TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Komunikacja. Kochaj i mów co chcesz! Seria: Ja, człowiek

Ocena:
(11 opinii)
Komunikowanie to sprawa życia i śmierci.

Ks. Marek Dziewiecki

Wyobraź sobie idealny scenariusz, w którym ona i on rozumieją się doskonale: mimo upływu lat nie przestają ze sobą rozmawiać, nie mają wzajemnych pretensji, kłótnie nie wybuchają o byle co. W idealnym scenariuszu dzieci ufają rodzicom, pracownicy dogadują się z szefem, znajomi żyją w zgodzie.

Ale ponieważ naszą wspólną cechą jest to, że każdy z nas jest inny, istnieje poważne ryzyko nieporozumień. Choć mówimy tym samym językiem, po prostu nie możemy się zrozumieć. Chyba że... nauczymy się dojrzale komunikować!

Po co mamy się tego uczyć? Po co poznawać coś, co jest tak oczywiste? Odpowiedź jest prosta: bo robisz to codziennie, na setki sposobów, i od tego zależy jakość Twojego życia!

Jak to zrobić, żeby nasze komunikowanie mogło być dojrzałe, harmonijne, radosne i służyło budowaniu pięknych więzi?

Słuchając tego audiobooka, zdobędziesz narzędzia niezbędne do tego, żeby naprawić relacje, na których Ci zależy. Dzięki temu rozmowy przestaną ranić, a zaczną służyć budowaniu relacji pełnych wzajemnego szacunku.

Dowiesz się też paru przełomowych rzeczy, o których nie mówi współczesna psychologia:

  • dowiesz się, dlaczego to normalne, że tak trudno jest Wam się dogadać,
  • zdemaskujesz bariery, które podstępnie niszczą Waszą rozmowę,
  • poznasz sposoby, jak sprawić, żeby druga strona Cię rozumiała i szanowała,
  • nauczysz się mówić o swoich potrzebach bez lęku,
  • dowiesz się, jak dzięki dobrej komunikacji pomóc drugiej osobie wychodzić z kryzysu.

Kim jest autor konferencji?

Ks. Marek Dziewiecki - rozchwytywany mówca, autor kilkudziesięciu książek i artykułów m.in. na temat psychologii zdrowia. Codziennie pomaga wielu osobom kształtować dojrzałą postawę wobec poszczególnych sfer ludzkiej rzeczywistości. Specjalista ds. profilaktyki i terapii uzależnień oraz komunikacji międzyludzkiej. Doktor psychologii (Universita’ Salesiana, Rzym) i magister teologii (KUL).

Opinie naszych Klientów (11 opinii)Napisz swoją opinię

warto się zapoznać z treścią

"Komunikacja. Kochaj i mów, co chcesz!" to bardzo pomocna pozycja dla osób, które chcą być dobrze rozumiane przez innych, ale też same chcą dobrze rozumieć swoich bliskich i nie tylko bliskich. Osiągnięcie dobrych rezultatów wymaga czasu, ale teraz wiem, na co należy zwrócić uwagę.
Z wielu rzeczy nie zdawałam sobie sprawy.
Serdecznie polecam.

autor opinii: Anna Bąbelek

Bardzo ciekawe

Bardzo piękny wykład ,polecam wszystkim bardzo gorąco aby inaczej spojrzeć na życie .Słuchałam tej płyty kilka razy .

autor opinii: Joanna

Warte polecenia!

Komunikacji warto się uczyć, a ta książka pokazuje jak to robić. Wiele aspektów, poruszonych w tej książce stosuję już w swoim życiu i widzę, że to, o czym mówi ks. Dziewiecki na prawdę działa. Ksiądz porusza też kwestię tzw. toksycznych relacji, która jest dla mnie mocno uwalniająca. Polecam ją bardzo, zwłaszcza ze względu na formę, co jakiś czas urozmaiconą humorem.

autor opinii: Katarzyna Czarnota

"Komunikacja.Kochaj i mów co chcesz!"

Oceniam bardzo pozytywnie tematykę oraz sposób prowadzenia konferencji. Przesłuchałam w skupieniu sama po otrzymaniu poczty, jak również z synem i synową podczas Świąt.

autor opinii: Alfreda Powałka

bardzo pozytywna

Bardzo ciekawa forma przekazania ważnych informacji na temat komunikacji międzyludzkich. Co i w jaki sposób wypowiedziane wpływa na nasze emocje i zachowania. W jaki sposób wypowiadać się aby przekazać bezbłędnie to co mamy do przekazania, aby być dobrze zrozumianym i zarazem dobrze odebranym przez naszego rozmówcę. A reszta tzn.czy uda nam się te rady zastosować, to zależy już tylko od nas. Myślę, że pozycja bardzo cenna, warto przeczytać i przesłuchać, a przede wszystkim zastosować. Pozdrawiam.

autor opinii: Anna Latuszek

Świetna! Polecam

Abyśmy byli jedno

Treści godne polecenia. Dla nowicjuszy rewelacja, dla starych wyg cenny materiał - ku pamięci aby kolejny raz wydobyć się z kolein nawyków.
Poczucie humoru ks. MD wzorem do naśladowania aby z pogodą ducha iść przez życie i świat.

Prosto i konkretnie

Prosto, zwięźle i konkretnie. Wszystko niby takie oczywiste, ale jednak okazuje się, że nie do końca :)

autor opinii: Jan Pilichowski

Jeśli chcesz lepiej kochac to przeczytaj

‘Z uśmiechem’ – jak mówi to ksiądz Marek – o sprawach fundamentalnych. Zaletą nagrania jest i treść i forma przekazu. Ksiądz Dziewiecki schodzi do najgłębszych pokładów człowieczeństwa, aby w sposób jasny i systematyczny wspomagać nas radą - jako doświadczony duszpasterz i psycholog – w świadomej poprawie naszych codziennych relacji z innymi ludźmi we wszystkich naszych rolach i sytuacjach życiowych (rodzinnych, pracowniczych, przyjacielskich). I to nie jest uczenie technik manipulacyjnych, jak to jest serwowane w niektórych książkach na temat rozwoju osobistego. To jest odwołanie się do Prawdy, bo tylko tak możemy byś skuteczni, skuteczni w wymiarze wiecznym. Będąc konsekwentnym (i mając ten dar Boży) treść jest wspaniale ujęta w formę wartkiego, klarownego i często dowcipnego wykładu. Polecam całą kolekcję nagrań księdza Dziewieckiego z serii „Ja, człowiek” . Ja osobiście zaczynałem od „Komunikacji”, ale aby dobrze się komunikować trzeba dobrze poznać samego siebie, swoją ludzką kondycję. Dla mnie osobiście „Ja, człowiek,” to jest fundamentalne dzieło – przekazane szczególnym językiem łączącym wymiar filozoficzny, nauk przyrodniczych i słowo dnia codziennego - o kondycji współczesnego człowieka, którego ostatecznie możemy rozumieć tylko poprzez Chrystusa.

Z pozdrowieniami dla Autora i zespołu Klubu Książki Tolle


autor opinii: Wojciech Orliński

Bardzo konkretna!

Dzięki tej konferencji zobaczyłam wiele swoich błędów, jakie codziennie popełniałam w komunikacji z mężem czy z własnymi rodzicami. Teraz wiem, że taka komunikacja po prostu nie mogła się udać! Ks. Dziewiecki szczególnie dał mi dużo do myślenia, jeśli chodzi o wzajemne pretensje w rozmowach... A teraz się pilnuję i stosuję do jego rad i nasze rozmowy wyglądają coraz lepiej!

autor opinii: Kamilaa

"Komunikacja. Kochaj i mów, co chcesz!"

Polecam każdemu. Książka/audiobook pomoże w każdej relacji - mąż/żona, dziecko/rodzic, szef/przełożony. Zawiera praktyczne porady, "otwiera" oczy na rzeczy niby oczywiste ale niedostrzegane przez przeciętnego Kowalskiego.

autor opinii: Marta

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: CD / DVD Box
Wydawca: Rób to co kochasz, RTCK
Autor: ks. Marek Dziewiecki
Rok wydania: 2000
EAN: 9788393711390
ID: 328889

Zobacz również

Komunikacja. Kochaj i mów co chcesz! Seria: Ja, człowiek
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...