TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sztuka wyrażania miłości w małżeństwie

Ocena:
(7 opinii)

Małżonkowie rzadko wyrażają miłość w ten sam sposób. Z reguły posługujemy się jakby innymi językami miłości. Każdy z nas używa takiego języka, jaki jest mu najbliższy, i jest zdziwiony, gdy partner nie rozumie, tego co próbujemy mu zakomunikować. Wyrażamy miłość, ale on (czy ona) wydaje się tego nie dostrzegać, ponieważ dla niego (dla niej) to, co robimy, jest komunikatem w obcym języku.

Gdy poznasz podstawowy język miłości swojego partnera i nauczysz się nim posługiwać, odkryjesz klucz do długiego i pełnego miłości związku małżeńskiego. Miłość nie musi zanikać po ślubie, jednak by ją zatrzymać, musimy się nauczyć wyrażać ją w sposób zrozumiały dla naszego partnera.

Nie możemy polegać na swoim sposobie wyrażania miłości, bo współmałżonek może go nie rozumieć. Jeśli chcemy, aby czuł się kochany, musimy wyrażać miłość w sposób, który jemu jest najbliższy. Nic nie wpływa na związek dwojga ludzi tak bardzo, jak zaspokajanie ich potrzeb emocjonalnych - zwłaszcza potrzeby miłości.

Jeśli nauczę się języka miłości mojej żony i będę się nim często posługiwał, ona będzie czuła się kochana. Kiedy minie okres ślepego zakochania, nie doświadczy rozczarowania, ponieważ będzie napełniona miłością. A kiedy ona zrobi to samo, również moje potrzeby emocjonalne będą zaspokojone, a nasze małżeństwo będzie rozkwitało.

Opinie naszych Klientów (7 opinii)Napisz swoją opinię

Strzał w dziesiątkę !

Świetna książka, która pomaga zrozumieć nie tylko siebie i własne emocje, ale też (a właściwie przede wszystkim) potrzeby i oczekiwania współmałżonka. Zamiast siedzieć przed telewizorem, lepiej zadbać o dobrą atmosferę w domu - po przeczytaniu książki i zastosowaniu zawartej w niej wiedzy małżeństwo jest naprawdę odnowione, a czas spędzany razem jest tak oczekiwany, jak w okresie narzeczeństwa.

autor opinii: Krysia

Godna polecenia

Przeczytałam książkę i jestem pod jej ogromnym wrażeniem. Teraz chcę ją kupić na prezent dla mojego rodzeństwa, którzy są w małżeństwach. Książka pokazuje inny sposób patrzenia ma miłość. Każde małżeństwo, które przeżywa kryzys POWINNO ją przeczytać. :)

autor opinii: Dorot-ka

Rewelacyjna książka

To rewelacyjna książka, która powinna być lekturą obowiązkową nas wszystkich. Autor, bazując na wiedzy psychologicznej i historiach wielu małżeństw, formułuje w sposób jasny i bardzo praktyczny rady CO ROBIĆ, aby wspólne życie w związku układało się lepiej, ba - bardzo dobrze. Książka jest dokładnym przewodnikiem, którego zalecenia każdy może wdrożyć. Okazuje się, że to jest naprawdę do zrobienia, a mało kto z nas zdaje sobie sprawę z tego jakie te rady są spójne i... skuteczne.

autor opinii: Ania

Sztuka wyrażania miłości w małżeństwie - opinia

Książkę "Sztuka wyrażania miłości w małżeństwie" Gary'ego Chapmana przeczytałem z wielkim zainteresowaniem. Jest to prosty, a zarazem genialny podręcznik, uczący pełniejszego oddania się partnerowi/-ce oraz wyrażania miłości w sposób dla niego/niej zrozumiały. Napisana jest w sposób przejrzysty, rzeczowy i fascynujący. Zawiera mnóstwo praktycznych przykładów oraz ćwiczeń, przydatnych zarówno do użytku prywatnego, jak i sesji terapeutycznych. Tę pouczającą i niezwykle ciekawą pozycję polecam wszystkim tym, którzy cenią sobie swoje małżeństwo i pragną uczynić je lepszym niż dotąd.

autor opinii: Jarosław Jarosz

Rewelacyjna obsługa od początku do samego końca,super udane zakupy dziękuję!

autor opinii: marta wierzbińska

Bardzo pozytywna

Książkę tę zamówiłam znając wcześniej jej treść. Uznaję, ze jest bardzo przydatna a nade wszystko powinni przeczyatać ją meżćzyźni. Albowiem to oni mają kłopoty z jakimkolwiek wyrażaniem swoich uczuć, nie m ówiąc o wyrażaniu miłości. Natomiast uznałam, iz muszę ją zakupić i przekazać mojemu synowi, który zawarł sakrament małzeństwa w czerwcu. Majac już 1 egzemplarz tej książki w domu - tę nowo zakupioną podarowaliśmy nwoożeńcom.

autor opinii: Anna Krawczyk

Świetna książka!

Lubię czytać ciekawe książki, a szczególnie o tematyce małżeńskiej. Myślałam, że wiem już sporo na ten temat, a jednak... ta książka mnie zaskoczyła. Autor w niezwykle interesujący sposób przedstawił teorię języków miłości, którymi się posługujemy. Nigdy przedtem nie myślałam, że tak różnie odbieramy nasze codzienne komunikaty. Książka ta jest nie tylko napisana prostym jęz., ale czyta się ją z ciekawością, gdyż jest poparta prawdziwymi przykładami z pracy terapeutycznej dr Chapmana. Gorąco ją wszystkim polecam, może odmienić spojrzenie na wasze małżeństwo!!! :-)

autor opinii: Hanna Popiołek

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Gary Chapman
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 168
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788374921091
ISBN: 9788374921091
ID: 167897

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Sztuka wyrażania miłości w małżeństwie Sztuka wyrażania miłości w małżeństwie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...