TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Owoce Ducha Świętego

Duch Święty jest najbardziej tajemniczą z Osób Trójcy Świętej, a nauka o Nim to bardzo obszerna gałąź teologii chrześcijańskiej. Jak jednak korzystać z darów Ducha Świętego na co dzień? Jak rozpoznawać Jego obecność w Kościele i osobistym życiu modlitwy?

Duch Święty to Dusza Kościoła, Twórca Jedności, a także Rozdający Dary. Do darów duchowych zsyłanych przez Parakleta należą między innymi cierpliwość, radość, pokój, wierność i opanowanie.

Autor książki, Giuseppe D’Amore w przystępny sposób przybliża charakterystykę każdego z nich, objaśniając, w jaki sposób ich posiadanie prowadzi duszę chrześcijanina do doskonałości moralnej.

Jak podkreśla, wszystkie dary Ducha składają się na największy z nich: owoc Ducha Świętego, którym jest miłość chrześcijańska (agape).

"Miłość daje barwę i smak wszystkim owocom. Każdy z owoców to ta sama miłość, posiadająca odpowiednią jakość, nadającą jej szczególny koloryt" - mówi autor, porównując agape do diamentu mieniącego się niezliczonymi barwami.

Jednakże owoce Ducha Świętego to nie tylko dary, o które możemy prosić w modlitwie - ich osiągnięcie i praktykowanie jest prawdziwym duchowym wyzwaniem. Autor podpowiada, w jaki sposób możemy współpracować z Duchem Świętym, dążąc do duchowej pełni i osobiście przyczyniając się do budowania jedności Kościoła, Ciała Chrystusowego.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: Giuseppe D Amore
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 210
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788361989233
ISBN: 978-83-61989-23-3
ID: 176197

Zobacz również

Owoce Ducha Świętego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...