TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Komunikacja. Kochaj i mów co chcesz

Jak ćwiczyć komunikację i po co mielibyśmy to w ogóle robić? Z odpowiedzią przychodzi ks. Marek Dziewiecki!

Jeżeli więc czujesz, że nie jesteś gotów, aby podczas rozmowy zrozumieć drugą osobę lub nie wiesz, co zrobić, aby samemu zostać zrozumianym, czy skutecznie wyeliminować błędy w dialogu i wdrożyć zasady prawdziwie dobrej rozmowy - przyda Ci się książka "Komunikacja. Kochaj i mów co chcesz!". Ks. Marek Dziewiecki podpowiada tu jak się komunikować, żeby inni ludzie mieli szansę nas rozumieć oraz w jaki sposób wsłuchiwać się w to, co całym sobą mówi do nas drugi człowiek, by czuł się przez nas rozumiany i chroniony naszą miłością.

To książka, która powstała z myślą o Tobie - po to, aby pomóc Ci poprawić sferę komunikacyjną w Twoim życiu, abyś cieszył się lepszymi, bardziej harmonijnymi i szczęśliwszymi związkami z innymi ludźmi!

Udaj się więc w podróż do świata zrozumienia i dialogu, a za przewodnika obierz ks. Marka Dziewieckiego. Książka "Komunikacja. Kochaj i mów co chcesz!" to fascynująca podróż podzielona na dwa etapy.

Pierwsza część odsłoni przed Tobą najczęstsze przeszkody i bariery w komunikacji, czyli​ wszystko to, co nie pozwala nam się w pełni rozumieć. Przy szczegółowym wyjaśnianiu każdej z barier dowiadujemy się w jaki sposób możemy sobie z nimi radzić.

W drugiej części znajdziesz wyjaśnienia najważniejszych kompetencji i umiejętności​ – empatii,​ werbalizacji i asertywności, których opanowanie umożliwia dojrzałe porozumiewanie się z drugim człowiekiem i wzajemne porozumienie.

Cała książka, podobnie jak poprzednia książka “Emocje​​”, została zilustrowana prostymi rysunkami pomagającymi przyswoić sobie bogatą treść, oraz okraszona przez ks. Marka licznymi przykładami z życia wziętymi​, z własnej praktyki​ psychologicznej oraz z praktyki innych psychologów.

Książka "Komunikacja. Kochaj i mów co chcesz!" ma jeszcze jeden bardzo ważny atut - jest bardzo praktycznym poradnikiem! Nie tylko wyjaśni Ci wiele zagadnień i usystematyzuje Twoją wiedzę na temat komunikacji międzyludzkiej, ale przede wszystkim podsunie Ci konkretne wskazówki, dzięki którym nauczysz zdobytą wiedzę wykorzystywać w swoim​ życiu.

  "Komunikacja" ks. Dziewieckiego podpowie Ci:

 • Czym skutkuje dobra i zła komunikacja rodzica do dziecka
 • Co zrobić, gdy niepokoi nas lub wprost rani forma, w jakiej ktoś inny się do nas zwraca?
 • Jak postępować, gdy mamy do czynienia z osobą niedojrzałą?
 • Co zrobić, jeśli chcemy, żeby inni ludzie odnosili się do nas życzliwie i z pogodą ducha, a co wtedy, gdy sami czujemy w sobie nastawienie negatywne?
 • Jak się zachować, kiedy chcemy udzielić komuś pomocy, ale przekracza to nasze możliwości?
 • Co zrobić, jeśli ktoś – przez nas nieprowokowany i pomimo naszej życzliwej postawy – okaże się nieżyczliwy czy wręcz agresywny?
 • Jak w asertywny sposób powiedzieć komuś, aby zdjął nogę z gazu w trakcie jazdy samochodem?

Ks. Marek Dziewiecki posiada doktorat z psychologii oraz jest jednocześnie osobą duchowną. Dzięki temu temat komunikowania się między ludźmi został potraktowany tutaj całościowo w​ odniesieniu do relacji z Bogiem i w myśl pedagogiki chrześcijańskiej – aby uczyć​ kochać!

Ks. Marek, zgodnie z najwyższymi standardami, pisząc o komunikacji serwuje tu także najnowszą wiedzę psychologiczną​ – taką jakiej uczy się studentów psychologii.

  Dowiesz się od niego również:

 • Jaki jest częsty powód, dla którego kobieta zwierza się mężczyźnie?
 • Co powoduje rosnące problemy w porozumiewaniu się w domu, w kręgu krewnych i znajomych czy w miejscu pracy?
 • Jaki jest powód niedojrzałego reagowania w komunikacji i co oznacza dojrzałość w komunikowaniu?
 • Na co powinien zwrócić uwagę mężczyzna, gdy komunikuje mu o czymś kobieta – o jakiej jednej ważnej zasadzie powinien pamiętać?
 • Jak działa mechanizm samospełniającej się przepowiedni i czy możliwe jest uwalnianie się z jednostronnych, negatywnych oczekiwań?
 • Co to znaczy kochać dojrzale?
 • Jak działają w nas mechanizmy obronne, które utrudniają empatyczne wczuwanie się w drugą osobę?
 • Dlaczego asertywność jest koniecznym warunkiem budowania harmonijnych, szczerych i przejrzystych więzi międzyludzkich?

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Rób to co kochasz, RTCK
Autor: ks. Marek Dziewiecki
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 216
Wymiar [mm]: 150x225
EAN: 9788365927651
ISBN: 9788365927651
ID: 439801

Zobacz również

Komunikacja. Kochaj i mów co chcesz
47.06 zł
 • Wysyłamy w ciągu 24h
 • Dostawa za jedyne 8.90 zł
  - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...