TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Razem przez życie. Przewodnik dla małżeństw, które pragną zwyciężać

Ocena:
(39 opinii)

Nieważne czy jesteś w małżeństwie, czy się do niego przygotowujesz, czy też być może się go boisz. W każdym z tych przypadków powinieneś dowiedzieć się pewnej bardzo ważnej rzeczy: zbyt wiele małżeństw daje się zdominować przez różnorakie konflikty i trudności.

Mają one odmienne podłoża. To jednak nie jest ważne, ponieważ istnieją pewne uniwersalne metody radzenia sobie z nimi. Okazuje się bowiem, że częstokroć najtrudniejszym doświadczeniem jest wspólne szukanie rozwiązań, a nie to, co powoduje, że ich poszukujemy.

Problemy to nie problem. Problemem jest to, jak sobie z nimi radzić.

Virginia Satir

Czytając tę książkę dowiesz się:

  • Co zrobić, gdy czujesz rozczarowanie swoim małżeństwem?
  • Jak weryfikować uczucia małżonka?
  • Jak nazywać i oceniać swoje uczucia?
  • Jak nauczyć się mówić o swoich potrzebach?
  • Jak przeprowadzić kłótnię w małżeństwie?
  • Kiedy miłość oznacza konieczność odejścia?
  • Jakie lekarstwo jest najlepsze na zaniedbanie w małżeństwie?
  • Kiedy kochamy-za-bardzo? Kiedy kochamy-za-mało? I dlaczego to rujnuje nasze małżeństwo?
  • Jak pogodzić udane małżeństwo z pracą i zarabianiem pieniędzy?
  • i wielu innych bardzo konkretnych rzeczy.

Nie jest to kolejny podręcznik wpływania na ludzi. Skupia się nie na tym, jak zmanipulować małżonka, ale jak umożliwić mu otwarcie się, wypowiedzenie swojego zdania, opisanie uczuć oraz jak samemu rozmawiać.

Pozycja ta ma przemyślaną strukturę, która może pomóc ci w osiągnięciu maksimum pozytywnych efektów. Każdy rozdział poświęcony został najważniejszym problemom, które mogą zaistnieć w związku. Treści te przedstawione zostały w sposób przystępny, bez zbędnego psychologizowania, ze szczególnym naciskiem na proponowane rozwiązania.

Nie możemy dać gwarancji, że po samym przeczytaniu tej książki Twoje małżeństwo będzie szczęśliwsze. Zapewniamy jednak, że jeśli autentycznie wcielisz w swoje życie proponowane tutaj rozwiązania, doświadczysz czegoś, co autor nazywa "cudem nowego początku" - Ty i Twoje małżeństwo zaczniecie żyć pełnią życia! Zawarta w tej książce treść ma być z jednej strony inspiracją do zmian, a z drugiej - narzędziem do ich dokonania.

Książka "Razem przez życie" może sprawić, że Twoje małżeństwo będzie największą przygodą, jaką kiedykolwiek przyszło ci przeżyć. Będziesz zwycięzcą.

Książka Michała Piekary to coś więcej niż poradnik na temat komunikacji w małżeństwie. To książka, która uczy budować więź małżeńską. Dostrzegać problemy i odważnie mierzyć się z nimi.

o. Ksawery Knotz OFMCap.
Polecam każdemu, kto naprawdę kocha drugą osobę i chce, aby ta miłość była pielęgnowana przez umiejętną i mądrą komunikację z Pisma Świętego.

o. Leon Knabit OSB

Michał Piekara - wraz z żoną Urszulą założyciel Fundacji Rodzin "Pełna Chata". Od kilku lat zaangażowany w posługę zakochanym, narzeczonym i małżonkom. Gość licznych audycji radiowych i telewizyjnych, poświęconych budowaniu relacji miłości. Autor książek: "Halo, chłopaki! My potrafimy je kochać!", "Przytul mnie choć na chwilę... Jak być twórczym mężem?", "Przytul mnie choć na chwilę... Jak być twórczą żoną?". Autor projektów Romantycznych Wieczorków dla Zakochanych oraz Kursu "Razem przez Życie". Założyciel i Lider Główny Przymierza Wojowników. Prowadzi liczne konferencje w Polsce i zagranicą, poświęcone budowaniu trwałych relacji. Twórca Centrum Wsparcia dla Par, które pomaga w dokonaniu dobrego wyboru przyszłego małżonka. Z wykształcenia doradca małżeński, familiolog. Badawczo interesuje się psychoterapią skoncentrowaną na komunikacji. Szczęśliwy mąż oraz ojciec dwójki dzieci.

Opinie naszych Klientów (39 opinii)Napisz swoją opinię

ciekawa książka z praktycznymi poradami

Polecam każdemu, kto pragnie dowiedzieć się więcej na temat komunikacji w małżeństwie. Autor w sposób bardzo przystępny przybliża sposób rozumowania kobiet i mężczyzn, a także wynikające z faktu tych odmienności kłopoty. Do tego w każdym rozdziale opisane sposoby na poprawę sposobu porozumiewania się, z przykładowymi dialogami. Wszystko napisane w sposób przejrzysty, miejscami wesoły, aczkolwiek bez gubienia podstawowej treści książki. Nawiązania do Pisma Świętego nienachalne, bez moralizatorstwa i ostracyzmu wobec myślących inaczej. Książkę może przeczytać śmiało zarówno wierzący katolik jak i osoba niewierząca. Uważam, że nie zmarnowałam na nią czasu, a miejscami wręcz warto nauczyć się jej na pamięć - złote reguły komunikacji w niej opisane przydadzą się bowiem nie tylko w małżeństwie, ale i w każdej relacji - czy to zawodowej czy prywatnej.

autor opinii: ser

Najlepsze lekarstwo

Żeby dużo nie pisać, każdy, komu pozyczam do czytania jest zachwycony, w jednym małżeństwie po przeczytaniu poprawiły się znacznie relacje, drugie zostało uratowane przed rozbiciem.Oby dalej takie owoce przynosiła lektura tej książki.Świetny prezent dla nowożeńców (sprawdzone!)Antoni

autor opinii: Antoni Piekłowski

O księgarni

Książka była dodatkiem do prezentu ślubnego, więc mogę tylko napisać, że młodym bardzo się podobają przykłady z życia w niej podane. Od siebie natomiast mogę napisać, że obsługa klienta Tolle na wysokim poziomie. Książka, mimo że trudno dostępna została przechwycona kiedy tylko dotarła paczka z magazynu i dostarczona na czas:-) dziękuję:)

autor opinii: Sandra

Razem przez życie.Przewodnik dla małżeństw

Warto przeczytać.Książka napisana przystępnym językiem. Dla autora małżeństwo to proces starań i naprawy tego , co kuleje w nim, przy jednoczesnym ukazywaniu sobie miłości. Niektóre kobiety nie mają szczęścia być kochane jak "Uleńka" (żona autora) albo ich meżowie nie potrafią tego okazać.W każdym razie o dobro w małżeństwie warto czasem powalczyć;-)

autor opinii: Karolina

razem przez życie

Książka bardzo wyważona . Mądrosć i rzeczowoość autora brawo.

autor opinii: Elżbieta Wichrowska

Prosty język, ciekawe przykłady z życia, praktyczne ćwiczeń dla pogłębiania relacji z drugą połówką sprawiają, że książkę czyta się z wielką przyjemnością. P. Michał Piekara otwiera oczy na wiele spraw,które w życiu codziennym nie zagłębiamy się.
Polecam książkę zarówno małżonkom, jak i zakochanym. Sięgnięcie do tego przewodnika i sumienne wypełnianie jego treści prowadzi do szczęśliwego bycia razem aż po grób.

Klub książki tolle.pl to gwarancja miłej i rzetelnej obsługi.

autor opinii: Magdalena Moc

Niezwykle pomocna

Ciepła książka zawierająca bardzo wiele cennych wskazówek jak wspólnie iść przez życie, jak się komunikować w sposób pozytywny, jak unikać zapętlania w konflikty. Gorąco polecam.

autor opinii: Kasia

świetna pozycja nie tylko dla małżonków!

Książkę zakupiłam jako prezent dla nowożeńców. Zawiera wiele cennych rad, które pomagają w codziennym życiu i przezwyciężaniu problemów. Polecam!

autor opinii: Aleksandra L.

Polecam

Super ksiazka, wiele cennych rad

autor opinii: Ewa C.

:)

Przyznam szczerze, że książki nie czytałam , kupiłam ją na prezent. Została mi polecona. Miałam natomiast okazje słyszeć kilka świetnych konferencji autora książki co daje mi pewność , że lektura będzie równie mądra i ciekawa.

autor opinii: Agnieszka

Świetny prezent ślubny!

Tę książkę kupiłam z myślą o prezencie ślubnym dla koleżanki i jej przyszłego męża ... bo czegóż można życzyć młodej parze - jak nie właśnie zwycięstwa?
Książka zawiera mnóstwo praktycznych wskazówek, jak pielęgnować miłość każdego dnia.

autor opinii: Marta.

"Razem przez życie"

Książka bardzo dobra. Konkretnie i obrazowo opisuje sedno jak budować dobrą relację w małżeństwie, na jakie trudności można natrafić. Ćwiczenia motywują do nauczenia się lepszej komunikacji. Bardzo polecam.

Warto

Ci którzy myślą że katolickie spojrzenie jest nieatrakcyjne ... polecam wartościową książkę dla każdego kto chce nad sobą pracować i polepszać swój związek

autor opinii: TT

Razem przez życie

Bardzo ciekawa książka, treściowa, pełna przykładów z codziennego życia i bardzo praktycznych wskazówek. Gorąco polecam!

Poztytywna

bardzo szybka przesyłka. Kontakt z klientem - rewelacja. Gorąco polecam zakupy w tej księgarni. Książkę również.,

autor opinii: Aga

Polecam

Polecam książkę Michała Piekary " Razem przez życie", choć z reguły nie lubię poradników, ten pozytywnie mnie zaskoczył. Uświadamia nam,że małżeństwo zobowiązuje i warto o nie powalczyć w trudnych momentach.

autor opinii: Dorota Zieńczuk

Idealny prezent dla świeżo upieczonych małżonków

Idealny prezent ślubny oraz doskonały poradnik dla tych osób, które pragną wieść szczęśliwe życie w małżeństwie, jak również dla osób przygotowujących się do udzielenia sobie sakramentu małżeństwa. Szczerze polecam!

autor opinii: Agnieszka Czelińska

Przewodnik napisany przystępnym językiem, bardzo pomocny w codziennym życiu. Polecam małżeństwom z mniejszymi i większymi problemami.

autor opinii: Justyna

Hit! :)

Mój absolutny hit wśród poradników dla małżeństw! Fantastycznie się ją czyta (przeczytałam ją już kilka razy!), jest bardzo praktyczna, z przykładami i zapisami rozmów, ćwiczeniami. Człowiek sobie nawet nie zdaje sprawy z tego, jak słowa, ton głosu, sposób mówienia itd. może wpłynąć na rozmowę. Super! Chyba będę kupować na prezent każdej parze znajomych, która planuje ślub. :)

autor opinii: Ania M

polecam

polecam książkę, super się czyta, wiele cennych wskazówek! polecam dla narzeczonych:)

autor opinii: Justyna

Jak zwykle szybka i rzetelna obsługa. Książę polecam wszystkim, szczególnie narzeczonym- jako dobre przygotowanie do małżeństwa; również osobom w związkach małżeńskich bez względu na staż. Wszak na świeżość i nowość nigdy nie jest za późno.

autor opinii: Ania

razem przez życie..

Chciałam zachęcić do lektury tej książki nie tylko małżeństwa borykające się z problemami, ale przede wszystkim młodych ludzi, którzy pragną zawrzeć związek małżeński. Wierzę, że ten poradnik uświadomi ich jak wielką rolę odgrywamy w małżeństwie, jakie wielkie czyhają na nas trudności.. jak dużo zależy od nas samych.. i może dzięki temu uda im się nie popełnić zbyt wielu błędów!
Pozdrawiam

autor opinii: Katarzyna F..

ciekawa ksiażka

polecam , ciekawa ksiązka, pomaga wiele rzeczy zrozumiec, podpowiada jak załagodzic spory i uczy szacunku do drugiej osoby. warto do niej zajrzec

autor opinii: Kasia

opinia pozytywna

Poradnik napisany bardzo profesjonalnie,rzetelnie i przemyślanie. Forma przystepna i zrozumiała dla czytelnika. Super, że są przykłady z życia wzięte. Książka godna polecenia innym.

autor opinii: Monika Kielech

polecam

wszystkim małżeństwom, które chcą poprawić relacje, żyć pełniej, zrozumieć współmałżonka

autor opinii: Krysia

POLECAM gorąco!

Książka przywróciła mi wirę w to, że nasze małżeństwo da sie jeszcze poskładać w całość. Przeczytałam ją w tempie expresowym, wypisując na karteczce najważniejsze postulaty i wnioski, teraz podeślę ją mężowi. gdy skończy czytać zamierzam zapisać nas na terapie do Pana Piekary ( autor), bo to pierwszy terapeuta, który za priorytet obiera dobro małżeństwa, a nie tylko pozorną stabilizacje psychiczna jednego z małżonków ( bo czasem ratowanie małżeństwa kosztuje wiele).
Warto przeczytać. I polecam ja nie tylko tym, którzy przeżywają trudne chwile w małżeństwie, ale chyba przede wszystkim tym, ktorzy jeszcze ich nie mają, by po prostu nauczyć sie właściwej komunikacji z partnerem.

Nawet się niespodziewałam, że książka będzie tak dobra!

autor opinii: Patrycja K.

Razem przez życie

Książa ta w rewelacyjny sposób przedstawia różne fazy i reakcje małżonków. Uświadomił mi jakie błędy popełniamy, ranimy się a wcale tak nie musi być Polecam gorąco małżonkom nie tylko przeżywającym kryzysy.

autor opinii: Aneta

Bardzo dobra książka. Dobrze się ją czyta. Zawiera wiele cenny rad dla małżeństw.

autor opinii: Alicja Truchel

Wielki pozytyw

Bardzo się cieszę z zakupu tej książki. Ciekawa, dobrze się ją czyta, autor zawarł wiele cennych wskazówek . Polecam bardzo!!!!

autor opinii: Małgorzata Januszek

Naprawdę świetna książka!

Nauczyła mnie zasad poprawnej komunikacji nie tylko z mężem, ale też z innymi ludźmi oraz mówienia o swoich uczuciach a nie oskarżania współmałżonka. Dobry pomysł na prezent np. na rocznicę ślubu :)

autor opinii: Kasia

Rewelacyjna

To nie pierwsza książka Michała Piekary którą czytałam, i nie pierwsza którą jestem zachwycona. Autor pokazuje tak proste i banalne sposoby na to aby poprawić swoją więź małżeńską że człowiek zastanawia się dlaczego sam na to nie wpadł, przeciez to takie proste!.
Bardzo polecam, nie tylko małżeństwom które maja kłopoty (choć pewnie tym najbardziej) ale również tym którzy są szczęśliwi w małżeństwie, aby móc jeszcze bardziej się do siebie zbliżyć:)

autor opinii: Katarzyna

polecam dla początkujących :)

Polecam tę pozycję nie tylko dla początkujących par w sensie stażu ale przede wszystkim dla tych, którzy jeszcze nie czytali tego typu poradników. Znajdziecie tutaj teorię i praktykę, dużo cennych porad na codziennie ale nie zwykłe życie we dwoje.

autor opinii: Magda

inspiracja

Witam! Ksiazka jest bardzo ciekawa, napisana w przystepny sposób, zawiera mnóstwo praktycznych i teoretycznych rad dla małżeństw. Polecam gorąco kazdemu komu zależy na budowaniu dobrych relacji z innymi ludźmi. Przeczytałam ja dwa razy i ciągle cos nowego odkrywałam.

autor opinii: zachwycona

Zamiast kwiatów

Bardzo ładne wydanie wartościowej książki podarowałam Nowożeńcom.

autor opinii: Barbara

We dwoje

Ksiąąka odpowiada na potrzeby ludzi żyjacych w małżeństwach, jest nieocenioną skarbnicą wiedzy- wskazówek , porad, opisu zmagań ludzi w relacjach, polecam

autor opinii: Ewa Chłapek

Ksiązka godna polecenia,wysylka bez problemow,polecam!

autor opinii: ania

Serdecznie polecam!

Szczerze polecam. Poruszająca, inspirująca, zmieniająca. Jeśli to za mało, by ją przeczytać dodam, że to jedna z tych książek, do której wciąż się wraca.

autor opinii: Piotr M.

Gorąco polecam!

Wprawdzie małżeństwo leży jeszcze w sferze moich marzeń i planów, jednak sięgnęłam po tą książkę po prelekcji Michała Piekary i gorąco ją polecam. Zawiera mnóstwo przykładów i konkretów. Pokazuje, że prawdziwa wizja małżeństwa, jakiej na co dzień broni i jaką głosi Kościół, jest do wygrania przez zwykłych ludzi, przez każdego. I że każde małżeństwo może być szczęśliwe szczęściem jeszcze większym, niż się powszechnie wydaje.

autor opinii: Agnieszka Adamowicz

Książka wyjątkowa

Przechodziliśmy z mężem kryzys. Jesteśmy małżeństwem od 12 lat. Mamy dwójke dzieci. Jeszcze trzy miesiace temu groziło nam rozstanie. Ale postanowiliśmy zawalczyć. Ta książka wpadła nam w ręce "przez przypadek". Dzięki temu dziś jesteśmy razem i walczymy. Nie zawsze jest łatwo, jak to w życiu. Ale wiem, że nie bylibyśmy w tym miejscu dziś, gdyby nie "Razem przez życie". Szczerze polecam. To jak podręcznik do tego, by być szcześliwym w małżeństwie i nauczyć się pozytywnie rozwiązywać problemy.

autor opinii: Justyna Mniszkowska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec
Autor: Michał Piekara
Rok wydania: 2000
EAN: 9788373544420
ISBN: 9788373544420
ID: 335763

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Razem przez życie. Przewodnik dla małżeństw, które pragną zwyciężać Razem przez życie. Przewodnik dla małżeństw, które pragną zwyciężać
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...