostym językiem z konsekwentnie stawianymi poprzeczkami dostęp[nymi do pokonania nawet dla niewprawionych w pracę nad charaktrrem własnym i bliźniego
polecam

autor opinii: Andrzej Biskup

Rzetelna

Bardzo dokładana analiza granic w małżeństwie. Wyraźnie zaznaczenie że praca nad granicami nie polega na ustalaniu drugiej stronie granic tylko przede wszystkim na pracy na "własnym gruncie". Książka może być trudna do zrozumienia ale warto przeczytać i przeanalizować.

autor opinii: Barbara

bardzo polecam

każdy , kto ma problem w małżenstwie i nie tylko w malżenstwie- polegający na stawianiu granic - zdecydowanie powinien siegnąć po tą ksiażkę .
to jest nauka umietności wykegzekwowania szacunku w stosunku do naszej osoby . napisana nie żargonem naukowym tylko prosty , zrozumialym jezykiem

autor opinii: xxx

znakomity przewodnik po sztuce bycia (razem)

Autorzy z natchnioną wręcz precyzją nazywają po imieniu te kwestie w relacjach małżeńskich, które uniemożliwiają każdemu z małżonków czerpanie radości z faktu bycia razem bez względu na okoliczności wewnątrz samego związku, jak i poza nim. Okoliczności te okazują się być jednocześnie Bożą okazją do rozwoju cech i umiejętności niezbędnych na drodze ku doświadczaniu miłości i szczęścia. Po lekturze mogę potwierdzić zdanie autorów, że dobrą nowiną jest to, że nie jesteśmy zdeterminowani zachowaniami i problemami partnera. Dzięki poznaniu zasady granic w relacjach każdy może przestać być ofiarą niedojrzałości partnera i trudności, które on doświadcza na wielorakich płaszczyznach (również precyzyjnie zdefiniowanych i omówionych w książce). Ogromnym atutem książki jest to, że choć odnosi się ona do relacji małżeńskich, omawiana zasada granic ma zastosowanie we wszelkich typach relacji międzyludzkich. Jeśli pragniesz stać się osobą szczęśliwą, mimo wszystko to, co wydaje się uniemożliwiać ci osiągnięcie szczęścia, ta książka jest właśnie dla ciebie!

autor opinii: Ilona Księżopolska

Dobra jak chleb

Książka rewelacyjna i niebezpieczna, bo prowadzi do odkrywania prawdy o sobie. Nie dla każdego odkrycie prawdy może być przyjemnym uczuciem, ale daje wolność nie do przecenienia. Zresztą, Jezus sam powiedział "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli". I to jest książka tego typu. Gorąco polecam, bo owoce czytania i wprowadzania w życie są tak wspaniałe, że trudne do opisania!!!
Prosty język, dużo przykładów z życia, oparta mocno na Piśmie Świętym, bardzo dobrze się czyta.

autor opinii: Asia Pawlak

Pozytywny

Próbuję odbudować relacje w małżeństwie. Książka pozwala mi na ich odbudowanie i budowanie na nowo . Dla mnie książka jest przewodnikiem , kupiłam ją również w prezencie innemu małżeństwu.

autor opinii: Halina

Świetna pozycja - niezbednik dla małżeństw

Świetna pozycja, bardzo klarownie kartka, po kartce odkrywa zależności i sposoby radzenia sobie z nimi. Uznałabym, że niezbędnik dla każdego małżeństwa, w szczególności tam gdzie nie ma świadomości, że poza istotą jedności małżeńskiej rozwój całości zależy od indywidualnego postępu każdego z małżonków.

autor opinii: Monika Cieślakowska

dobra

Każdy może znaleźć ciekawą wskazówką dotyczącą swojego życia małżeńskiego.

autor opinii: Beata

Bardzo cenna pozycja

Tę pozycję przeczytałam jako ostatnią spośród stosu książek zakupionych w tolle.pl Bardzo się z teg cieszę, bo poprzednie pozycje przygotowały grunt pod pracę nad własnym charakterem. Książka ta pełna jest treści, często trudnych do przyjęcia ale bardzo prawdziwych. Autor sprawę stawia jasno - jeśli chcesz, by w twoim małżeństwie działo się dobrze musisz wziąć za to odpowiedzialność. Książka bardzo pomaga nakreślić w umyśle model, do którego mamy dażyć, obala mity 'dobrego małżona' któe często mamy w głowie, wyjaśnia na czym polega prawdziwa miłość i odbiera nam wiele wymówek, któymi na co dzień zaklejamy sobie oczy. Mówi o naszych wadach wprost i z taka szczerością, że człowiek sam przed sobą czuje, zę nie warto udawać. Cenna pozycja dla osób, które są na tyle odważne, żeby zaczynać od siebie i aktywnie uczyćsieokazywania miłości. Polecam osobom, które nie wyniosły z domu modelu dobrego i pełnego miłości małżeństwa, bo budowanie go we własnym życiu mioże sprawić im dużo więcej trudności niż można by się było spodziewać. Polecam osobom, które gubią sięwśród własnych uczuć i potrzebująjasnego drogowskazu a jednocześnie inspiracji do pracy nad sobą i dużej dawki otuchy, która często jest nam potrzebna najbardziej. Gorąco polecam.

Granice w relacjach małżeńskich autor: Henry Cloud, John Townsend

Witam!
Szczerze powiedziawszy byłam lekko zaskoczona swoim wyborem - nie zauwazyłam, ze weszłam na stronę ksiegarni katolickiej. Jestem raczej agnostykiem niż katoliczka. Ale cenie ksiązki i przeczytałam z uwagą. Zaskoczyło mnie wiele trafnych przemyśleń we niej zawartych.Z wieloma się nie zgadzam ale mimo oporu przed ideami chrzescijańskimi - zobaczyłam w niej wiele prawdy o relacjach międzyluszkich. Dała mi duzo pozytywnych refleksji.
Generalnie bardzo cenna pozycja - dziękuję za mozliwość zobaczenie problemu z jeszcze innej, nie do końca mojej strony. Cenne dla mnie przezycie.

autor opinii: Monika Tiffert

Książka godna przeczytania

Tę książkę powinien przeczytać każdy małżonek.Często nie możemy sobie poradzic w małżeństwie, pewne sytuacje wydają sie bez wyjścia...Ta książka wskazuje jak rozwiazać problemy, nie raniąc drugiej osoby.Polecam

autor opinii: Mirosława Linkowska

Ten poradnik poleciłabym parom, w których jedna ze stron wyraźnie dominuje. Oczywiście, z każdego poradnika można wynieść jakieś ogólne zyciowe wartościowe myśli (na przykład, spodobała mi się idea osiągnięcia wewnętrznej wolności poprzez odgradzanie się od zła, które nas rani), ale w moim przypadku nie znalazłam w tej książce czegoś, co poprawiloby moje życie małżeńskie. Polecam ją osobom, które są zdominowane przez partnera i czują się z tego powodu niespełnione.

autor opinii: KB

Bardzo wartościowa książka.

Warto było poświęcić czas aby ja przeczytać. Wiedzą w niej zawarta bardzo przydatna.

autor opinii: Anna

REWELACJA

Lektura absolutnie obowiązkowa nie tylko dla małżonków! Polecam wszystkim poszukującym Prawdziwej Miłości ;) Bardzo prosto ukazuje skrajności w jakie mamy tendencje popadać w relacjach.

autor opinii: Hanna

trafiona

Różne są ludzkie problemy i warto sobie uświadamiać od początku co może być poważną przeszkodą. w małżeństwie. Np. uroczy młody człowiek, który ciągle "mija się z prawdą" nie jest kandydatem na męża (dotyczy to i dziewcząt). Nie można zapominać, kto jest ojcem kłamstwa.
Polecam nie tylko małżeństwom, ale tym, którzy dopiero mają zamiar spędzić życie aż do śmierci z drugą osobą.

autor opinii: Maria Jóźwiak

Wyjątkowo ważna pomoc

Już sam tytuł był zachęcający... Ale bałam się, że to kolejny poradnik, w którym jest takie "wszystko i nic" o małżeństwie. Zaryzykowałam, kupiłam.... i .... z każdą stroną czułam, że odzyskuję panowanie nad moim rozsypującym się powoli małżeństwem. Wreszcie ktoś (autor) uświadomił mi, że mam i jaką mam władzę w swoim małżeństwie. Poczułam, że nad nim panuję, a nie toczy się samo jak chce. I że mam władzę również nad sobą. Że zachowania małżonka nie muszą determinować moich. I w ogóle....jak postawić na nogi to, co już wydawało się, że zmierza do klęski. Baaaardzo polecam wszystkim małżonkom i wszystkim którzy zamierzają nimi być w przyszłości, żeby poznali swoje granice, żeby nie ranili i nie pozwolili się ranić.

autor opinii: Marysia

super

książka zawiera dużo przykładów z życia małżeńskiego ja osobiście mimo że jestem z 35 letnim stażem małżeńskim to cały ten cza mąż był panem i władcą w naszym małżeństwie to dzięki tym informacjom zawartym w książce odważyłam się powiedzieć prawdę mężowi co mnie boli i co dym chciała aby zmienił w sposobie postępowania co najlepsze to nie było to takie trudne jak sobie wyobrażałam właśnie dzięki tej książce i zawartych w niej doświadczeniach i wiadomościach .Muszę powiedzieć że po odważnej i szczerej rozmowie moje małżeństwo teraz jest wspaniałe Jestem bardzo zadowolona że kupiłam tę książkę i polecam ją z całego serca bo jak widać nigdy nie jest za póżno na naprawę małżeństwa pozdrawiam

autor opinii: Danuta Gorczyczewska

Gorąco polecam!

Odkrywcza, zaskakująca, mądra, poparta konkretnymi przykładami z życia. Zarówno dla tych, którzy są na początku kryzysu małżeńskiego i szukają rozwiązań zaczynajac od zmiany samych siebie jak i dla tych, którym nie udało się małżeństwa uratować i wciąż wierzą, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych!

autor opinii: Artur Dembiński

super

Tą książkę powinien przeczytać każdy nawet człowiek stanu wolnego.A często należałoby polecić ją niektórym księżom.

autor opinii: Anna Nastula

Polecam

Książka bardzo wartościowa i godna polecenia zarówno dla młodych małżeństw, jak i z większym stażem. Młodzi dużo mogą się z niej nauczyć, a starsi poprawić i wprowadzić w swoim małżeństwie. Na pewno podaruję ją swoim dzieciom, jak będą wchodzić na nową drogę życia.

autor opinii: Basia

Znaczenie słów

Książkę przeczytałem z wielkim zainteresowaniem zgadzam się z przedstawionymi w niej wskazówkami i zalecanymi zasadami życia w małżeństwie.Zaniepokoiło mnie używanie w tej książce słów : współmałżonek i partner jako równoznaczne.Partnerzy są w wolnych związkach i w interesach a w małżeństwie sakramentalnym są tylko współmałżonkowie.Niewiem czy w oryginale jest tak samo czy
tłumaczenie dostosowano do mentalności współczesnego nauczania (ducha czasu)
Bardzo byłbym wdzięczny za wyjaśnienie mi tej kwestji bo takie określenia osłabiają wyjątkowość małżeństwa.Gdybym o tym wiedział to pomimo pozostałych plusów i tak bym jej nie kupił. Posiadam kilka książek o tej tematyce jeszcze z okresu przedsoborowego. Z Panem Bogiem !

autor opinii: Wiesław Bobowski

odkrywcza

książka ta ma ma bardzo proste przesłanie, chociaż jednak odkrywcze,jeżeli druga osoba, to może też być współpracownik w pracy zachowuje się wobec nas w sposób raniący, dominujący, to najważniejsze jest to, co my z tym uczuciem"raniącym" zrobimy, najczęściej wyznaczamy emocjonalną, chłodną granicę, ale takie zachowanie nie rozwiązuje problemu, zatem należy przełamać tę barierę emocjonalną i o problemie rozmawiać.
Najważniejsze jest zatem to, co my zrobimy z problemem ,a nie co inni nam"serwują"

autor opinii: E.Ś.

Książka godna polecenia

Książka napisana w sposób tak bezpośredni, że ma się wrażenie iż autor siedzi na przeciw nas i w sposób prosty pełen przykładów z życia naświetla nasze problemy. Kupiłam ją akurat w momencie kryzysu w małżeństwie, w chwili gdy zastanawiałam się co dalej robić - zostać czy odejść - i w tej książce znalazłam odpowiedź, że nie ważne jak jest źle, zawsze możesz to naprawić nawet jeśli druga strona nie jest na to gotowa. Zainspirowała mnie do pracy nad sobą, bo jeśli chcemy coś w życiu zmienić musimy zacząć od siebie. Bardzo polecam, czyta się przyjemnie, a korzyści są wielkie.

autor opinii: Estera Płonka

"Granice w relacjach małżeńskich"

Osobiście,czuje sie rozczarowana,ksiązka napisana w mało praktycznym stylu,liczyłam na więcej...

autor opinii: Jolanta Huet

Aby miłość małżeńska ciągle wzrastała

Wspaniała książka, która poprzez przykłady "z życia wzięte" obrazuje jak można wzrastać w małżeństwie i budować dobry związek.
Zwraca uwagę nawet na szczególiki zachowania współmałżonka,które mogą zranić drugą osobę.
Wydaje nam się ,że w małżeństwie możemy robić wszystko z "naszą połówką"-zmieniać,sterować, narzucać swoje zdanie,manipulować a wszystko "w dobrej wierze" z korzyścią dla naszego związku. Autor uzmysławia nam jak naprawdę powinien funkcjonować związek małżeński, aby przetrwał i wzrastał. Możemy mieć wyłącznie wpływ na nas samych a nie na drugą osobę. Jeśli przekroczymy tę granicę-wówczas ponosimy konsekwencje.
W książce wiele miejsca jest poświęcone słowu "NIE" tzn. zachowanie granic, autonomia z korzyścią dla siebie, budowanie wzajemnego szacunku i pogłębianie relacji, a wszystko po to by bardziej kochać a nie cierpieć-do tego wzywa nas Bóg.

autor opinii: Joanna Czuba

Wspaniała lektura dla młodych żon .Podarowałam książkę swojej córce aby uświadomiła sobie jak ważne są relacje w związku małżeńskim . Z pewnością jeszcze zakupię inne ciekawe książki z Państwa księgarni.

autor opinii: Beata Mirowska

Bezcenna

Żałuję,że nie przeczytałam tej książki wcześniej.Pozwala wziąć odpowiedzialność za swoje życie,bez szukania winy w innych.Rewelacyjna książka o tym jak kochać innych,nie zatracając siebie. Jak mówić prawdę.Jak budować bliskie relacje bez manipulacji i zamykania się w zranieniu.Polecam,nie tylko małżonkom,ale też wszystkim myślącym o małżeństwie.

autor opinii: Elwira Dubniewska

Pomocna

Książka uświadmomiła mi, że stawianie granic w relacjach międzyludzkich jest konieczne. Zawiera wiele praktycznych porad dotyczących odmowy w duchu miłości, aby stać się wolnym człowiekiem. Dzięki tej lekturze dowiedziałam się w jaki sposób wyrazić dezaprobatę na niewłaściwe zachowanie drugiej osoby i skłonić ją do przyjęcia odpowiedniej postawy. Książkę polecam tym wszystkim, którym mówienie NIE sprawia wiele trudności. Jestem przekonana, że po jej przeczytaniu, będzie to znacznie łatwiejsze.

autor opinii: Krystyna Leśnikowska

Granice

To bardzo pomocna książka nie tylko w relacjach małżeńskich

autor opinii: Anna Stankiewicz

Opinia

Książka "Granice w relacjach małżeńskich" napisana jest bardzo przystępnym językiem, czyta się ją łatwo i z zapartym tchem. Myślę, że jest to jedna z książek, do której warto wracać i wciąż studiować ją na nowo. Jest w niej wiele przydatnych rad i informacji a na co dzień zbyt często zapominamy o naprawdę ważnych sprawach.

autor opinii: Agnieszka Fiszer

Relacje miedzyludzkie

Czytając tę książkę analizowałam swoje życie w małżeństwie i stwierdziłam jak ważne jest budowanie wzajemnych relacji. Książka ta podaje różne rozwiązywania problemów międzyludzkich a zwłaszcza w małżeństwie. Jest rewelacyjna w prostocie metod jakie podaje aby te relacje małżeńskie i nie tylko były prawidłowe. Umiejętność stawiania granic jest sztuką, która została w tej książce podana w sposób prosty i możliwy do realizacji aby nasze związki były zdrowe a my szczęśliwi.Szczerze polecam każdemu tę książkę zwłaszcza młodym, którzy chcą być w małżeństwie szczęśliwi. Jestem zachwycona tą książką, często do niej wracam. Jest to doskonały prezent, dla młodych wchodzących w życie.Choć ja już mam 45 letni staż małżeński, chętnie korzystam z rad tej książki. Granice jakie powinniśmy stawiać sobie wzajemnie mogą tylko umocnić każdy związek.

autor opinii: Teresa

Godna przeczytania

Czytałam tą książkę jednym tchem, ciekawe wciągające przykłady w relacjach życia małżeńskiego. Można porównać własne błędy popełnione w ciągu swojego stażu małżeńskiego. Dużo dało mi do zastanowienia nad własnym postępowaniem.
Tą lekturę poleciłabym młodemu pokoleniu szczególnie świeżo upieczonym nowożeńcom.

autor opinii: Wiesława Narloch

pozytywna

Książkę dobrze się czyta, zawiera sporo praktycznych i wartościowych informacji.

Pomaga!

Książkę tę zakupiłam dla siebie z myślą o swoim przyszłym życiu małżeńskim. Jednakże przeczytałam ją znacznie wcześniej niż wyszłam za mąż - i dobrze na tym wyszłam! Dzięki mądrościom i poradom tutaj zawartym udało mi się rozpracować konflikt przedślubny z narzeczonym. Potem, już jako mężatka, także miałam okazję wykorzystać wiedzę z "Granic". I po raz kolejny - rozwiązany problem!

Drodzy Państwo, jeżeli cokolwiek Was obchodzą relacje małżeńskie (Wasze czy cudze), to po prostu sięgnijcie po tę napakowaną mądrością książkę i weźcie sobie do serca to, co w niej pisze. To się opłaci! :-)

autor opinii: Maria z Rzeszowa

Książka ta pomogła mi zrozumieć pewne rzeczy i inaczej spojrzeć na nie. Polecam.

autor opinii: Gosia

Bardzo dobra ksiażka

Książka - świetna. Lekko się ją czyta, zawiera przykłady z życia, każde małżeństwo znajdzie w niej coś dla siebie. Na pewno kupie ją na prezent ślubny dla przyjaciółki.

autor opinii: Agnieszka

Niezbędnik

Jeśli jesteś osobą, która nie ma naturalnej lub wyniesionej z domu rodzinnego zdolności zdrowego zachowywania granic, jeśli pojawiają się problemy z nadopiekuńczością, czy po prostu w relacji małżeńskiej - ta książka może okazać się ogromną pomocą. Wracam do niej wielokrotnie, za każdym razem odkrywając coś nowego i niezwykle pożytecznego. Na liście moich osobistych "The Best of.." zajmuje bardzo wysoką pozycję.

autor opinii: Kasia

super :)

autor opinii: mikka

Pomocna!

Książka pomagająca radzić sobie z różnymi problemami w małżeństwie - zwłaszcza z tym związanymi z granicami. Pokazuje, jak nie być egoistą, ale też jak nie zrobić z siebie bezwolnej ofiary. Dużo praktycznych wskazówek. Godna polecenia.

autor opinii: Monika N.

Granice w relacjach małżeńskich - opinia

Książka autorstwa Henry'ego Clouda i Johna Townsenda pt. "Granice w relacjach małżeńskich" nie należy do tej kategorii książek, które czyta się jednym tchem. Czytelnik otrzymuje książkę nader potrzebną i opisaną z ogromną wnikliwością. Autorzy poruszają w niej trudne kwestie, których na ogół nie lubimy poruszać, a które stanowią podstawę osobistego poczucia własnej wartości oraz właściwych relacji małżeńskich. Uczą asertywności, autentyczności, stanowczości, umiejętności przekazywania i przyjmowania krytyki, samodyscypliny i wielu innych potrzebnych w życiu rzeczy. Rozsądna miłość, to dojrzała miłość. "Aby pomiędzy małżonkami mogła powstać i rozwijać się bliska relacja, w ich związku muszą istnieć granice" (cyt. ze str. 17). Oceniam wysoko i polecam każdemu!

autor opinii: Jarosław Jarosz

Podobno dobra ;)

Kupiłem siostrze jako prezent na ślub i była bardzo zadowolona z treści w niej zawartych dlatego myślę że warto

autor opinii: Czarek

bardzo wartościowa książka

wspaniała kiążka, każde małżeństwo jak równiez narzeczeństwo powinno ją przeczytać, daje dużo do myslenia i pozwala zrozumieć małżeństwo

autor opinii: ewa zaniewska

Polecam :)

Bardzo wartościowa książka. Na pewno przeczytam ją po raz drugi. Można się dzięki niej wiele nauczyć, zrozumieć siebie i drugiego człowieka.

autor opinii: Danuta Garczarczyk

POLECAM

MYŚLE ŻE JEST TO JEDNA Z WARTOŚCIOWSZYCH KSIĄŻEK PRZECZYTANYCH PRZEZE MNIE. PRZECHODZI ONA Z RĄK DO RĄK WŚRÓD MOICH ZNAJOMYCH. POLECAM WSZYSTKIM KAŻDY ODNAJDZIE W NIEJ SIIEBIE

autor opinii: JOLANTA RUTKOWSKA

Pozycja dobra na kryzys w małżeństwie

Bardzo dobra książka dla każdego małżeństwa, dużo praktycznych wskazówek przy rozpadających się związkach, ale również dla poprawy relacji w małżeństwie i relacjach międzyludzkich.
Czytam i jestem zachwycona tą lekturą.

autor opinii: Justyna Ordowska

oko

zmienia punkt patrzenia na siebie

autor opinii: GP

Wypas!!!

Polecam szczerze tą książkę.

autor opinii: Adam Kubiak

Pilnuj swoich granic

Swietne! Jasno i prosto, przekonująco i logicznie - pozwala ujrzeć siebie i swój wkład w relację z druga osobą w małzeństwie. Gdyby wykreślić z textu słowa "mąż", "żona", "małżeństwo" i pominąć kilka typowych tylko w małzeństwie rodzajów interakcji-to cała reszta wywodów bez problemu da się zastosować do wszystkich pozostałych relacji rodzinnych, przyjacielskich - i w ogóle- międzyludzkich. Wszystko opiera się na zrozumieniu, ze każdy z nas musi wyznaczyć prawdziwe i konieczne granice SWOJEJ odpowiedzialności. A innym pozostawić ich troskę o przestrzeganie ich granic. Jakie to proste...!
Bardzo polecam.

autor opinii: BKG

polecam

Bardzo dobra książka.Pomaga dojrzalej spojrzeć na związek małżeński i zachęca do pracy nad nim.Na pewno jeszcze nie raz po nią sięgnę.

autor opinii: Monika Jońska

Naprawdę warto!

Chyba najlepsza pozycja, jaką dotychczas przeczytałam w życiu! Nie jestem w związku małżeńskim a mimo to czuję jakby ta książka została napisana dla mnie. Odnieść ją można ogólnie do całego życia i relacji z wszystkimi ludźmi. COŚ PIĘKNEGO! Polecam z całego serca! Spojrzałam na relacje międzyludzkie z całkiem innej perspektywy!

autor opinii: Dorota H

Polecam

Naprawdę warto sięgnąć po tą książkę. Jest bardzo ciekawa, posiada w sobie dużo wiedzy na temat małżeństwa. W końcu to bestseller.

autor opinii: Michał Filipiak

Kupiłam dla siebie, ale nie zdążyłam przeczytać bo "przejęła" książkę przyjaciółka borykająca się z problemami małżeńskimi - według jej opinii książka bardzo dobra i pomocna

autor opinii: A.T.

Polecam!

Dzięki lekturze książki po 5-ciu latach małżeństwa odkryłam źródło naszych problemów małżeńskich i znalazłam ich rozwiązanie. Ze wszystkich dobrych książek, jakie czytałam w tej tematyce, "Granice w relacjach..." zajmują jedną z najwyższych pozycji.

autor opinii: Katarzyna Kaszo-Stanik

wspaniała

Bardzo gorąco polecam,
Wiele zrozumiałam jak tworzyć zdrowe relacj z małżonkiem.
Dobra dla początkujących /lektura obowiązkowa/ oraz małżenstw z problemami bądz w kryzysie.

autor opinii: Małgorzata Koncewicz

...jeśli chcesz odmienić swoje życie i małżeństwo


...jeśli właśnie chcesz to zrobić, to wybrałeś odpowiednią książkę. Nie czekaj, kup, przeczytaj i odmień swoje życie, na lepsze, z pomocą Bożą i swoją, powodzenia.

autor opinii: Dorota Jurewicz

Chcesz wiedzieć co to jest PRAWDZIWA miłość? Przeczytaj!

Wspaniała książka! Ta książka jest nie tylko dla małżeństw. Jest dla tych, którzy chcą stać się wartościowymi ludźmi w relacjach z innymi: w małżeństwie, w pracy, w rodzinie... dla tych co mają siłę mówić prawdę o tym co JA czuję, co JA myślę, z czym JA się zgadzam/nie zgadzam, czego JA nie uczynię... JA nie TY. Dbając o wytyczenie i szanowanie mądrych-na bazie dekalogu-własnych granic, rozwijamy się, wzrasta poczucie własnej wartości a to owocuje w relacjach i z innymi. Niesamowita książka!!! Żałuję, że tak późno dowiedziałam się o niej ale jednocześnie jestem szczęśliwa, że ją posiadam. Owoce już są widoczne co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że jest to książka, którą warto mieć i ciągle czytać.

autor opinii: Janka M.

Niełatwa prawda o sobie

Lektura książki pozbawiła mnie złudzeń :) Ale też wskazówki w niej zawarte są pewnymi drogowskazami dla szlaków niełatwych i mało popularnych, ale - w pewnym sensie - bezpiecznych. Gorąco polecam każdemu, kto nie boi się prawdy o sobie, ale i tym osobom, które poszukują sposobów na poprawę związku. Książka wzbogaca, przykłady w niej zawarte dają nadzieję na to, że i w naszym związku może być dobrze, a nawet bardzo dobrze :)

autor opinii: xxx xxx

Chcesz być szczęśliwy i zrozumiany w związku, to przeczytaj tę książkę

Gorąco polecam tym wszystkim, którym zależy na budowaniu zdrowych relacji w związku: dobrej komunikacji między sobą,lepszemu zrozumieniu partnera i jego potrzeb,ale też bycia asertywnym jak zajdzie taka potrzeba.

autor opinii: Halina Prętkiewicz

Uporządkowanie...

Jestem jeszcze w trakcie czytania tej ksiązki. Bardzo wartościowa pozycja, która pomaga mi w udzieleniu odpowiedzi na pytania jak dążyć do rozwoju mojego małżeństwa, jak "ustawić" we właściwy, boży sposób cele mojego małżeństwa, jak poprawić siebie , bym w moim małżeństwie spełniła złożone śluby miłości, wierności, uczciwości małżeńskiej oraz jak dążyć by nie opuścić męża aż do śmierci, gdzie "opuścić" może mieć tyle różnorodnych znaczeń.

autor opinii: Jolanta Wójcik

Znalazlem to co od dluszego czasu szukalem

Ksiazka, ktora pozwala zobaczyc
stosunki malzenskie - RELACJE malzenskie z innej perpektywy
dokumentuje o co wlasciwie w tym wszytkim chodzi - ksiazka dla
tych ktorzy chca ratowac swoje
malzenstwo - trafia po prostu
z tematyka w dziesiatke - pozycja
ktora rewiduje wlasne postepowanie
moze uprzedzenia, ale wymaga pracy nad soba - pokazuje ze synonimem odpowiedzialnosci jest
ograniczanie w sobie ale tych zachowan ktore wprowadzaja niezrozumienie i rozklad

autor opinii: Mirek

Granice w relacjach małżeńskich

Rewelacyjna książka,dużo można z niej dowiedzieć się i brać wzór z niej,godna polecenia.

autor opinii: Joanna Kowalewska

Granice w relacjach małżenskich

Książka doskonała! Kazdy jej rozdział bezcenny, wnoszący wiele do każdego związku. Chętnie zamówię pozostałe pozycje tego autora. Dziekuje!

autor opinii: Dariusz Przebieracz

Znakomita książka

To chyba najlepsza książka na temat relacji małżeńskich.Powinna być wręczana na starcie wszystkim młodym małżonkom.Może nie byłoby tyle rozwodów

autor opinii: Jadwiga Banaszak

Dobra, trudna książka

Książkę czytałam długo i kilka razy wracałam do różnych jej fragmentów. Nie zdawałam sobie sprawy, że relacje małżeńskie buduje się długo i tak czasochłonnie. Książka jest świetna, dla wszytskich katolików i nie tylko, chociaż to osobom wierzącym szczególnie ją polecam. Zaraz po jej przeczytaniu mąż zwrócił uwagę, że jestem inną osobą, ale w jego oczach to zmiana tylko na lepsze. Teraz on czyta książkę, a ja już widzę piersze, piękne efekty zastosowanych zaleceń autorów. Polecam :)

autor opinii: Iwona Ziemkiewicz

obowiązkowa lektura już nawet dla osób w związkach przygotowujących się dopiero do małżeństwa

Książka świetnie uświadamia jakie niejednokrotnie negatywne role przyjmują podświadomie różne osoby w związkach, niszcząc w ten sposób swoją relację.
Uczy też sposobów chronienia siebie i związku przed błędami drugiej osoby.
Książka po prostu skłania do odpowiedzialności i świadomego pielęgnowania dobra w swej miłości partnerskiej, co jak osobiście uważam, jest najlepszą "szczepionką" przed rozpadami w związku.
Czytając tę książkę, z samej treści wyczuwa się niesamowite doświadczenie psychologiczne autorów, co pozwala otworzyć się na ich rady i pomaga w przezwyciężaniu własnych błędów by uzdrawiać swój związek, zamiast kruszyć jego fundamenty.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: John Townsend, Henry Cloud
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 352
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788374920056
ISBN: 9788374920056
ID: 64512

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Granice w relacjach małżeńskich Granice w relacjach małżeńskich
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...