TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą

Ocena:
(250 opinii)

Wahasz się co do swojego uczucia? Zadajesz sobie pytanie czy to jest miłość, czy to tylko przelotne zauroczenie, a może przyjaźń? A może nie wiesz, jak zdobyć serce swojej sympatii?

Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Książka Katarzyny i Tomasza Jaroszów „Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą” odpowie na nurtujące Cię pytania natury damsko-męskiej.

Dzięki niej dowiesz się, jak pokonywać dystans między Tobą a Twoją sympatią. Poznasz gesty, jakie towarzyszą „chodzeniu ze sobą”. Odkryjesz oczekiwania kobiet i mężczyzn wynikające z potrzeby bycia razem.

Czytając tę książkę dowiesz się również:

  • Co robić, gdy ktoś Ci się podoba, a jesteś nieśmiały i nie wiesz, jak nawiązać kontakt?
  • Czego w związku oczekuje kobieta, a czego mężczyzna?
  • Co zrobić, gdy Twój chłopak lub dziewczyna jest osobą niewierzącą?
  • Czy możliwy jest udany związek, gdy dzieli Was duża odległość, różnica wieku lub wykształcenia?

Dzięki przeczytaniu tej książki zdecydowanie zwiększysz swoje szanse na zbudowanie wspaniałego małżeństwa. Korzystając z zawartej w tej książce wiedzy, zbudujesz trwałe relacje oparte na prawdziwym fundamencie. Będziesz wiedzieć, jak rozwiązywać pojawiające się konflikty i wyciągać z nich wnioski, aby Twój związek był jeszcze silniejszy.

Przeczytaj tę książkę i zacznij już dziś pracować nad swoim związkiem!

Katarzyna i Tomasz Jarosz są małżeństwem od 2004 roku. Prowadzą jeden z najpopularniejszych portali katolickich - Adonai.pl.

Opinie naszych Klientów (250 opinii)Napisz swoją opinię

Świetna książka

Książka jako pierwsza z kategorii męsko-damskich jaką czytam jest świetna :)

autor opinii: Dawid Chiluk

Książka proponuje dojrzałe spojrzenie na swoją sytuację uczuciową. Obrazuje czym tak na prawdę jest dojrzała miłość oraz zachęca to jej poszukiwania. W chwilach zawahania, książka pomaga podjąć decyzję, czy faktycznie to jest już MIŁOŚĆ, a może warto podjąć decyzję o rozstaniu.

"Zaręczysz się z kobietą, a kto inny ją posiądzie" (Pwt 28,30a)

Miałem spory dylemat, czy książkę przekazać w prezencie, czy jednak zaniechać tego czynu. Książka zawiera wiele dobrych treści, ale niezgodności z Pismem Św. są zbyt poważne i myśli z książki mogą uformować sumienie w sposób niewłaściwy. Nie wiem, czy pisanie tego wszystkiego ma sens, bo odnoszę wrażenie, że to wszystko, co piszę trafia jak groch o ścianę. Ale ja jestem tylko pionkiem, który tylko wykonuje ruch, upomina, a Bóg koniec końców podejmie odpowiednie kroki:
"5b Zapomnieliście o upomnieniu, z jakim się zwraca do was [Bóg], jako do synów:
Synu mój, nie lekceważ karania Pana,
nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza.
6 Bo kogo miłuje Pan, tego karze,
chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje. (Hbr 12,5b-6)


Odnoszę wrażenie, że w opinii autorów mężczyźni najczęściej są albo niezaradni, albo chamscy. Nie przeczę, że w tym, co piszą autorzy, jest wiele prawdy. Mężczyźni bowiem zatracając swoją wolę walki (o kobietę, o dobrą sprawę lub wolę walki ze złem), tracą jednocześnie swoje człowieczeństwo. Problem leży nie w tym, że książka zawiera tą gorzką – dla nas, mężczyzn – prawdę. Problem leży w tym, że z jednej strony powtarza zgubne herezje gaszące w mężczyznach wolę walki; a z drugiej zamiast przygotować dziewczyny do piętnowania niewłaściwych zachowań u mężczyzn, wzbudza urazę do płci przeciwnej.
1 Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. (2P 2,1)
16b Są w [Piśmie Świętym] trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie NIEDOUCZENI i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę. (2P 3,16b)

„Miłość nie szuka swego” (1 Kor 13, 5)

Chciałbym opowiedzieć krótką historię – o miłości właśnie – usłyszaną podczas programu TV „Doktor G – lekarz sądowy”. Co prawda ten program zazwyczaj jest na inne tematy niż miłość, ale tytułowa „doktor G” opowiada swoją historię miłosną. Dzisiaj ma około 50 lat, była ona po rozwodzie, ale niedawno ponownie brała ślub, tym razem z mężczyzną, który oświadczył jej się 28 lat wcześniej. W przeszłości jego oświadczyny odrzuciła i wyszła za kogoś innego. I jak mówi, przez te 28 lat żałowała, że tak postąpiła. Żałowała, bo poszła za głosem rozumu, a nie za głosem serca. Mówiła, że ona jest naukowcem i nauczono jej posługiwania się rozumem, przedłożyła więc jego głos nad głos serca. Jej wyjście za mąż miało się wiązać z określonymi korzyściami (nie pamiętam jakimi, chyba chodziło o sprawy zawodowe). Dzisiaj, jak powiedziała, już wie, że trzeba kierować się sercem. Nie można być wyrachowanym, bo później żałuje się tego przez całe życie.
Co ciekawe, moja około 60-letnia koleżanka z byłej pracy chyba mówiła coś podobnego. Nie dopytywałem, bo nie chciałem być nietaktowny. Ale jej historia na pierwszy rzut oka wydawała mi się podobna do historii opowiedzianej przez doktor G.
Oczywiście księża w tym miejscu cytują Pisma o nierozerwalności przysięgi małżeńskiej:
6 A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela» (Mt 19,6)
Niemniej jednak ten fragment tak samo dotyczy księży!!!
Ci, których Bóg złączył, niekoniecznie stają razem na ślubnym kobiercu. Przecież taka jest natura kobiet, że zmieniają zdanie, nawet w ostatniej chwili. Wszak mówi się, że kobieta zmienną jest. Stałość powinna być męską cechą. To samo wyraża Biblia, a Bóg te słowa (niżej cytowane) kieruje do mężczyzn kierujących się w swoim życiu wyrachowaniem, szukaniem własnych korzyści (jeden z przejawów tzw. przewrotności):
30 Zaręczysz się z kobietą, a kto inny ją posiądzie (Pwt 28,30a)
Widać tutaj, że Bóg wcale niekoniecznie łączy tych, którzy zgłaszają się do ślubu! Z jednej strony wymaga od mężczyzn, aby rywalizowali o kobiety, a z drugiej, od duchownych – aby nie przedkładali pieniędzy (wpływy z sakramentu ślubu) nad Jego wolę! Bóg chce, aby księża walczyli również o Niego samego!
11 Pytam jednak: Czy aż tak się potknęli, że całkiem upadli? Żadną miarą! Ale przez ich przestępstwo zbawienie przypadło w udziale poganom,by [chrześcijan] pobudzić do współzawodnictwa. (Rz 11,11)
Serce mężczyzny powinno być zatem przepełnione wolą walki o tą jedyną ukochaną, chęć współzawodniczenia o nią. Księża przez wzgląd na wyrachowanie (tzn. że sprzedawali sakramenty ślubu za pieniądze, a handel sakramentami to świętokupstwo!) gasili w mężczyznach ogień miłości – nie mylić z ogniem pożądania seksualnego! Wiem z własnego doświadczenia, że jak dziewczyna mi się podobała pod względem atrakcyjności seksualnej, to ten ogień pożądania seksualnego we mnie zanikał po kilku dniach, najwyżej kilku tygodniach. Ogień miłości trwa natomiast przez całe życie. Pociąg duchowy jest znacznie silniejszy i znacznie trwalszy niż pociąg seksualny:
7 Wody wielkie nie zdołają ugasić miłości,
nie zatopią jej rzeki.
Jeśliby kto oddał za miłość całe bogactwo swego domu,
pogardzą nim tylko. (Pnp 8,7)
Oczywiście nie można kierować się jedynie uczuciami, bo szara codzienność odkrywa słabości drugiego człowieka, co więcej, bywa, że dziewczyna po prostu zaczyna nas wkurzać, a ogień miłości wtedy gaśnie. Ale jeżeli ponawiasz wybór, mówisz sobie, że mimo wad i słabości dziewczyny będziesz ją kochał, to w chwili PONAWIANIA decyzji o miłości ten ogień będzie się w człowieku zapalał na nowo. Co więcej – będzie płonąć coraz mocniej!
W kontekście gaszenia ognia miłości proszę sobie przypomnieć przypowieść o pannach roztropnych i nierozsądnych (Mt 25,1-13). Panny nierozsądne to właśnie księża gaszący w ludziach ogień miłości! Ale czego to ksiądz nie zrobi, żeby udzielić sakramentu ślubu, za który zgarnia 500-700 zł (takie kwoty to już zwykłe zdzierstwo), choć pieniędzy za udzielanie sakramentów NIE WOLNO mu brać? Z jednej strony udają miłych i pomocnych, ale za oleistymi manierami kryje się fałsz:

22 Jego twarz jest gładsza niż masło,
lecz serce gotowe do walki.
Jego mowy łagodniejsze niż olej,
lecz są to obnażone miecze. (Ps 55,22)

TO JEST HIPOKRYZJA!!!

Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!
25 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one ZDZIERSTWA i niepowściągliwości. 26 Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta. (Mt 23,25-26)
23 I światło lampy
już w tobie nie rozbłyśnie.
I GŁOSU OBLUBIEŃCA I OBLUBIENICY
JUŻ W TOBIE SIĘ NIE USŁYSZY:
bo kupcy twoi byli możnowładcami na ziemi,
bo twymi czarami omamione zostały wszystkie narody. (Apokalipsa, Ap 18,23)
Widać tutaj niekompetencję księży, którzy zaprzedali się na służbę pieniądzom (zamiast służyć Bogu-Miłości, służą innemu bożkowi – Pieniążkowi). Z tego względu sprzedawane przez nich śluby są często nieważne (stąd Apokalipsa mówi, że głosu oblubieńca i oblubienicy się już w Kościele nie usłyszy – pasuje do dzisiejszych czasów, prawda?). A przecież – powtórzę raz jeszcze – sakramentów nie wolno sprzedawać za pieniądze, bo to jest świętokupstwo! Obowiązkiem duchownych jest ćwiczenie się w wierze, że Bóg zadba o ich potrzeby, jednak nie chcę robić dygresji i omawiać teraz tego problemu.

Głosu serca się nie oszuka?

Na podstawie opowieści doktor G można było zobaczyć, że miłość w końcu wygrywa, a głosu serca tak łatwo nie da się w sobie stłumić. Proszę skonfrontować tą rzeczywistość z tym, co jest napisane w książce, a odkryje się tu sprzeczność. Nieprawdą jest to, że Boża wola (Boża droga) jest trudna do wykrycia. Bożą wolę dyktuje nam to, co mówi serce. Prawdą jest jednak to, że ciężko tą drogą podążać, bo czasem ciężko jest uwierzyć, że to, co dyktuje nam serce jest w ogóle możliwe do zrealizowania. Rzeczywiście, patrząc na ludzkie kalkulacje często nie jest to możliwe. W pewnym momencie trzeba po prostu powierzyć swą drogę Bogu i Jemu zawierzyć. A jest to praca o wiele cięższa i męcząca niż jakakolwiek inna!
5 Powierz Panu swoją drogę
i zaufaj Mu: On sam będzie działał
6 i sprawi, że twoja sprawiedliwość zabłyśnie jak światło,
a słuszność twoja - jak południe. (Ps 37,5-6)

Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia?

W książce piszą, że oni (autorzy) nie wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia. Jakie są jednak sposoby rozeznania miłości i „tej jedynej”?
• Droga intelektualna. Można dojść do tego na drodze intelektualnej. Jeżeli bowiem para widzi, że związek zmienia chłopaka i dziewczynę na lepsze, pomimo kłótni ciągle do siebie wracają i wybaczają sobie wzajemnie, to może to być właśnie „ta jedyna”.
Wiara, że brak kłótni oznacza miłość, to naiwność. To, że nie potrafimy się kłócić wynika chyba z duchowej oziębłości, a skutki tego są po prostu tragiczne. W pewnym momencie nagromadzone, niewypowiedziane urazy nawarstwiają się tak mocno, że ludzie nie są w stanie ze sobą rozmawiać, niejednokrotnie rozchodzą się bez słowa wytłumaczenia. Ta sytuacja dotyczy nie tylko par, ale też relacji w pracy. Kłótnia nie jest – rzecz jasna – niczym dobrym, ale jest dobrym sprawdzianem naszej miłości. Jeżeli po kłótni wykazujemy wolę powrotu, to jest to dobry sygnał. Oczywiście zbyt częste kłótnie (nawet jeżeli kończą się powrotem do dawnych relacji) mimo wszystko chyba dobrze nie wróżą na przyszłość.
Co do drogi intelektualnej zwrócę uwagę na istotny szczegół. Która dziewczyna bardziej kocha chłopaka? Czy ta, która nieustannie mówi mu, jaki jest super i że jest najlepszy? A może ta, która nieraz wkurza go swoją szczerością, wypominając swojemu chłopakowi jego wady?
Odpowiedź nie jest taka prosta. Jeżeli chłopak jest nieśmiały, to być może dziewczyna próbuje mu pomóc zauważyć jego zalety i dlatego mówi, że jest super. Jeżeli jednak jest z chłopakiem, który nie ma problemów z pewnością siebie (a właściwie to ma nawet rozdmuchane ego), to mówienie pustych komplementów nie świadczy o miłości. Przeciwnie – taki związek prawdopodobnie ma podłoże narcystyczne i rozpadnie się prędzej czy później, przed ślubem lub po nim (taki ślub nigdy nie powinien być przez księdza udzielony!). Podłoże narcystyczne dobrze ilustruje przykład z literatury:
"Obserwując przeskakujący co kilka sekund licznik pomnażarki pieniędzy, zastanawiał się, czy nie powinni wreszcie się rozstać. Znają się już za dobrze. Nudzą się sobą i irytują wzajemnie. To, że oficjalnie ciągle byli razem, wynikało przede wszystkim z prestiżu, jaki sobie zapewniali. W końcu on był światowej sławy kreatorem mody, a Chloe jedną z najpiękniejszych kobiet Nowego Jorku i, co za tym idzie, świata. Wydawali się dla siebie stworzeni. Takiej opinii trudno się przeciwstawić, no i zresztą po co to robić?" (źródło: M. Abram: „Quo Vadis trzecie tysiąclecie”)

Do powiedzenia ukochanej osobie przykrej prawdy potrzeba wiele odwagi. Jeżeli mi na kimś zależy, bo kogoś kocham, to powiem mu pewną trudną prawdę, aby nie wpakował się w kłopoty. Jeżeli mi na kimś nie zależy, to nic mu/jej nie będę mówił, po co mam się narażać na nieprzyjemności, prawda? Ile sobie zaoszczędzę nerwów, komentarzy za plecami itd.? I tak samo dziewczyna, której zależy na chłopaku być może zwróci jego uwagę na jakąś przywarę, ale zrobi to dlatego, że jej na mężczyźnie zależy. Proszę się zastanowić, ile to odwagi może od niej wymagać!

• Epifania twarzy. Jest to już typowa interwencja Boska, jednak miłość, niekoniecznie musi się od niej rozpocząć. Człowiek doznający epifanii (czyli objawienia) twarzy drugiej osoby, ma poczucie, jakby znał ją od dawna, mija mu strach przed nieznaną osobą, jest gotowy do poświęceń i wyrzeczeń. Nieraz czytałem, że jakiś chłopak przez kilka tygodni jeździł określoną linią tramwajową pomiędzy przystankami, bo zobaczył tam po raz pierwszy w życiu jakąś nieznaną dziewczynę i się od razu zakochał. Z ludzkiego punktu widzenia jest to niewytłumaczalne i absurdalne, ale od czasu do czasu słychać o małżeństwie, które poznało się w taki sposób.
Widać więc, że mężczyzna po „miłości od pierwszego wejrzenia” (a w mojej opinii jest ona jednym z rodzajów epifanii) potrafi robić rzeczy niezwykłe, choć dla osób, które nie mają pojęcia o miłości może się to wydawać głupie i naiwne. Ale tak to jest, że „serce ma swoje racje, o których rozum nic nie wie” (B. Pascal):
5 Z całego serca Bogu zaufaj,
nie polegaj na swoim rozsądku,
6 myśl o Nim na każdej drodze,
a On twe ścieżki wyrówna. (Prz 3,5-6)

Śmierć duchowa kontra miłość

Na marginesie może powiem, że jednak możliwa jest ucieczka przed głosem serca, jest jednak ona jednoznaczna z duchową śmiercią i potępieniem wiecznym. Taki człowiek jest niezdolny do czynienia dobra, miłości bliźniego, myśli tylko o sobie (dzisiaj przyjmuje to postać pogoni za karierą i pieniądzem). Im dłużej trwa w takim stanie, tym trudniej jest mu się z niego wyrwać. Dobrze ilustruje to prorok Jeremiasz:
23 Czy Etiopczyk może zmienić swoją skórę,
a lampart swoje pręgi?
Tak samo czy możecie CZYNIĆ DOBRZE,
wy, którzyście się nauczyli postępować przewrotnie?
24 Rozproszę was więc jak plewy
roznoszone podmuchem wiatru pustynnego. (Jr 13,23-24)

Istotę przewrotności dobrze oddaje polskie powiedzenie: „Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to znaczy, że chodzi o pieniądze”. Również przewrotna pogoń za karierą powoduje, że niszczymy społeczne więzi np. poprzez podłożenie innym świni, aby byli od nas gorsi. Ktoś, kto podąża drogą przewrotności niszczy innych ludzi podstępem, niszczy tkankę społeczną. I nie ma prostego sposobu, żadnych „zewnętrznych oznak”, które w prosty sposób pozwoliłyby oddzielić ludzi przewrotnych od sprawiedliwych:
2 Z owocu swych ust spożywa się dobro, a gwałtem się sycą przewrotni. (Prz 13,2)
29 Nie wprowadzaj do domu swego każdego człowieka, różnorodne są bowiem podstępy oszusta. (Syr 11,29)
Jednak póki człowiek jest młody, to nie sądzę, aby śmierć duchowa (przewrotność) tak łatwo go dotknęła. Należy jednak walczyć o to, aby płomień miłości trwał w młodych ludziach i odważnie szli za głosem serca. Młodość nie zależy od wieku, a kończy się wtedy, gdy traci się zdolność miłowania drugiego człowieka. Należy szukać dobra drugiego człowieka, być odpowiedzialnym za swoje słowa, a miłość sama do młodych przyjdzie. Nie można przedwcześnie oceniać drugiego człowieka po tym, co powierzchowne. Jak naprawdę zaczynasz kochać, przestajesz mieć oczekiwania co do drugiej strony, po prostu akceptujesz kogoś takim, jaki jest.
Owszem, w miłości są niepewne chwile, jest smutek, ale tak samo jak nie ma przygody bez niebezpieczeństwa, i tak samo jak nie ma róży bez kolców, tak też nie ma miłości bez cierpienia. Dziecko swoim rodzicom również sprawia kłopoty, ale ktoś, kto je kocha, nigdy nie patrzy na nie jak na coś niepotrzebnego, nie mówi, że miłość do dziecka jest nieszczęśliwa, bo sprawia ono tyle kłopotów. Tak samo prawdziwa miłość do „tej jedynej” nie jest nieszczęśliwa, pomimo że może ona sprawiać nam kłopoty i smutki. Przeciwnie, miłość daje radość, a radować może się tylko ktoś, kto potrafi kochać i pokonywać trudności .
Miłość to szukanie dobra drugiej osoby. Jeżeli „podrywanie” ma służyć tylko podniesieniu własnej samooceny, to mężczyzna może co prawda znaleźć żonę, ale miłość już niekoniecznie (widać to po rozwodach). Będzie jedynie powodował ból i nieszczęście:
"Aby być kimś, trzeba mieć odwagę doświadczyć odosobnienia. Tylko ten, kto zdolny jest być sam, zdolny jest do dźwigania udręki losu innego. Inaczej tylko dokłada do udręki innego własną udrękę." (Tadeusz Gadacz)
7 Człowiek ten niech nie myśli, że otrzyma cokolwiek od Pana, 8 bo jest mężem chwiejnym, niestałym we wszystkich swych drogach. (Jk 1,7-8)
Podsumowanie
Życzę wszystkim młodym szczęścia w poszukiwaniu miłości, mam nadzieję, że ten długi komentarz nieco to ułatwi. Chłopacy, nie oceniajcie dziewczyny powierzchownie, ale dajcie szansę każdej, która zechce się z Wami spotkać. Jestem pewny, że niepozorne „brzydkie kaczątko” może Was po jakimś czasie pozytywnie zaskoczyć swoją urodą, musicie tylko dać dziewczynie szansę i dostrzec jej piękno. Prawdziwe piękno dziewczyny kryje się w jej sercu, a jeżeli pomożcie dziewczynie to zrozumieć, to brzydkie kaczątko zamieni się w pięknego łabędzia . Rozwijajcie się wewnętrznie, a miłość sama do Was przyjdzie w chwili, gdy się tego najmniej spodziewacie.

autor opinii: Tadeusz Mieczyński

Przeciętna książka

Książka jest napisana przystępnym językiem, dzięki czemu łatwo czyta się ją. Teoria jest poparta przykładami z życia. Porusza wiele kwestii dotyczących poszukiwania i relacji z partnerem. Rozwiązała kilka moich wątpliwości.

autor opinii: Sabina

Polecam

Ciekawa książka napisana przez młode małżeństwo, daje odpowiedzi na nurtujące pytania Poleca, bo jest wiele opisanych problemów miłosnych, które mogą spotkać każdego.Każdy chce kochać. Jest tutaj wiele porad i wskazówek. Nieważne jakiej jest religii, miłość każdego spotyka prędzej czy później.

autor opinii: Patka

SUPER KSIĄŻKA

Bardzo wciągająca książka, pochłonęłam ją w dwa wieczory.
Znalazłam w niej wiele odpowiedzi na moje obawy, i pomoc w tym jak rozmawiać z chłopakiem

autor opinii: Halina

Świetna

Właśnie zakończyłam lekturę tej książki. Muszę przyznać, że sięgnęłam po nią niejako w akcie "desperacji" po rozstaniu z chłopakiem, z którym byłam dobrych kilka lat. Miliony natrętnych pytań krążyły w mojej głowie i to masakrujące psychikę gdybanie...
Przeczytałam "Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą" i nie zawiodłam się. Kilka spraw mi "pojaśniało".
Mogłabym długo pisać, ale powiem tylko, że książkę polecam każdemu - młodemu, starszemu, w związku i samotnemu.
Oby pomogła Wam tak jak pomogła mnie:)

autor opinii: Ewa

Książka przeszła moje najśmielsze oczekiwania ! Mówi o miłości prawdziwej, nigdy w ten sposób nie patrzyłam na związki. Gorąco polecam !

autor opinii: Basia

Na podstawie już przeczytanych fragmentów książki „miłość czy Miłość” mogę powiedzieć, że w mojej, subiektywnej ocenie, książkę tę można opisać jako zbyt katolicki poradnik damsko-męski.
Bardzo uderzyło mnie zdanie, w którym autorzy piszą, że w związku osób, w którym jedna z nich jest rozwiedziona, nie byłoby Bożego błogosławieństwa. Jest to bardzo krzywdzące stwierdzenie i czytając to ma się wrażenie, że Bóg wyznawany w religii rzymskokatolickiej błogosławi tylko tym, którzy żyją w małżeństwach sakramentalnych. To bardzo płytki obraz chrześcijańskiego Boga.
Lekko rozbawił mnie rozdział XII dotyczący wzajemnych oczekiwań w związku. Stwierdzenie, że kobieta nie przywiązuje wagi do urody mężczyzny i patrzy na piękno duszy należałoby zakwestionować. Tym co tak naprawdę pociąga kobietę w mężczyźnie jest jego czystość, bo czysty mężczyzna panuje nad sobą czyli nad wszystkim. Uroda jest dla nas ważna, gdyż jesteśmy materialistkami z natury. Prawdziwa kobieta nie oczekuje również od mężczyzny bezpieczeństwa, co sugerują autorzy w tym rozdziale. Proszę przeczytać dzieje biblijnej Judyty.
Myślę, że książkę można polecić osobom w wieku 15-20, gdy jeszcze wykształca się światopogląd. Jest tam wiele dobrych drogowskazów dla bardzo młodych ludzi, jednak dla osoby dorosłej i dojrzałej są tam mało głębokie przemyślenia.
Pozdrawiam

POLECAM

Szczególnie dla nastolatków pozycja warta przeczytania i wdrożenia w życie.

autor opinii: Alicja Rzepa

Polecam;)

To już trzeci egzemplarz tego tytułu,który kupiłam.Moja córka jest zachwycona -treść sprawdza się w wielu sytuacjach.Mamy kolejkę osób które zapisały się by pożyczyć tę lekturę.Dobry pomysł na prezent.

autor opinii: Alicja Rzepa

polecam

Kupiłam tę książkę jako prezent . Jest z ciekawością czytana przez młodą dziewczynę ... to chyba najlepsza recenzja. Polecam

autor opinii: Lidia Różycka

Nihil novi...

Bardzo przejrzyście, acz ogólnie ujęto tu rzeczy powszechnie wiadome. Jest to pozycja dla osób, które związki traktują z prostotą i optymizmem - dla tych, którzy patrzą przez różowe okulary i są pewni swojej miłości, i których największym problemem jest: "dokąd można się posunąć".

Jeśli Was trapią wątpliwości natury "czy mój związek ma rzeczywiście sens", lub miłość nie motywuje Was do działania (przez co też trudno w nią wierzyć) lub nie czujecie się zdolni do tworzenia udanego związku z kimkolwiek, ale takowy tworzycie, lektura niestety średnio może pomóc...

Ponadto, potrzebna korekta! Mnogość błędów interpunkcyjnych, gramatycznych i fleksyjnych (nie mówiąc o powtórzeniach) utrudnia czytanie.

autor opinii: I. G.

Good choice

Naprawdę dobra książka. W przystępny sposób opisuje relacje na początku związku. Czyta się łatwo i przyjemnie a ma w sobie dużo dobrych, mądrych rad.

Świetna książka

Myślę, że jest to naprawdę bardzo wartościowa książka dla osób wchodzących w dorosłe życie i przeżywających pierwsze miłosne zawirowania :)

autor opinii: Zuza

Bardzo dobra

Wybó tematyki książki zależy od człowieka indywidualnie. Świętna księgarnia, bardzo szybka dostawa, a przede wszystkim serdeczna i kompleksowa obsługa klienta. Kultura osobista na wysokim poziomie.
Pozdrawiam z Bogiem

Idealna dla młodego człowieka

Pozwala rozwiązać wątpliwości dla młodego człowieka i spojrzeć z perspektywy osoby troszkę już doświadczonej.

autor opinii: Danuta wójcik

A jednak miłość...

Według mnie książka jest ciekawie napisana. Ukazuje miłość w różnych aspektach. Jeśli ktoś waha się w życiu przed podjęciem ważnej decyzji, zachęcam do jej przeczytania, być może wątpliwości zostaną rozwiane.
Serdecznie polecam :)

autor opinii: Paulina S.

Świetna pozycja

Super obsługa. Bardzo dziękuję i polecam

autor opinii: Przemysław Ziemnicki

Piękna i prosta

Piękna i prosta

Piękna książka - bardzo polecam!


autor opinii: Bożena

Godna polecenia

Książkę powinna przeczytać każda osoba dorosła osoba zanim podejmie najważniejszą decyzję w swoim życiu, szczególnie przed zwarciem związku małżeńskiego lub wstąpieniem do klasztoru.

autor opinii: Emilia

warto

Bardzo fajna książka lekka i przyjemna lektura, przeczytałam ja w ciągu 3 dni była bardzo interesująca.Polecam każdemu zakochanemu i nie tylko.Doskonały przewodnik w dzisiejszym zwariowanym świecie bombardowanym dziwnymi teoriami.

autor opinii: Gosia

Piękna i prosta

Piękna książką POLECAM!

autor opinii: Szymon Leonowicz

Must-have dla każdej nastolatki

Książeczkę zakupiłam z myślą o dorastających pannicach z rodziny: dziewczynach nastoletnich, w okresie gimnazjalnym. Jestem przekonana, że jeżeli przeczytają tę publikację uważnie, otworzą im się oczęta na wiele, wiele spraw... I już byle kolega z podwórka ich tak łatwo nie zmanipuluje.

Warto nabyć - jeżeli tak jak ja masz w swoim otoczeniu dorastającą młodzież. Bo współczesna kultura ma w tym temacie do zaoferowania tylko śmieci i pseudo-wartości...

Państwo autorzy! Myślcie już o kolejnych mądrych publikacjach. :-)

autor opinii: Maria

Wartościowa książka

Książkę polecam zarówno młodzieży licealnej i studentów oraz ludzi po przejściach, którzy chcą mądrze tworzyć związek uczuciowy. Książkę kupiłam ponieważ nie miałam wystarczającej wiedzy jak tworzyć szczęśliwą miłość i trwały związek.

autor opinii: D.

m i M.

Książka słaba, przeczytałem całą a niektóre rozdziały kilka razy. Jest Pisana w większości przez kobietę i jest bardzo, bardzo jednostronna. Może się podobać kobietom (młodym dziewczynom) i służyć jako wytrych w relacjach damsko - męskich głównie do krytyki mężczyzn. Zawiera mnóstwo pułapek psychologicznych, głównie chodzi o odpowiedzialność za związek ta jest przerzucona w większości na mężczyznę. Książka ta to, litania życzeń kobiet do mężczyzn. Bardzo zniechęcająca do małżeństwa bogata w chwytliwe slogany. Odradzam.

autor opinii: Tomasz

Bardzo polecam

Książka warta polecenia nie tylko dla nastolatków, ale także dla osób starszych

autor opinii: Mieczysław Waligóra

Świetna książka

Książka jest bardzo interesująca. Ciekawa dla nastolatków, ale także dla osób dorosłych - niektórzy wręcz powinni ją przeczytać!!!
Kupiłam dla synów, ale sama chętnie ją przeczytałam.

autor opinii: Katarzyna Koziarz

książka jako prezent

Książkę kupiłam jako prezent dla przyjaciółki- trafiony prezent. Z opowieści wiem, że okazała się być ciekawą i pomocną.

autor opinii: Agata

Gorąco polecam

Bardzo wartościowa książka, która porusza wiele kwestii nieznanych lub błędnie pojmowanych przez młodych ludzi. Książka dla wszystkich tych którzy poszukują sensu życia-miłości.

autor opinii: Magdalena

Bardzo dobra!

Super książka dla młodych ludzi pragnących zawrzeć bliższą znajomość z drugą osobą. Polecam!

autor opinii: Cezary Zawadzki

Wspaniała książka, którą kupiłam trzy lata temu. Pomogła mi przemyśleć zachowanie chłopaka.

Książka, która porwała moją duszę

Wspaniała książka, którą dostałam od mamy w dniu moich 18-stych urodzin.
Pochłonęłam ją w dwa dni i przyznam, że z wielką przyjemnością wracam do niej ilekroć tego potrzebuję.
Przyjemnie się czyta, przyjemnie rozmyśla.
Jak dla mnie number 1.
Zdecydowanie jestem na TAK :)


autor opinii: Klaudia

Prezent

Idealny podarunek na prezent dla przyjaciół :)

autor opinii: Emilia Ilnicka

:)

Pożyteczna książka. Warto było ją przeczytać.

autor opinii: Angelika Łyżwa

Jestem na TAK!

Jakby mi ktoś podsunął tą książkę kilkanaście lat temu, to nie popełniłabym wielu błędów :-)

autor opinii: Anonimowa Czytelniczka

Bardzo dobra książka

Nie mam nic do zarzucenia po przeczytaniu tej książki, którą określam jako bardzo pomocną w zrozumieniu pewnych spraw i podejścia związanych ze sferą uczuciową:). Także oceniam ją na 5 z plusem.

autor opinii: Justyna Mielnik

Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą autor: Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz

Bardzo fajna ksiązka. Przedstawiła mi wszystkie błedy jakie popełniałam z męzcyznami. Niestety kupiłam ją za późno, dopiero po rozstaniu z kimś na kim mi zalezało bardzo. POlecam gorąco. Kupcie przed za nim bedzie za pozno ;) Chociąz nigdy nie jest za pozno zeby walczyc o miłość.
Pozdrawiam

autor opinii: Joanna

opinia

Warto Przeczytac polecam !!!!

autor opinii: Stanisław

Polecam

Przyjemnie się ją czyta, jest ukazanych wiele aspektów m.in. to na czym warto budować związek, jest o tym że kobiety i mężczyźni komunikują swoje potrzeby w zupełnie inny sposób, czego oczekują od siebie nawzajem
Godna przeczytania. Polecam ją zarówno młodym osobom, które widzą dookoła pełno "zakochanych par" a same nikogo nie mają..a także tym którzy są na początku znajomości, czy są na pewnym zakręcie- bo dopadł ich kryzys

autor opinii: Magda

Świetna książka

Bardzo mi pomogła zrozumieć rzeczy, których nie rozumiałam. Podpowiedziała mi wiele jak mam się zachować we własnym życiu prywatnym. W tym momencie kilku moich znajomych prosi mnie żebym ją pożyczyła, bo gdy powiedziałam im w skrócie o czym ona jest to każdy stwierdził, że też by im się przydała :) To idealna książka dla młodzieży.

autor opinii: Łata Sylwia

Super!

Początek bez nowości, jak dla kogoś w związku. Potem wiele odpowiedzi na ważne pytanie.
Książka dodatkowo zbliża do Boga i nadaje wartości dla wielu rzeczy i sytuacji

autor opinii: Irkus Hojnor

Opinia o książce

Bardzo fajna książka ukazująca relacje damsko - męskie, różnice w postrzeganiu świata przez mężczyzn i kobiety, polecam dla ludzi żyjących w związku oraz szukających partnera.

autor opinii: Wiesiek

Ułatwia rozmowy na trudne tematy

Na tę książkę natrafiłam szukając jakiegoś mądrego poradnika, przewodnika w początkowej fazie związku. Nie spodziewałam się, że taki istnieje, a jednak. Spodobał mi się spis treści - tematy w nim poruszane, jak również język, w jaki książka została napisana - prosty i zrozumiały. Postanowiłam zamówić dwa egzemplarze i jeden z nich podarować jako upominek walentynkowy, ażebyśmy tej sztuki bycia ze sobą mogli uczyć się razem. Obawiałam się nieco reakcji drugiej strony, ale była ona pozytywna. Książka ta ułatwiła nam rozmowy na trudne tematy. Po jej przeczytaniu spotkaliśmy się i omówiliśmy wspólnie pewne kwestie, które okazały się sporne. Mam jednak nadzieję że dojdziemy do kompromisu. Dobrze jest sobie pewne rzeczy wyjaśnić już na początku znajomości i rozwijać znajomość w prawdzie.

autor opinii: Joanna

Polecam

Książka warta przeczytania, otwiera oczy na niektóre kwestie i dzięki świadectwom oraz trzezwemu spojrzeniu na związek dwojga ludzi pozwala odkryć prawdziwy jego sens. Gorąco polecam

autor opinii: Bartek

Przereklamowana

Książka może być pomocna tym, którzy nie mają pojęcia o związkach. Tym, którzy już ogólnie wiedzą, o co chodzi, raczej niewiele pomoże. Wątpliwości nie rozwiewa.
Wiedza o tym, że nic nie wiadomo na pewno, jest mało przydatna.

autor opinii: Piotr

Ksiazka godna polecenia dla młodych,ale nie tylko.Omowione sa w bardzo ciekawy sposob rozne problemy w relacjach damsko- męskich. Ksiazka pobudza do refleksji.Warto,by po nia sięgnęli ci, którzy chca założyć piekne, zdrowe rodziny. Oczywiscie zachęcam do lektury nie tylko panie, ale także panów.Zycze przyjemnej lektury!

autor opinii: Malgorzata Jakubowska

Polecam!

Książka ciekawa, choć czasami śmieszna. Znalazłam w niej interesujące mnie treści. Czasami przykłady były nierealne ale zamysł i przekaz zrozumiały :)

autor opinii: Natalia

dobra książka

Bardzo dobra książka warto przeczytać polecam.

autor opinii: Piotr Górski

Godna polecenia, szczególnie młodym

Polecam książkę, szczególnie osobom młodszym, którzy wkraczają w świat relacji i miłości. Jest w niej dużo pożytecznych wskazówek i przykładów, które mogą ułatwić rozeznanie swojego uczucia i pokierowanie go w dobrą stronę. Szczególnie zainteresował mnie rozdział o wzajemnych oczekiwaniach, potrzebach i sposobie wyrażania swoich emocji . Może on uchronić przed pochopnym osądzeniem czyjegoś zachowania i nam samym cierpienia. Im lepiej rozumiemy płeć przeciwną, tym dojrzalszy związek będziemy w stanie stworzyć.

autor opinii: Katarzyna Klukowska

Mam tą ksiązke i naprawde dużo mi dała do myślenia:)

autor opinii: Justyna

Genialna

rewelacyjna książka
najlepsza opinia po przeczytaniu 2 lata temu książka cały czas w trasie po znajomych :D
POLECAM GORĄCO

autor opinii: Marek Wieszok

Poztytwna

Książka przemówiła do mnie na swój sposób. Pokazała czym jest miłość i było to bardzo pomocne ze względu na czasem pojawiającą się niepewność co czuję. Bardzo cennymi okazały się też rozdziały poświęcone czułości oraz temu jak pielęgnować swoje uczucie.

autor opinii: Michał Gliniewicz

Bardzo dobra

Bardzo dobra

autor opinii: Anna Drężek

Bardzo mądra książka po jej przeczytaniu odrazu zmieniłem zdanie na temat Miłości i Zakochaniu. Uświadomiłem, że trzeba postępować inaczej z dziewczynami niz sam myslalem.

autor opinii: Stefan

Pożyteczna :)

Książka jest napisana w sposób zrozumiały i przystępny, dzięki czemu czyta się ją z wielką przyjemnością. Znajduje się w niej wiele cennych uwag dlatego polecam ją każdemu.

autor opinii: Kamila Wentura

Polecam

Książka jest odpowiedzią na częste zadawane pytania młodych ludzi , można w niej znaleźć szereg odpowiedzi na nurtujące nas pytania , moim zdaniem jest dobra , kieruję szczególne podziękowania dla autorów tej książki,Katarzynie Jarosz i Tomaszowi Jarosz

autor opinii: Olek

Polecam.

Bardzo pomocna książka dla młodych ludzi, którzy zaczynają poważniej myśleć o życiu.

autor opinii: Iza

Miłość czy Miłość czyli sztuka chodzenia ze soba.

Książka wywarła na mnie wrażenie. Pozwoliła mi spojrzeć na różne problemy miłosne całkowici inaczej niż sobie wcześniej to wyobrażałam. Książka porusza ważne tematy odnośnie miłości i dogłębnie je wyjaśnia. Jestem zadowolona z zakupy i szczerze polecą ją osobom którym to uczucie stawia kłody pod nogi.

"Miłość czy MIŁOŚĆ?

Książkę czyta się łatwo i szybko, zawiera bardzo wiele cennych wskazówek dla młodych ludzi poszukujących prawdziwej miłości. Jak najbardziej polecam.

autor opinii: Agata Malińska

Nowe spojrzenie na miłość

Książka w prosty i zrozumiały sposób przedstawia spojrzenie na miłość i odróżnienie jej od zakochania,etapy miłości i gotowe receptury na problem znalezienie swojej miłości.Polecam zarówno nastolatkom jaki osobom starszym poszukującym miłości.

Książka o chodzeniu ze sobą - polecam

Rzeczywiście książka porusza wiele problemów i sytuacji, które zdarzają się gdy ludzie zaczynają tworzyć parę. Są opisane sposoby rozwiązywania różnych sytuacji konfliktowych i problemowych. Książka napisana życiowo nie oderwana od rzeczywistości, czyli coś dla praktyków a nie teoretyków tworzenia miłości w parze. Polecam.

autor opinii: Artur

Bardzo dobra

Bardzo dobra książka, którą sugerowałabym licealistom i studentom.
Może być jako lektura dodatkowa do zajęć wychowania do życie w rodzinie.

autor opinii: Kasia T.

warta polecenia

Tą pozycję powinna przeczytać każda osoba niezależnie od tego czy jest w związku małżeńskim, czy "chodzi" z kimś, czy też dopiero powszukuje drugiej połówki. Bardzo przystępny, prosty język, przykłady z życia...przemawia do czytelnika, gorąco polecam!

Miłość

Ta książka jest bardzo dobra, dająca wiele podstaw i kształtuje u młodzieży wiele zachowań, jak powinny się kształtować wzajemne relacje. Moja córka mi ją porwała i zaraz po żonie ją zaczęła czytać.

autor opinii: Sławomir Cieślik

Świetna książka. Napisana przystępnym językiem. Nie tylko dla nastolatek.

autor opinii: Malwina K.

Realizm życia

Jestem zadowolony z nabycia tej książki i dziękuję autorom za napisanie jej. Najbardziej chcę zaznaczyć to, iż jest w niej ujęty realizm życiowy, czyli to co nas nurtuje w codzienności naszego życia, gdzie marzymy o szczęściu i spełnionej miłości. Ważne jest by nie idealizować, a realnie realizować miłość. Książka jest m.in. o tym.

WARTO!

Pozdrawiam Paweł

autor opinii: Paweł Kopko

Młodzi-koniecznie muszą przeczytać.

autor opinii: Aleksandra

Książka bardzo pomocna przy rozważaniu życiowych rozterek, z całą pewnością można ją poleci osobom szukającym odpowiedzi o co chodzi z tą miłością, czy to ten/ta?

Polecam gorąco

Miłość czy Miłość?Czyli sztuka chodzenia ze sobą

Jestem matką syna który chodzi z dziewczyną niewierzącą i myśli o niej poważnie. Szukałam rady jak mam zachować się w tej sytuacji, aby nie stracić dziecka i nie zrazić sobie dziewczyny. Kupiłam książkę dla jednego rozdziału (Związek z osobą niewierzącą) Przeczytałam całą i jestem pod wrażeniem, Młodzi ludzie (państwo Jaroszowie) i wiekiem i stażem małżeńskim a realnie z naciskiem na różnice między dziewczyną a chłopakiem dają rady jak się zachować, na co zwrócić uwagę.
Książka godna polecenia nie tylko młodym ale i rodzicom, aby mniej było konfliktów w rodzinie.

autor opinii: Ewa Łęska

Wyjątkowa książka!

Kiedy zamawialem tę książkę, miałem pewne wątpliwości co do tego rodzaju literatury... Niemniej jednak, zostałem pozytywnie zaskoczony, a nawet przytłoczony jej zawartością, otwiera ona oczy na rzeczywistość. Nie spodziewałem się, że można znaleźć tak dobrą książkę o miłości. Książka jest niesamowicie ciekawa i pożyteczna, napisana bardzo przystępnym językiem, bez względu na tak skomplikowany temat. Bardzo cenne przykłady z życia. Przeczytałem książkę, i teraz czytam ją jeszcze raz. Szkoda, że nie miałem tej książki wcześniej, co pozwoliłoby uniknąć wielu blędów. Moim zdaniem jest to obowiązkowa lektura dla wszystkich, zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Gorąco polecam tę książkę wszystkim!

autor opinii: Marek

Warto:)

Ksiązka bardzo bogata w treść. Można dowiedzieć się z niej sporo ważnych informacji odnośnie 'chodzenia ze sobą'. Bardzo się cieszę że sięgnąłem po tą lekturę i z całą pewnością mogę polecić ją ludziom młodym ale nie tylko!

autor opinii: Daniel

Gorąco polecam!

Wspaniała książka oparta na własnych doświadczeniach autorów. Przedstawiona w formie pytań oraz wyczerpujących odpowiedzi pozwoliła mi szerzej spojrzeć na temat związków. Ukróciła wiele niedomówień, a także ugruntowała wiedzę, którą już posiadałam. Jestem bardzo wdzięczna autorom za to, że pokusili się na podjęcie tak ważnego tematu, który albo jest traktowany bardzo pobieżnie albo w ogóle pomijany. Gorąco polecam dla wszystkich, którzy poszukują, może jeszcze do końca nie wiedzą kogo i czego. Ta książka wiele wyjaśnia, zwłaszcza w sprawie oczekiwania.

autor opinii: Eliza Przystał

Genialna!

Książka daje dużo do myślenia, otwiera oczy. Dzięki niej dowiedziałam się co robię źle i co naprawić. Jest doskonała! Już utworzyła się kolejka osób, które chcą ją pożyczyć!

autor opinii: Antonina Czachór

Książka bardzo dobra. Doskonale pokazuje życie w początkowej fazie miłości. Daje ciekawe i prawdziwe spojrzenie drugiej osoby, co niejednokrotnie pomaga w zrozumieniu jej.

Godne polecenia

Długo według mnie czekam na drugą polówkę, ta książka uświadomiła mi jedna prosta rzecz, że aby znaleźć kogoś dla siebie trzeba cierpliwości, bo może mimo naszej gotowości do związku osoba, której może jeszcze nawet nie znamy, a jest dla nas ta jedyną nie jest gotowa, bądź dzieję się w jej życiu rzeczy, które nie pozwalają byśmy się spotkali i stworzyli parę. Lepiej jest poczekać cierpliwie, niż brać co wpadnie, byleby zapchać pustkę w życiu. Jest tam dużo dużo więcej świetnych rad, na mnie podziałał ten argument.

Idealny wybór dla młodych ludzi

Książka godna polecenia. Powinien przeczytać ją każdy chłopak/dziewczyna w moim wieku (19 lat). Odpowiada na niektóre pytania nurtujące Nas - młodych ludzi. Ciekawie opisana, poparta przykładami z życia. Pokazuje różnice między mężczyznami, a płcią piękną co wbrew pozorom jest bardzo przydatne. Przy najbliższej okazji z pewnością pożyczę ją mojej dziewczynie. Gorąco polecam!

autor opinii: Krzysztof

Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą

Beznadziejna książka operująca znanymi schematami i formułkami a do tego wyjątkowo idealistyczna..

autor opinii: Piotrek K

Polecam

Książka warta przeczytania, wiele praktycznych rad i wskazówek, warto

autor opinii: Ola

moja opinia

Książka napisana dość prostym, przystępnym językiem. Zawiera mnóstwo różnych informacji dotyczących budowania związku, ale i czasu oczekiwania na miłość. Polecam :) Obsługa tolle.pl naprawdę miła i otwarta na potrzeby klientów.

pozytywna

otwiera oczy na sprawy z ktorymi nigdy wczesniej nie mialem do czynienia
naprawde rewelacyjna ksiazka szczerze polecam
Marcin

autor opinii: Marcin

Rewelacja

Bardzo uświadamia jakie są kobiety, czym jest miłość a czym zakochanie. Sprawdzam na własnym życiu podpowiedzi dostarczane z tej książki i jest lepiej :) Jak zapominam o niektórych rzeczach to wracam do tej książki jako takiej "apteczki". Polecam wszystkim a młodzieży zwłaszcza :)

autor opinii: Kuba Marć

ciekawa

Witam Polecam ksiazka ciekawa ale dla ludzi mlodych ktorzy przezywaja pierwsza miłosc :)

autor opinii: maciej M

Super książka!

Bardzo ciekawa książka i dobrze się ją czyta, ma dużo mądrości życiowych w sobie i posiada wiele odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące prawdziwej miłości

Polecam

Książkę kupiłam po to, by mieć ciekawe teksty do pracy z młodzieżą. Sama najpierw zapoznałam się z treścią, by porozmawiać na poruszone w niej tematy. Jeszcze nie wiem czy tak do końca mi się podoba.

autor opinii: Lidia

Zdecydowanie polecam

przesyłka przyszła bardzo szybko, a książka też jest warta przeczytania :)

autor opinii: Tomasz Pilarski

Genialna książka!

Uważam, że każdy młody człowiek, prędzej czy później, powinien przeczytać tę książkę! Bardzo wiele praktycznych wskazówek, rad, odpowiedzi na wątpliwości, bez zbędnego patosu czy rozmydlania! Zazwyczaj konkretnie, ale i delikatnie o sprawach naprawdę ważnych. Można dowiedzieć się niezwykle istotnych rzeczy albo tę swoją wiedzę usystematyzować. Ja zamierzam do niej wracać, a czytając, zaznaczałam najważniejsze dla mnie fragmenty i uzbierało się ich naprawdę bardzo, bardzo wiele! Takiej książki potrzebowałam!

autor opinii: Magdalena

Jola

Książka jest niezbyt ciekawa, mówi o tak podstawowych rzeczach, że aż nudzi... Polecam Johna Eldredge Urzekającą i dzikie serce oraz Jacka Pulikowskiego, zajmujące i błyskotliwe.

ŚWIETNA

przeczytałam i jestem bardzo zadowolona ;) może nie zgadzam się ze wszystkimi kwestiami ale bardzo pomogła mi zrozumieć niektóre zachowania mężczyzn ;) polecam wszystkim którzy mają rozterki miłosne.

autor opinii: Tamara Syrocka

Naprawdę książka warta przeczytania. Polecam ja szczególnie osobą które chcą naprawdę wiedzieć jak powinien wyglądać zdrowy związek - jak go budować, jak się zachować w niektórych sytuacjach.

autor opinii: Anita Wójcik

"Miłość czy MIŁOŚĆ?- b.dobra

Syn (l. 17) mi ją zabrał i nie chce oddać a w kolejce jest córka (l. 13).
A jeszcze czeka cała szkoła ( jestem katechetą w liceum).

autor opinii: Stanislaw Żytkowski

:)

Książka bardzo przydatna. Raczej dla młodszych niż starszych. Rozwiązuje wiele wątpliwości:) Polecam:)

Bardzo fajna książka, godna polecenia

Książka pomaga zrozumieć czym jest miłość, czym należy się kierować w wyborze partnera życiowego. Miło się czyta, dzięki tej książce można sobie uświadomić, jak ważne są wartości, jakimi powinniśmy się kierować w życiu. Książka godna polecenia

autor opinii: Artur Górecki

Godna polecenia

Książka godna polecenia dla osób chcący przeżyć swoją miłość w prawdziwym szczęściu.

autor opinii: M.

:)

Świetna pozycja

Jeśli wydaje Ci się, że nie masz szans na miłość, jesteś przekonany, że tej jedynej kobiety nie znajdziesz nigdy - to jesteś w wielkim błędzie. Ta książka podpowie Ci dlaczego. Polecam czekającym, szukającym i tym którzy miłość już znaleźli.

autor opinii: Karol

Godna polecenia dla młodzieży

Witam. Przeczytałam książkę w ciekawością. Bardzo dobrze się ją czyta. Zawiera wiele wskazówek i porusza problemy, z którymi borykają się młodzi ludzie.
Uważam, że książka jest jednak skierowana do młody ludzi (gimnazjum, szkoła średnia). Dla starszych osób może wydawać się ona dosyć trywialna i nie porusza tematów jakie dotyczą ludzi w tym wieku (do 30 lat) ;)
Nie mniej jednak warto kupić książkę swojemu dziecku na prezent.

autor opinii: Małgorzta Szlaga

Polecam!

Książka jest bardzo rzeczowa, poszczególne tematy opisane są krótko,ale wyczerpująco. Dzięki niej zrozumiałam wiele rzeczy, ZROZUMIAŁAM co robię źle. Teraz inaczej patrzę na mojego Chłopaka, na nasz związek.O niektórych rzeczach nie miałam pojęcia, a mają tak istotne znaczenie w związki- Polecam nastolatkom oraz osobą, które są na etapie "chodzenia" i narzeczeństwa.

autor opinii: Sabina K.

Książka warta uwagi. Bez wątpienia rozwieje wątpliwości i uspokoi tych, którzy sugerują się schematami i tym, co "inni przeżyli"- bo przecież miłość u każdego wygląda inaczej, i nie da się jej wbić w schemat.

bardzo jasno i klarownie wyjasnia kwestie milosci. Odpowiedziala na wszystkie moje pytania i watpliwosci

autor opinii: stokrotka

Wspaniała!

Książka naprawdę rewelacyjna, napisana prostym językiem, dostępnym dla każdego czytelnika i chyba nie będzie przesadą, jeżeli napiszę, że powinna ona znaleść się na liście lektur dla młodzieży, ponieważ sprawy w niej opisane dotyczą nas wszystkich, a tak naprawdę nie ma przedmiotu, który by w pełni przygotowywał nas do małżeństwa, na które decyduje się prawie każdy człowiek. Nauki małżeńskie to za mało, a ta książka pozwala zrozumieć przede wszystkim osobowość płci przeciwnej, dzięki czemu można uniknąć wielu nieporozumień wynikających na tym tle!

autor opinii: Kasia Dziurdziak

MIłość czy miłość?

Ksiązka w temacie wciąż aktualna, dla tych którzy już znaleźli miłość lubi wciąż poszukują. Prusza wiele aspektów związku i jego budowania.
Warto przeczytać na każdym etapie życia, miłości.
Polecałabym szczególnie młodym...

autor opinii: Sylwia

Nauka roztropności i mądrości

Książka uczy w sposób dojrzały i zgodny z wiarą chrześcijańską przeżywać miłość, powinni ją moim zdaniem przeczytać wszyscy, dla których miłość znaczy coś więcej niż seks, szczególnie jeśli są w początkowej fazie związku. Napisana w przystępny sposób, napełnia nadzieją i daje wskazówki na przeżycie miłości zgodnej z wolą Bożą - czyli po prostu szczęśliwej.

autor opinii: Edyta Białach

Książka, która może pomóc...

Książka dobrze napisana, choć autorzy powinni pisać raczej bezosobowo, bo czasami miałem wrażenie,że część książki jest skierowana do płci żeńskiej, a za chwilę do męskiej, tak jakby dwie osoby pisały tę książkę na zmianę...
Czytając, momentami czułem się jak nastolatek, a już od dawna nim nie jestem. Myślę,że można by napisać tą książkę inaczej,tak żeby była skierowana do wszystkich, kobiet (nie dziewczyn) i mężczyzn, a nie chłopaków.
Książka pomogła mi w zrozumieniu pewnych zachowań, czy różnic w zachowaniu obu płci. Są podane ciekawe przykłady z życia.
Polecam.
Przekaz w tej książce mogę ocenić na 5, ale formę napisania na 3, czyli ogólnie ocena 4.

autor opinii: Anonimowy

Moja opinia

Książkę czytałam we fragmentach i jest bardzo zachwycająca. Polecam.

autor opinii: Maria Gawędowicz

:)

Książka bardzo dobra, to jest to czego potrzebowałem i szukałem.. znalazłem odpowiedzi na moje problemy..
może nie osiągnąłem jeszcze tego czego chciałem, ale ta książka pomaga mi zrozumieć wiele rzeczy!
przesyłka szybka, dobrze zapakowana i bardzo mnie ucieszyła ta magnetyczna zakładka "gratis" - zmotywowała mnie do czytania, chociaż bardzo nie lubię czytać książek.. teraz nie żałuję, że spróbowałem ;)
pozdrawiam :)

autor opinii: Grzegorz Jaskuła

To co dobre

Moim zdaniem książka porządkuje to, co większość z nas wie o Miłości. Autorzy celowo chcieli zerwać z mitem księcia/księżniczki z bajki i wiecznej sielanki wspólnego życia. Zrobili to inteligentnie i zgrabnie, opisując relacje damsko-męskie takie jakie być powinny. Książka zmusza mimowolnie do refleksji nad relacją z drugim człowiekiem i nad samym sobą.Autorzy pokazują jak można spróbować wyjść z cienia i zacząć żyć, zostawiając za sobą 'wymuszoną' samotność i swój egoizm. Miłość to dar, a prezenty trzeba umieć przyjmować. "Chcesz czekać to dalej siedź, chcesz szukać to bardziej chciej", miejmy serce otwarte a rozum w zanadrzu ;) Pozdrawiam.

autor opinii: Dorota Gajda

jak najbardziej godna polecenia

Książka naprawdę świetna... powinna trafic w ręce każdego nastolatka, zanim zacznie wchodzić w relacje damsko-męskie. Kupiłam na prezent dla siostrzenicy, sama przeczytałam w mgnieniu oka :)
Polecam!

autor opinii: Dorota

Bardzo pomocna.

Świetna książka. Pozwoliła mi się otworzyć na nowy związek. Polecam wszystkim tym, którzy już znaleźli albo nadal szukają swojej drugiej połówki.

autor opinii: magotek

***

Rewalacja !!! Polecam wszystkim ;-)

autor opinii: Monika

Miłośc czy MIŁOŚĆ

Polecam. Ciekawa lektura, na temat miłości powiedziano wiele...ale zdecydowanie nie wszystko. Autorzy poruszają wiele ciekawych kwestii. Książka jest z pewnością dużym wsparciem dla osób, które chcą byc i wytrwac w związku zbudowanym na zdrowych zasadach. Mnie osobiście pozwoliła utwierdzic się w przekonaniu, że warto walczyc o prawdziwą miłośc.

autor opinii: Beata

super

Książka świetna, dzięki niej zrozumiałam wiele rzeczy na temat relacji damsko-męskich. Zapewne pomoże wielu parom chodzącym ze sobą i nie tylko. Polecam serdecznie :)

autor opinii: Jola

podziękowanie

wszystko szybko i żetelnie

autor opinii: piotr

Bardzo dobra książka!

Bardzo dobra książka. Jest w niej wiele cennych wskazówek, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Polecam

autor opinii: Łukasz

książka jaką warto przeczytać! :)

mało jest dobrych książek na ten temat tutaj autorzy odpowiedzieli mi na wszystkie pytania jakie mnie dręczyły. Dobrze że są tacy ludzie ,którym się chce pisać rzeczy naprawdę wartościowe ,dzięki którym dusza może wzrastać:)

autor opinii: Grażyna Tyszkiewicz

rewelacja

Ta książka naprawdę rozwiewa wiele wątpliwości. Pokazuje, jakich błędów unikać w związku i zwraca uwagę na rzeczy, które choć mogłyby wydawać się drobnostkami, mogą wiele zmienić i poprawić relacje damsko-męskie:) Naprawdę polecam!!!

autor opinii: Monika

Polecam do przeczytania osobom w każdym wieku. Naprawdę warto:)

autor opinii: Małgorzata

Wspaniała

Bardzo dobra książka dla wszystkich:dla rodziców, którym zależy na właściwym wychowaniu seksualnym dzieci, dla młodzieży w wieku pierwszych zauroczeń i zakochań, dla narzeczonych myślących już poważnie o wspólnym życiu i dla samotnych poszukujących swojej drogi powołaniowej

autor opinii: Aneta Niźnikowska

Polecam!

Bardzo dobra pozycja dla wszystkich! Szukających miłości, będących w związku, chcących pogłębić swój związek. Bez ograniczeń wiekowych. Prosty język, prosty przekaz - polecam !

autor opinii: Dorota

Tylko Miłość

Jestem studentką 5 roku i żałuję, że nie przeczytałam tej książki wcześniej. Zaoszczędziło by mi to wielu wciąż zadawanych pytań dotyczących chłopaków, związków i Miłości. Pozwoliła mi ona dostrzec sprawy najważniejsze w związku, oraz przymrużyć oczy na inne. Daje motywację do tworzenia pięknych relacji, o jakich marzy każdy z nas. Naprawdę wspaniała książka o Miłości, do której będę wracać.

autor opinii: Marysia

pozytywnie

Książka dobra, jednak to wszystko można wyczytać na stronie adonai.pl. Niestety, nie zawiera też mojego problemu. Ale i tak polecam! :)

autor opinii: K.Mejer

świetna!!

Książka absolutnie wspaniała! Doskonale wypełnia lukę na rynku książek dotyczących relacji damsko-męskich. Większość z dostępnych pozycji to książki traktujące o relacji małżeńskiej, brakowało natomiast dobrego "poradnika" dla osób stawiających swoje pierwsze kroki po prostu w związku. Książka napisana przystępnie, z humorem. Pokazuje sposób myślenia "drugiej połówki" i pomaga uniknąć bardzo podstawowych błędów. Zdecydowanie polecam!

autor opinii: Karolina Zielińska

Zdecydowanie polecam

W świecie, w którym wartości, zasady,wewnętrzny kodeks moralny coraz częściej zastępuje płytkość myślenia, lekkość życia, pogoń za pieniędzmi i karierą zdecydowanie warto sięgnąć po tę lekturę. Gdy ją przeczytałam jeszcze głębiej spojrzałam w głąb siebie. Pomaga zadać sobie ważne pytania i odnaleźć na nie odpowiedzi.
Polecam.

autor opinii: Bożena

koniecznie przeczytaj

NIE MA SIĘ CO ZASTANAWIAĆ KUPIĆ CZY NIE KUPIĆ ... książka jest genialna!!!

autor opinii: lidia łomnicka

Miłość czy MIŁOŚĆ

Książka nie byla dla mnie, lecz przeczytalem kilka stron i bylem zachwycony. Dziewczyna przeczytala calą i zastanawia się jaką następną zamówić :) Oprócz tego waszą księgarnią zostala zarażona też siostra cioteczna która także dokonuje zakupów u was. Wszyscy którzy mieli do czynienia z waszymi książkami, myślę że wypowiadają się w samych superlatywach :) Oprócz tego bardzo szybka transakcja (najszybsza jaką w życiu przeprowadzilem przez internet ;P ). Pozdrawiam

autor opinii: Karol Grec

miłość czy miłość

Książka bardzo interesujące, polecam wszystkim, którzy myślą poważnie i życiowo o swoim związku:) naprawdę można się z niej wiele nauczyć. Fajnie napisana, szybko i przyjemnie się ją czyta. Jak najbardziej polecam!!!

autor opinii: Iwona Rak

:-) Polecam

Po przeczytaniu tej książki zrozumiałem jasno i wyraźnie stosunek do więzi, relacji mdz chłopcem a dziewczyną, parą zakochanych. Serdecznie polecam zwłaszcza dla tych którzy są przed poznaniem swojej przyszłej partnerki, a także polecam tym którzy już mają swoją partnerkę. Warto przeczytać.

autor opinii: Albert Abram

świetna

Przeczytałam i uważam że jest naprawdę świetna.Warta czasu i pieniędzy.Bardzo mi pomogła,otworzyła oczy na bardzo ważne sprawy.Pozdrawiam autorów.:)

autor opinii: Renata

Warto ją mieć !!!

Książka warta polecenia, nie tylko dla narzeczonych. Może pomóc i dac do myslenia nawet parom z wieloletnim stażem małzeńskiem.

autor opinii: Monika

Wielkie rozczarowanie

Po głębszej analizie nie mogę, niestety, zgodzić się z powyższymi opiniami na temat tej pozycji. Książka w niezwykle płytki i infantylny sposób podchodzi do problematyki miłości chrześcijańskiej. Autorzy wykazali się mierną znajomością teologii i tradycji patrystycznej. Niestety nie jest to wyjątek na katolickim rynku księgarskim.

autor opinii: Irena Wieremiejuk

:)

Myślę, że to książka warta przeczytania, w prosty sposób porządkuje najważniejsze sprawy i odpowiada na ważne pytania, polecam

autor opinii: Magda

Bardzo polecam tą pozycję, daje do myślenia i przestawia w realny sposób podejście do miłości, a nie wyimaginowany, filmowy.

autor opinii: Kasia M

Konkretna , rzeczowa oraz bardzo pomocna pozycja przy wątpliwościach związanych z miłością. Dobry prezent dla osób młodych wchodzących w życie oraz tez dla rodziców, którzy czasami nie wiedza jak rozmawiać i argumentować "za" lub "przeciw" w relacjach dzieci.

autor opinii: Lucyna

POLECAM!

autor opinii: Grzegorz Babiarz

Dlaczego tak późno ją przeczytałem?!

szukałem trochę porad typu gdzie nacisnąć aby westchnęła mocniej albo jak skłonić ją do otwarcia gardełka na inne niż tradycyjny pokarm rzeczy i .... nie rozczarowałem się. z tymże trzeba było użyć wyobraźni i użyć książki jako podpórki do gazetki przyzwoitej inaczej.

autor opinii: Bartosz Egorski

dla każdej pary

Tą książkę powinna przeczytać każda para jak i osoby pragnące stworzyć związek. Bardzo dużo przydatnych rad o tym jak iść drogą miłości (a raczej MIŁOŚCI) w związku.

autor opinii: Karol

Polecam!

Bardzo dobra lektura, polecam! Porusza najważniejsze sprawy i problemy występujące w związku, oraz cenne wskazówki, jak go pielęgnować.Dodatkowym plusem jest to,przy danych zagadnieniach przedstawione są dwa punkty widzenia- Kobiety i Mężczyzny (autorów).
Bardzo cieszę się, że mam tą książkę w swoim domu :)

autor opinii: Anna Prusak

Polecam

Witam, ta ksiazke dostalam od chlopaka pod choinke:) swietny prezent dla dziewczyny:) Ksiazka jest naprawde dobrze napisana, zawiera wiele swietnych wskazowek i rad, naprawde dzieki tej ksiazce spojrzysz inaczej na plec przeciwna:) i lepiej zbudujesz zwiazek , zauwazysz rzeczy na ktore do tej pory byly nie zwracaliscie uwagi:) Jeśli związek to tylko na Chrystusie!!! Pozdrawiam:)

autor opinii: Sylwia

Bardzo polecam książkę

Książka zawiera wiele cennych rad i spostrzeżeń. W książce tej bardzo wartościwe są świadectwa autorów. Uważam, że jest to bardzo dobra lektura dla młodego człowieka wchodzącego w dorosłe życie.

autor opinii: Alina

Bardzo dobra, wartościowa książka!

Polecam książkę dla wszystkich młodych jak i starszych, samotnych, nieszczęśliwych, ludzi mających kryzys w związku, dla wszystkich małżeństw i zakochanych. Jest to książka bardzo wartościowa z której każdy może wiele się nauczyć. Posiada wiele cennych uwag i informacji, naświetla spojrzenie na relacje damsko-męskie. Po przeczytaniu tej książki kobieta jest w stanie bardziej zrozumieć mężczyznę a mężczyzna kobietę. Doświadczenia płynące z tej książki mogą być wspaniałym fundamentem do budowania trwałego, szczęśliwego związku. Polecam wszystkim, także na prezenty dla drugiej połówki :) Pozdrawiam

autor opinii: Magdalena K

pozytywnie :)

książka "Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą" jest książką mówiącą o wzajemnych oczekiwaniach kobiety i mężczyzny. Dostałam ją tego roku na gwiazdkę. Była jedną z kilku rzeczy które dostałam. Z tej książki jestem chyba najbardziej zadowolona :), otworzyła oczy nie tylko mi, ale zarówno mojemu bratu(sprzątnął mi ją z biurka po kilku dniach :P). Teraz książka ta pożyczana jest w rodzinie i czytają ją moje kuzynki (10-14 lat) i też starsi członkowie rodziny, babcia, ciocia, dziadek (30-76 lat) jednym słowem książka dla wszystkich. najbardziej spodobał mi się rozdział o czystości przed małżeńskiej, dlaczego powinniśmy strzec cnoty danej przez Boga, a także o tym kim powinien być mężczyzna i kobieta w związku. Gorąco polecam !

autor opinii: Anna

Świetna książka

Bardzo dobra i pomocna pozycja książkowa, która rzeczowo opowiada o niuansach stosunków damsko - męskich. Pomaga zrozumieć zachowania i sposób myślenia płci tej drugiej osoby. Dużo konkretnych przykładów i porad jak rozwiązywać problemy w związku. Polecam wszystkim.

autor opinii: Waldemar Lenik

POLECAM!

Kupiliśmy tę książkę naszemu 18-to letniemu synowi. Przeczytał jednym tchem i na koniec stwierdził - DOBRA!

autor opinii: Maciej Mazański

dobra

świetna

autor opinii: Arek Lewandowski

witam

Książka pomocna w poprawie stosunków kobieta-mężczyzna, jest kilka ciekawych wątków. Muszę przyznać że bardzo szybko i przyjemnie się ją czyta, aczkolwiek czasami dla mnie zbyt konserwatywna.

autor opinii: Konrad

szukałam...znalazłam...

Szukam miłości, spotykam się z mężczyznami...ale postanowiłam się zatrzymać, bo zagubiłam się w tym wszystkim po następnej porażce...Znalazłam tę książkę tutaj z czego bardzo się cieszę, ponieważ znalazłam też to czego szukałam, jeszcze nie mężczyzny, ale dowiedziałam się od Kasi i Tomka czym jest prawdziwa miłość, oraz czego oczekuje partner. Będzie mi bardzo pomocna w dalszych poszukiwaniach. Dziękuję !

autor opinii: Aneta

Każdy chrześcijanin chcący prawdziwie pięknych relacji damsko-męskich powonien ją przeczytać.

Książka bardzo pomocna, pisana prostym językiem z prostymi ale bardzo trafnymi przykładami z życia. Porusza ważne dla młodych chrześcijan problemy. Szkoda, że wcześniej nie znalazła się w moich rękach. POLECAM

autor opinii: Dorota K.

polecam

Kupiłam książkę dla licealistki, jakże mile jestem zaskoczona, bo nie tylko sama przeczytała ale jeszcze książka krąży wśród koleżanek. To chyba wystarczy jako recenzja.

autor opinii: S.G.

Drogowskaz miłości

Jeśli jesteś z drugą osobą i nie wiesz czy wasze postępowanie jest zgodne z wiarą, albo jeśli jesteś sam i zastanawiasz się nad tym dlaczego tak jest i czy miłość jest dla Ciebie- w tej książce znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania. Nie jest to nudna lektura, gdzie 3/4 treści to czysta teoria, a czytając ma się wrażenie,że to pseudo-intelektualny bełkot, wręcz przeciwnie- szereg ciekawych, życiowych przykładów sprawia,że czyta się ją w błyskawicznym tempie. Gorąco polecam każdemu. Idealna zarówno na prezent jak i do samodzielnej lektury. Gorąco polecam!

autor opinii: Katarzyna Kaproń

Bardzo pouczająca książka. Dla wszystkich, którzy szukają sposobów na wspaniały związek z drugą połową. Polecam.

autor opinii: Michał F

Bardzo dobra lektura. Powinna być obowiązkowa.

Książkę "miłość czy Miłość? Czyli sztuka chodzenia ze sobą" kupiłam ze względu na tytuł. Nie wiedziałam czy nie będzie to zestaw oczywistości, czegoś co już wiem i słyszałam wielokrotnie. Chciałam ją jednak przeczytać. Zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie i odkryłam w niej wiele treści, które były dla mnie nowością.

To niebanalna książka, która w bardzo przystępny i mądry sposób mówi o rzeczach naprawdę istotnych. Podziwiam to, że autorom udało się zmieścić tak wiele cennej treści w tak niewielkiej w końcu publikacji.

Powinno się po nią sięgać już w wieku lat nastu, zanim postawi się pierwsze kroki na drodze "chodzenia ze sobą". Pozwoli to zrozumieć wiele zachowań tak własnych, jak i drugiej płci i w ten sposób uniknąć licznych błędów, rozczarowań oraz zranień, które już na początku mogą zaważyć nie tylko na kształcie danej relacji, ale i całym życiu. Żałuję, że nie mogłam jej przeczytać jako nastolatka, ale jak to mówią: lepiej późno niż wcale. Dobrze, że ją odkryłam.

Polecam ją wręcz jako lekturę obowiązkową dla wszystkich, którzy chcą zbudować dobrą relację. Warto po nią sięgnąć bez względu na staż związku.

autor opinii: Magda J.

Nauka od podstaw

Tę książkę podarowałam z prezencie młodemu mężczyźnie.Kawalerowi. Przeglądnęłam ją tylko, czytając niektóre rozdziały. Ważna pozycja dla osób poszukujących miłości i męża/żony. Przedstawia podstawy jak nawiązać znajomość, utrzymać ją, jak wygląda "pełnia" dojrzałego do małżeństwa człowieka. Dla ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki w poznawaniu płci przeciwnej, wielka pomoc dla tych, którzy może mają jakies przykre doświadczenia czy niepowodzenia w relacjach z płcią przeciwną.

autor opinii: Jolanta Wójcik

POZYTYWNA :)

Książkę oceniam pozytywnie :) Bardzo mądra i pouczająca, a przede wszystkim przekazuje różne porady oraz trafia bezpośrednio do czytelnika.

POLECAM i dziękuję :)

autor opinii: Ewelina Kobylińska

Miłośc czy MIŁOŚĆ

Pozycja bardzo interesująca, przystepnie napisana i prezentujaca wiele aspektów problematyki związanej z głównym tematem książki.
Ocena bardzo dobra.

autor opinii: Lidia Siegmund

Fantastyczna !

Książka, którą zamówiłem bardzo mi pomogła, uważam że jest rewelacyjna dla młodych osób próbujących znaleźć miłość. Polecam serdecznie!

autor opinii: Maciej Radziszewski

Świetna

Książka ta bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Napisana jest prostym, przystępnym i bezpretensjonalnym językiem. Przeprowadza czytelnika przez różne aspekty "chodzenia ze sobą", z podaniem konkretnych przykładów z życia autorów. Odczuwa się w niej dużą troskę autorów o tworzenie przez czytających udanych i właściwych związków.
Szata graficzna i ilustracje również mi odpowiadają.
Już jednej osobie poleciłem tę pozycję.

autor opinii: Grzegorz Witowicz

Rada dla wszystkich

Chociaż z obecnego życia mogę być zadowolona pod wieloma względami ,to wielka szkoda że ta książka nie została napisana i wydana kiedy sama byłam młodą dziewczyną.Takie książki powinny przeczytać wszystkie nastolatki by móc pokierować swoim życiem.Moja babcia i rodzice być może chcieli dobrze wychować mnie,starali się jak umieli.Ale mnie tak naprawdę wychowywały choć trochę za późno książki takich autorów jak P.Wołochowiczowie,Trobischowie,JPulikowski,ks.M.Maliński.Młodzieży nie trzeba ,,truć o zasadach moralnych ale przekonywać rzetelną wiedzą.

autor opinii: Ilona Kowalczyk

super

Ksiązka jest bardzo konkretna i faktycznie odpowiada na wiele pytan bardzo dokładnie. Jednoczesnie pozwala zrozumiec istotę bycia razem i zmusza do refleksji, zastanowienia się jakim byc aby związek był udany.

autor opinii: Ana

POLECAM GORĄCO!

Jestem niesamowicie zadowolona z tej książki. Porusza ciekawe treści, które nie zawsze są uporządkowane w głowach młodych ludzi, jak ja:) dzięki niej dowiedziałam się informacji, które wykorzystam w życiu codziennym i przyszłości. Serdecznie polecam każdemu, kto nie wie co i jak ;) zresztą - sądzę, że warto przeczytać tę książkę dla samego utwierdzenia się w swoich przekonaniach, czy też odnalezienia argumentów na dane kwestie :)

autor opinii: Iza Michalczyk

Książkę zakupiłam dla dorastającego syna, który zastanawia się, w jaki sposób i gdzie, znaleźć swoją "połówkę pomarańczy". Myślę, że jest ciekawym prezentem dla młodych ludzi.

autor opinii: Alina Picur

Serdecznie polecam!!!

Serdecznie polecam tę książkę! Jest świetna! Autorzy tej książki w prosty i czytelny sposób tłumaczą jak dojrzewać do miłości i jak ten czas dobrze wykorzystać, następnie mówią o początkach związku i o miłości przez wielkie M. Polecam ją wszystkim młodym! Tym, którzy czekają na miłość,ale też i tym, którzy są już w związkach.

autor opinii: Diana

Nowe spojrzenie...

Krótko mówiąc, książka mi pomogła zrozumieć pewne rzeczy dotyczące związku. Polecam ją.

autor opinii: Bartłomiej Rodak

Ciekawy 'podręcznik' :)

Książka napisana lekkim, przystępnym stylem, a jednocześnie zawierająca 'wiedzę tajemną', którą powinna posiąść każda osoba myśląca poważnie o swoim związku.

autor opinii: Sara

Polecam

Ciekawa książka, kierowana do szerokiego grona odbiorców. Polecam!

autor opinii: kali

Super książka:)

Książkę czyta się łatwo i przyjemnie.Sama treść jest bardzo dobrze ujęta i podana"na tacy".Polecam wszystkim zakochanym i niezakochanym:).

autor opinii: skierka

Książka mądra i pouczająca, a co najważniejsze spodobała się mojemu chłopakowi ;)

autor opinii: Katarzyna Kopacz

Miłość

Książkę tę powinien przeczytać każdy nastolatek, zastanowienie nad sobą i swoim postępowaniem wobec drugiej osoby...

autor opinii: Joanna Gomuła

To trzeba przeczytać !

Bardzo żałuję, że takiej pozycji nie było gdy byłam młodsza. Ale i teraz dużo dzięki niej zyskałam. Pokazuje jak świadomie przeżywać związek i stawia wiele trafnych argumentów przeciw intymnym kontaktom przed ślubem. Dziękuję autorom za ich trud.

autor opinii: Beata

Opinia książki Miłość czy Miłość?

Książka bardzo mi się podoba, jest napisana przejrzyście i zwięźle. Zawiera cenne rady dla osób pragnących z kimś się związać i dla osób będących w związku.

autor opinii: Mariusz Wycech

Wartościowa książka

Książka pt. Miłość czy miłość... jest fantastyczną książką ,dotyka zagadnień dot. młodego człowieka.Jestem n-lem religii i moi uczniowie mi zadają dużo pytań dot. miłości ,jak to jest, gdy kobieta lub mężczyzna jest starszy? czyli różnica wieku,związek z osobą niewierzącą,czy można razem mieszkać przed ślubem, czystość...W każdym razie moi uczniowie chętnie ją czytają,nauczyciele również :)

autor opinii: Jolanta Bruno

Bardzo pomocna książka ;)

Jeżeli ktoś czuje się chociaż trochę zagubiony w tematyce miłosnej, to bardzo gorąco polecam!
Daje do myślenia i podsuwa wiele pomocnych pomysłów. ;)

autor opinii: Magdalena Pasik

;)

Rodzice powinni dawać w prezencie takie książki swoim pociechom nastolatkom ;)

autor opinii: ewa

Dobrze się czyta, zawiera przyjemne i pomocne treści. Godna polecenia.

autor opinii: Iw

Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą

Jestem bardzo zadowolona z książki. Rzeczywiście szybko się ją czytam. Uważam, że autorzy w jasny i konkretny sposób przedstawiają swoją opinię, która jest zgodna z nauczaniem Kościoła.
Jest to bardzo pomocne.
Poza tym utwierdza mnie w moich przekonaniach.
Dla mnie- nastolatki jest to bardzo cenna książka do której zamierzam wracać.

autor opinii: K.W.

polecam a jakze

Przeczytałem i naprawdę serdecznie polecam tę książkę. Dobra jest dla ludzi w każdym wieku i naprawdę warto po nią sięgnąć. Autorom życzę mnóstwo błogosławieństwa Bożego na co dzień.

autor opinii: Leszek Niedziółka

Gorąco polecam

Jeżeli ktoś szuka miłości pełnej, wrażliwej, oddania się drugiej osobie koniecznie powinien mieć tę książkę. Pomogła mi zrozumieć odpowiedzialność jaką ponoszę w związku za drugą osobę i za naszą miłość. Cieszę się, że jest w moim zbiorze, ponieważ ją swoim dzieciom.

autor opinii: Malwina Walaszczyk

Bardzo ciekawie napisana książka. Znalazłam w niej odpowiedzi na wiele zadawanych sobie pytań i uświadomiłam sobie wiele rzeczy. Polecam!!!

autor opinii: Asia Krawczyk

bardzo dobre zagadnienia i na czasie moje dziewczyny kt.sa w wieku 15 i 18 połykały te rozdziały .Dobra i tyle.Polecam innym -pozdr serdecznie i wiele dobra życze na co dzień :)

autor opinii: ula wacek

Gorąco polecam

Długo zastanawiałam się czy zakupić tę książkę, ale jednak się zdecydowałam. I nie żałuje. Wręcz przeciwnie, jestem zachwycona. Książka napisana prostym, zrozumiałym językiem, traktująca o problemach, które trapią dużą cześć społeczeństwa. Gorąco polecam

autor opinii: Aneta Karch

miłość

Uważam,że ta książka jest mi bardzo pomocna w dobrym chodzeniu z chłopakiem a także podarowałam te książki wszystkim tym których skrzywdziłam chodzi mi o chłpaków.

autor opinii: Anna Olszewska

świetna książka

polecam książkę do przeczytania, język prosty i zrozumiały, trafia do czytelnika, poruszonych jest wiele interesujących tematów, dla wszystkich poszukujących prawdziwej miłości

autor opinii: mariola

wielki pozytyw

Tak po mojemu bardzo dobra książka, napisana prostym językiem bez filozofowania. Dla wszystkich w każdym wieku. Naprawdę polecam ! Może zaoszczędzić Wam wielu pomyłek...

autor opinii: Rafał Zielony

Serdecznie polecam!

Witam!
W mojej ocenie książka "miłość czy Miłość, czyli sztuka chodzenia ze sobą" jest bardzo dobrą lekturą dla każdego z nas. Zawartych jest w niej wiele ważnych porad dotyczących wzrastania w miłości do Boga, siebie samego i drugiego człowieka. Odnalazłam w niej odpowiedzi na pytania, na które szukałam odpowiedzi z czego jestem bardzo zadowolona. :)

autor opinii: Monika Malinowska

Polecam!

Bardzo spodobała mi się ta książka,kiedy zaczęłam ją czytać czytałam jednym tchem i nie mogłam się od niej oderwać. Dzięki niej wiele rzeczy zrozumiałam i dowiedziałam się co do tej pory źle robiłam oraz pomogła mi znaleźć w sobie talent, dzięki czemu zrozumiałam sens własnego istnienia, zaczęłam wierzyć w siebie:) pomimo, że przeczytałam ja już całą, zawsze z miłą chęcią zaglądam do niej kolejny raz. Książka warta do przeczytania szczególnie dla tych, którzy są nieśmiali, a chcieliby poznać miłość i być szczęśliwym:)

autor opinii: Małgosia

Super

Odnalazłem w relacji autorów tej książki bardzo wiele punktów stycznych z moim własnym doświadczeniem. Pomaga spojrzeć na wiele aspektów wspólnego życia (między mężczyzną a kobietą) w prawidłowy sposób. Oczywiście nie musimy we wszystkim się odnajdywać i kalkować rozwiązań, ale po to mamy rozum.

autor opinii: marcel

Dobra książka

Autorzy przedstawiają ciekawą i oryginalną teorię związku męsko-damskiego. Pomocne dla rozważających nad tym czy iść poważniej w relacje czy nie.

autor opinii: marcel

Miłość czy MIŁOŚĆ

Bardzo dobra pozycja szczególnie dla ludzi młodych,podejmujących życiowe decyzje.Wiele mądrych podpowiedzi. Polecam

miłość czy Miłość

Książka ta daje wiele mądrych wskazówek, w ważnych kwestiach dla osób które planują spełnić swoje powołanie w małżeństwie, ponieważ jest pisana obiektywnie,od strony mężczyzny i kobiety. Niektóre rozdziały sprawiają, że można trochę bliżej poznać przeciwną płeć, co w przyszłości może sprzyjać unikaniu konfliktów.
Czyta się szybko i przyjemnie, jednak ma ona też swoje minusy. Nie wszystkie rozdziały są jednakowo ciekawe a w kilku spotkałam się z pobierznym omówieniem tematu,zbyt szerokim pominięciem istotnych argumentów, które przekonałyby czytelnika na 100% o słuszności danej racji, która była według mnie dobra i słuszna.Sprawiło to, że miejscami było za dużo tzn. ,,lania wody'' za mało konstruktywnego konkretu;) w ogólnej ocenie z ręką na sercu najchętniej oceniłabym tą książkę na 3,5. Jednak wegług tej skali daję 4

autor opinii: Anna Kaźmierska

Polecam

Książka jest wyjątkowa, pokazuje różne ważne aspekty bycia z kimś i mobilizuje do głębokich przemyśleń. Jest na prawdę warta przeczytania.

autor opinii: Aga

bardzo dobra-pozytywna!

Ksiąka Miłość czy miłość- Państwa Jarosz, bardzo ciekawa, mi osobiście przydatna na lekcje religii ,ucze religii w technikum i mam klasy maturalne takze pragnę tej ksiąki używać jako podręcznika. Podobne treści już przeczytałam u Państwa Pulikowskich ,bo z Ich książek już jakiś czas korzystam. Wyrazy podziękowania dla Państwa Jarosz za tak ciekawe treści i jednocześnie prosty przekaz.Pozdrawiam.

autor opinii: Jolanta Bruno

Autorzy moim zdaniem zbyt mało opierają się na Biblii, która jest
źródłem wskazówek jak żyć. Brak konkretnych cytatów. Określa się jakie skutki ma nie przestrzeganie zasad wyznaczonych przez Kościół jednak nie mówi się skąd one wynikają. Zdziwił mnie również fragment o tym iż zbawienie dla ateistów jest możliwe. Uważam, że takie stwierdzenie jest mylące i nie zgodne z nauczaniem Biblii. Poza tym, brak w niej dogłębnej analizy niektórych problemów. Są one często uproszczone i powierzchownie przedstawione. Myślę jednak, że mimo wszystko można znaleźć pomocne rady i dowiedzieć się czegoś o płci przeciwnej ;)Pozdrawiam

autor opinii: Magdalena K

SUPER KSIĄŻKA!!!

Jestem bardzo zadowolony z zamówionej książki, ponieważ uważam, że jej treść jest świadectwem prawdziwej MIŁOŚCI jej autorów i zawiera bardzo istotne życiowe prawdy, głównie dotyczące miłości, których jeśli pragnie się powiedzieć "Kocham Cię" trzeba być świadomym. Cieszę się, że trafiłem na taką księgarnie internetową, której zbiory poruszają głębokie i wartościowe tematy dotyczące życia, a nie jakieś puste, płytkie i manipulacyjne hasła, których niestety nie brakuje w internecie. Dziękuje, że są tacy ludzie, którzy się tym zajmują stając się darem dla innych. Dziękuję:)

autor opinii: Bartek Dzikowicz

Polecam

Jestem zadowolony z przeczytanej ksiązki,polecam ją osobom młodym oraz nieco doświadczonym,w ksiażce podano szereg rad z których napewno skorzystam.

autor opinii: Andrzej

Bardzo dobra ksiazka polecam

bardzo ciekawa książka i naprawde godna polecenia POLECAM bez wachania

autor opinii: Mateusz

Polecam

Ksiazka warta przeczytania.
Mnie utwierdzila w moich pogladach i pokazala ze nie jestem odosobniona w swoim pogladach

autor opinii: Janina Babiarz

Polecam

Kiedy zaczynałem czytać "miłość czy MIŁOŚĆ? czyli sztuka chodzenia ze sobą" myślałem, że najciekawsza będzie środkowa część dotycząca czystości.
Zostałem jednak miło zaskoczony.
Okazało się, że książka trzyma równy poziom od początku do końca.
Polecam osobom szukającym miłości, spotykającym się już z dziewczyną lub chłopakiem oraz narzeczonym.
Niektóre rozdziały mogą zainteresować również małżeństwa.

autor opinii: Konrad

super

Kupiłam, zaczęłam czytać i... jeszcze nie skończyłam, bo nie można jej przeczytać jednym tchem... trzeba jeszcze przemyśleć to co się przeczytało :)Ci którzy szukają odpowiedzi na podstawowe pytania związane z byciem w związku w tej książce znajdą odpowiednie wskazówki :) Gorąco polecam

autor opinii: Emilia

miłość czy MIŁOŚĆ?

Piękna, mądra, z życia wzięta książka. Napisało ją małżeństwo idealne, wierzące. Występuje tutaj obecność Boga w naszym życiu i poczynaniach, co spowodowało moje wielkie wzruszenie. Autorzy tej książki to dobrzy, ciepli ludzie dlatego z całą pewnością polecam tą książkę aby uczyć się i polepszać relacje w związku jak i rownież w małżeństwie.

autor opinii: Ewa Woltman

BARDZO DOBRA

Jestem bardzo zadowolony z tej ksiazki,przeczytałem ja bardzo szybko i miło i łatwo sie ja czytało.kupilem ja dwa razy ,poniw=ewazkomus dalem w prezencie.Czytam sobie ja czasami poszczegolne rozdzialy i nawet dziewczynie swej tez na glos czytalem.Zadowolona tez byla duzo odpowiedzi znalazła w niej.Pozdrawiam tomasz S.

autor opinii: Tomasz suchanecki

Książka na prezent

Książkę tę poznałem jedynie z krótkiej recenzji na stronie i uznałem, ze może być pomocna dla dziewczyny, która zaczęła chodzić z chłopakiem. samodzielnie raczej trudno przeczytać pozycje przeznaczone do obdarowania innych dlatego niektóre recenzje mogły by być bardziej szczegółowe.

autor opinii: Władysław Kumik

Świetna książka Goraco polecam

Ta książka jest bardzo mądra, niezwykle przystępnie napisana i można ja czytać na różnych etapach swojego życia.Zawiera niezwykle bogate treści osób mających już pewne doświadczenie w tej materii. Czyta się ja jednym tchem ponieważ tak bardzo wciąga.Serdecznie polecam te książkę wszystkim, którzy chcą trochę bardziej zrozumieć relacje z płcią przeciwna.

autor opinii: Iwona Rola

Polecam

Ciekawa i przydatna książka- poradnik. Polecam!

autor opinii: Ania

Bardzo dobra

Książka bardzo ciekawa i pozytywna trudno od niej się oderwać. Autorzy w ciekawy sposób przedstawiają swoją wiedzę na tematy dotyczące przyjaźni, miłości, narzeczeństwa i małżeństwa. Bez moralizowania, krótko, treściwie i na temat. Książka bardzo pomocna nie tylko dla tych co już "chodzą" ze sobą ale również dla tych którzy szukają swojej drugiej połówki. Polecam każdemu!

autor opinii: Elka

książka napisana bardzo przejrzyście i lekko także fajnie się ją czyta, dużo cennych wskazówek, gorąco polecam wszystkim, którzy mają jakieś wątpliwości jak powinni postąpić w relacjach damsko-męskich :)które potrafią spędzać sen z powiek ;)

Gorąco polecam :)

Książka po prostu dla każdego. Polecam w 100%

autor opinii: Paulina Rajfur

zanim powiesz "to nie dla mnie" najpierw przeczytaj

Ja który nie lubię czytać to właśnie książkę miłość czy MIŁOŚĆ przeczytałem w ciągu 2 wieczorów, bardzo wciąga, przeczytałem elementy który już było mi wiadomo ale również wiele rzeczy nowych można znaleźć lub nawet sobie je przypomnieć. Polecam każdemu zwłaszcza osobom który są rozczarowani na temat związków, samotni lub szukający szczęścia bo można się nauczyć parę cennych wskazówek.
Fajnie było by jeśli autorzy by wydali bardziej rozbudowana książkę na ten temat, więcej przykładów, wskazówek.

autor opinii: Antonio

zanim powiesz

Ja który nie lubię czytać książki to właśnie książkę miłość czy MIŁOŚĆ przeczytałem w ciągu 2 wieczorów, bardzo wciąga, przeczytałem elementy który już było mi wiadomo ale również wiele rzeczy nowych można znaleźć lub nawet sobie je przypomnieć. Polecam każdemu zwłaszcza osobom który są rozczarowani na temat związkow .

Pozytywna

Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Książka warta polecenia. Praktyczne i z życia wzięte porady dla chodzących ze sobą, oraz tych poszukujących - samotnych. Polecam naprawdę warto ją zakupić.

autor opinii: Anna

pozytywna

jestem zadowolona z tej książki. pomocne jest w niej to, że zawiera konkretne, życiowe przykłady, jak zaradzić jakiejś sytuacji, a nie jakieś teoretyczne wywody. większość rzeczy mnie nie zaskoczyła, może dlatego, że mnóstwo czytam na te tematy. odnoszę jednak wrażenie, że adresowana jest do ludzi w wieku 14-16 lat, przeżywających pierwsze, niedojrzałe "miłości", wiec jakoś nieszczególnie się w niej odnalazłam.
jednak szczerze polecam :)

autor opinii: Monia

Dla czytelników portalu adonai.pl

Dla czytelników portalu adonai.pl są to treści znane. Ja, obsesyjnie zaczytująca się w odpowiedziach na rozliczne pytania skierowane do Autorki książki, mogę tylko zauważyć, że są to właśnie jej rady, ubogacone, usystematyzowane, zebrane w całość i wydane. Polecam.

Bardzo ciekawa pozycja

Bardzo podobała mi się ta książka. Jest napisana przystępnym językiem i porusza wiele interesujących tematów, które dotyczą chyba każdego kto był/jest/będzie zakochany i jest lub chciałby być w związku. Nie ma tam jednoznacznego przepisu na to jak żyć i jakie podejmować decyzje,gdyż autorzy dostrzegają konieczność indywidualnego podejścia do każdej osoby i każdego przypadku. Nie mniej jednak wiele myśli przynajmniej w moim odczuciu jest uniwersalnych i każdy znajdzie tam coś dla siebie.

autor opinii: Bożena Zawisza

Super Ksiażka

Zaciekawiony opiniami innych osób o tej ksiazce sam postanowiłem ją kupic i okazała sie tak wciagajaca i mądra ksiazka ze moge ja polecac ludziom w kazdym wieku

autor opinii: Zaczytany

Polecam

Książka warta polecenia. Warto przeczytać. Praktyczne i z życia wzięte porady dla chodzących ze sobą, ale także tych poszukujących oraz będących już ze sobą na stałe.

autor opinii: Krzysztof

Książka warta polecenia!

Ta książka jest naprawdę wspaniała. Porusza wiele różnych problemów na przykład problem miłości na odległość, gdy dwoje ludzi poznało się przez internet. Po za tym z tej książki można się dużo dowiedzieć o różnicy płci, o tym jakie są oczekiwania dziewczyny i chłopaka. Walorem tej książki jest też to, że jest to napewno książka tylko dla osób, które dopiero wchodzą w swoje pierwsze związki, ale też dla tych, które już przeżyły sercowe rozczarowania i teraz myślą o tym, aby znaleźć właściwą osobę, z którą można razem przejść przez życie.

autor opinii: Katarzyna Przybylska

Rewelacyjna książka poruszająca wiele ważnych spraw. Pisana prostym językiem :) Polecam :)

autor opinii: Anna

:)

Jestem bardzo zadowolona z dokonanego zakupu. Myślę, że jeszcze nie raz skorzystam z Państwa usług. Dziękuję i pozdrawiam.

autor opinii: andzia515

wartościowa pozycja

Książkę kupiłam córce. Ale zanim ją podarowałam, sama przedtem przeczytałam.Wcale nie przesadzę, jeżeli stwierdzę, że powinien przeczytac ją kazdy młody człowiek. Prosty, ale niebanalny język. Bez zbędnych upiększeń autorzy piszą o drodze do miłości.Jawią się przez to czytelnikowi niezwykle autentyczni. A dla ludzi dojrzałych, z bagażem własnych doswiadczeń, książka ta może służyć jako...hm, może nawet rachunek sumienia :)

autor opinii: Czesława Knafel

polecam

Bardzo ciekawe rozdziały w tej książce dające do myślenia. Polecam serdecznie :)

autor opinii: Sebastian

znakomita książka

polecam każdemu kto wchodzi w piękny czas młodzieńczej Miłości
doskonała na prezent

autor opinii: Adam Kiszka

Ciekawa... choć myślałam, że będzie lepsza.

Dużo ciekawiej czyta się ich stronę internetową adonai.pl

Dobra lektura dla wszystkich szukających "drugiej połowy". Pomaga w określeniu priorytetów.

autor opinii: Maja Z

Bardzo dobra książka. Dla tych którzy poszukują w życiu prawdziwej miłości przez duże "M".

Ta ksiazka jest tak samo wciągajaca jak czekolada :)

autor opinii: Iwona K

"Miłość czy MIŁOŚĆ" - POLECAM!!!

Wspaniała książka!!! Uważam, że jest odpowiednia dla osób samotnych jak i również dla tych, które są już w związkach. W prosty sposób opisuje problemy, które każdy z nas ma. Książka ta pozwala zrozumieć lepiej siebie oraz drugą osobę. Uważam, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie :) Polecam - warto!!!

autor opinii: Agnieszka Kąkolewska

Gorąco polecam

Witam serdecznie :) Bardzo gorąco polecam tę książkę, zarówno osobom, które są już w związku, jak i tym, które dopiero czekają na swoją drugą połówkę. Szczerze mówiąc, to przeczytałam ją, jak to się ładnie mówi, jednym tchem, a strony same mi się przewracały. Tak świetnie przybliża różnice dzielące kobiet i mężczyzn, ich wzajemne oczekiwania, etapy miłości. Jeszcze raz serdecznie polecam i pozdrawiam

autor opinii: Joanna Zając

bardzo dobra książka

Mam 19 lat i uważam, że jest to wspaniała książka dla ludzi w moim wieku, ale nie tylko, myślę, że mogą ją czytać jeszcze nastolatki, ale i osoby będące w związku małżeńskim :) ze swojej strony serdecznie ją polecam moim znajomym, którzy potrzebują odpowiedzi na pytania zawarte w książce.

autor opinii: Klaudia

Warto przeczytac.

Książka warta przeczytania, nie tylko dla "chodzących ze sobą". Myślę, że warto byłoby gdyby przeczytał ją każdy człowiek, także małżonkowie ponieważ pomaga zrozumieć wiele rzeczy oraz pomaga w zrozumieniu czym jest dojrzała miłość. Polecam.

autor opinii: Katarzyna Wydra

książka

Książka przyszła dosyć szybko w bardzo dobrym stanie.Nie spodziewałam się,że jest ona aż tak ciekawa i interesująca.Można tam znaleźć odpowiedzi na różne pytania jakie stawia sobie człowiek.

autor opinii: Sandra Kufelin

Książka warta przeczytania. W bardzo przyjazny, otwarty i prosty sposób opisuje problemy między kobietą i mężczyzną.

autor opinii: Justyna Kulikowska

książka warta polecenia

zachęcam wszystkich do przeczytania tej książki :-)

Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą

Na ta pozycję zdecydowałam się biorąc pod uwagę moje dzieci:jedno już dorosłe drugie dorastające.Czytając ją, da im wiele cennych wskazówek co do tak ważnego wyboru w ich życiu. Sama też chętnie skorzystam z tej lektury.
Dziękuję.

Pozdrawiam

ksiażka bardzo wartościowa

Książka porusza istotne problemy dotyczące samotności, poszukiwania odpowiedniego kandydata na męża, pielęgnowaniu miłości. Książka oparta jest na osobistym doświadczeniu autorów, co czyni ją bardzo wartościową i praktyczną. Polecam tę książkę każdemu do przeczytania kto pragnie wstąpić w związek małżeński.
Dziękuję za przesyłkę oraz miłą obsługę.

autor opinii: Anna Niesporek

Polecam

Dobra pozycja dla młodych ludzi. Polecam szczególnie tym, którzy myślą o narzeczeństwie i małżeństwie, a także tym którzy "chodzą ze sobą".

autor opinii: wlodar

poradnik dla wątpiących

Książka rozwiewa wiele wątpliwości jak powinno się zachowywać w narzeczeństwie,ale odnosi się jedynie do problemów wierzących katolików i bardzo praktykujących.NIestety nie jest odpowiedzią na wszystkie pytania,szczególnie tych którzy trochę odeszli od Boga,a też mają dziewczynę czy chłopaka.

autor opinii: Katarzyna Tylkowska

warto przeczytać

polecam tę książkę wszystkim samotnym, ale również tym, którzy już są w związku. NAPRAWDĘ warto ją mieć

autor opinii: Agnieszka

Książkę "Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą" autorstwa Katarzyny i Tomasza Jarosz bardzo warto przeczytać ze względu na poruszaną tematykę: relacji między kobietą a mężczyzną i związanymi z tym zagadnieniami. Książka została napisana w oparciu o doświadczenia jej Autorów. Ponadto Katarzyna i Tomasz Jarosz dzielą się z czytelnikami nie tylko swoimi spostrzeżeniami, ale także dają wskazówki w jaki sposób postępować w związku, aby zachować obopólny szacunek i godność. Książka może być pomocna dla osób, które borykają się z różnorodnymi problemami w relacji z chłopakiem/dziewczyną.

autor opinii: Iwona Serwicka

Bestseler! :D

Ta książka to coś niesamowitego! Bestseler, który powinien stać się lekturą obowiązkową np już w gimnazjum zamiast np takich głupot jak Harry Potter! Napisana prostym bardzo przystępnym dla młodych językiem, zawiera praktyczne wskazówki, mądre rady tak naprawdę na temat pięknego życia po prostu! Pokazuje wiele kwestii z drugiej strony medalu których na co dzień może nieraz nie dostrzegamy :) Dla mnie i moich przyjaciół (nawet siostry mej która książek nie czyta!) była czymś genialnym - to niesamowita pomoc młodym ludziom wchodzącym w wiek dojrzewania, młodość, przeżywającym pierwsze ale i nie tylko większe uczucia, zakochanie, miłość... :) - bo miłości uczymy się całe życie! :) - to było moje drugie chyba zamówienie w tej księgarni i jestem zachwycona w koszyku już mam kolejne na ponad 130 złotych tylko niestety muszę uzbierać fundusze by to zrealizować!... K Kasia

autor opinii: Kasia Cz. :)

Książka warta by ją mieć

Polecam książkę każdej osobie która pragnie stworzyć szczęśliwy związek. Ja jestem pod wielkim wrażeniem książki sięgam po nią często.To dla mnie poradnik z którego czerpię wiele cennych wskazówek.Wielu błędów bym uniknęła gdybym pewne rzeczy wiedziała wcześniej. Zachęcam bo bardzo rozświetla spojrzenie na relacje damsko męskie.

autor opinii: Dorota Suchocka

Bardzo dziękuję za przesyłkę oraz miłą obsługę.
Książka ukazuje wiele cennych uwag na temat samotności (szczególnie tej niewybieranej), poszukiwania upragnionej miłości oraz jej pielęgnowaniu. Na pewno skorzystam z wielu potrzebnych rad przy wyborze przyszłego kandydata na męża.
Moja ocena jest jak najbardziej pozytywna.
Jeszcze raz dziękuję za przesyłkę.

autor opinii: Anna N.

Super książka :)

Witam!

Dziękuję za fachową obsługę i za przesyłkę. Książka jest super, polecam ją wszystkim samotnym i osobom będącym w związku.

Pozdrawiam serdecznie :)

autor opinii: Grzegorz Orządała

Ksiazka dla wszystkich

warto przeczytac,nawet dla malzenstw ktore sa w kryzysie,kobieta zrozumie mazczyzne a mezczyzna kobiete. ksiazka jast nadzwyczajna,bede czesciej robil zakupy w tolle.pl i obdarowywal rodzine np.prezent na imieniny.jest tam wiele dobrych ksiazek ktore kształca rozwoj duchowy i osobisty . POLECAM !!!

autor opinii: rafał

Polecam

Bardzo przyjemna książka, zarówno dla osoby w związku jak i dla poszukującej miłości, czyta się ją bardzo dobrze, polecam każdemu, kto poszukuje mądrych rad w tym zakresie.

autor opinii: Agnieszka Kaczan

świetna książka

Bardzo fajnie się ją czyta, wiele można się dowiedzieć...
Bardzo polecam..

autor opinii: Ewa

Rewelacyjna książka dla każdego nastolatka i starszej-młodzieży :)))

Autorzy poruszają w tej książce dość istotne tematy relacji damsko-męskiej.Katarzyna i Tomasz przytaczają swoje jak że trafne doświadczenia w życiu każdego z nas.Napisana jest językiem prostym i zrozumiały dla każdego czytelnika (nie koniecznie czy ma on 16, 30 czy 50 lat). Doświadczenia z tej książki mogą być doskonałym fundamentem do zbudowania dobrego związku małżeńskiego opartego na prawdzie i wzajemny zrozumieniu. W książce brakuje jednego wątku dotyczącego osób niepełnosprawnych którzy mają dość istotną barierę w znalezieniu drugiej połowy (to taka moją mała sugestia).Książka warta przeczytania :)). W księgarni Tolle.pl robię zakupy już od dłuższego czasu.Tematyka książek jest bardzo ciekawa i interesująca.Miła i sympatyczna obsługa sprawia jakby tych ludzi znało się od lat :))Polecam zakupy w tej księgarni. Pozdrawiam :)))

autor opinii: Tomasz Zieliński

O relacji damsko-męskiej słów kilka...

Autorzy książki w bardzo przystępny sposób przedstawiają kolejne etapy relacji, która może się przekształcić w silną więź opartą na przyjaźni i miłości. Wyjaśniają trudności, jakie mogą towarzyszyć na każdym etapie wzajemnego poznawania się, nie boją się trudnych tematów,np. jak przetrwać rozstanie, co zrobić, gdy osoba, z którą wiążę przyszłość współżyła z poprzednim partnerem. Wyjaśniają, czego i dlaczego potrzebuje w związku mężczyzna, a czego kobieta. To, co moim zdaniem zbliża czytelnika i uwiarygadnia przekazywane informacje, to dzielenie się autorów ich własnymi przeżyciami z realnie przeżywanych trudności podczas budowania relacji między nimi. Podsumowując, polecam książkę szczególnie młodzieży oraz tym, którzy dopiero budują związek lub nie byli dotychczas w żadnym związku damsko-męskim.

autor opinii: Katarzyna Chojnacka

Świetna książka

Bardzo wartościowa książka, można ją polecić każdemu!

SUPER!!!

Proste, fajne, pożyteczne... ALE napisane jest z takim natchnieniem, które jest zaraźliwe))) Serdeczne podziękowania autorom za ich opinię, podejście i podjęcie trudnych, aczkolwiek niesamowicie ważnych kwestii.

autor opinii: Anna

Pełen pozytyw

Bardzo serdecznie polecam i dziękuje za szybką przesyłke oraz miły kontakt. Książka również godna polecenia.

autor opinii: Magdalena

książka warta twojego czasu

Witam:)
Przesyłka dotarła w nienaruszonym stanie i na krótko po wpłaceniu należnej kwoty.
Uważam iż książka jest rewelacją na rynku tak jak niegdyś "Dzikie Serce". Odpowiada na wszystkie pytania rodzące się w człowieku na początku relacji, a przy tym jest pisana językiem jaki zrozumie każdy. Z humorem. Wprost i bez ogródek ale ze smakiem i taktem. Jest z gatunku tych które karzy powinien mieć w domowej biblioteczce, które każdy ojciec i każda matka powinni podsunąć swojemu dorastającemu synowi bądź córce.
Moje gratulacje dla autorów.

autor opinii: Roksana Borowska

Bardzo dobra książka ale...

Zmartwiła mnie jedna kwestia, na którą zwrócili uwagę autorzy...Sądzą oni, że kobieta/mężczyzna wchodząc w związek małżeński powinni brać pod uwagę dom rodzinny z którego pochodzi partner.Szczególnie chłopak który nie miał Ojca.
Ja pochodzę z takiej rodziny gdzie był rozwód, ale nie czuje się z tego powodu gorszy. A taka postawa w pewnym sensie nadaje mi piętno...To nieuczciwe...

autor opinii: Leon Zabłocki

miłość czy Miłość czyli sztuka chodzenia ze sobą

Witam serdecznie.Przesyłka dotarła do mnie do dwóch dni i idealnie w stanie.Zagładka magnetyczna jest super..Bardzo dziekuje.Jestem zadowolona waszych zakupów.pozdrawiam.

autor opinii: Joanna Teresa M.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Salezjańskie
Autor: Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 231
EAN: 9788372014306
ISBN: 978-83-7201-430-6
ID: 445125

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...