TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sentencje Ojców Pirke Avot. Z komentarzem Pawła Śpiewaka

Nie czyń bliźniemu swemu tego, co ci niemiłe. To jest cała Tora, reszta jest komentarzem. Teraz idź i się ucz.

Hillel

"Sentencje Ojców" - po hebrajsku Pirke Awot - są zbiorem żydowskich pouczeń etycznych spisanych przez starożytnych rabinów.

To wyjątkowe dzieło stanowi jeden z traktatów Miszny i wchodzi w skład Talmudu. Tradycyjnie sentencje są odczytywane w okresie między Paschą a świętem ofiarowania Tory.

Studia nad Talmudem i Torą rozwijają w nas doskonałość w relacjach międzyludzkich, nastawieniu do siebie i więzi z Bogiem.

Na drodze do doskonałości potrzebne są nam zarówno wiedza, jak i nakazy etyczne. To one mają nas dyscyplinować i uczyć panowania nad sobą.

Mądrość zawarta w "Sentencjach Ojców" to sztuka dobrego życia zapisana w krótkich zdaniach, tak cenionych przez tradycję żydowską.

Paweł Śpiewak (ur. 17 kwietnia 1951 w Warszawie) - socjolog i historyk idei, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Jego komentarze w "Tygodniku Powszechnym" przybliżają mądrość tradycji żydowskiej. Wśród wielu jego prac znajdujemy takie jak: "Teologia i filozofia żydowska wobec Holocaustu" (słowo/obraz terytoria, 2013) oraz komentarze do: "Pięć ksiąg Tory" (Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, 2012) i "Księga nad księgami. Midrasze" (Znak, 2004).

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Paweł Śpiewak
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 176
Wymiar [mm]: 136x210
EAN: 9788377679258
ISBN: 9788377679258
ID: 309831

Zobacz również

Sentencje Ojców Pirke Avot. Z komentarzem Pawła Śpiewaka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...