TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wziąć ślub czy tylko razem zamieszkać

Ocena:
(1 opinii)

Zaczynamy się ze sobą spotykać. Zakochujemy się. Co dalej? Wspólne mieszkanie? A może dwa mieszkania, ale czasem wspólne łóżko? Czy może małżeństwo?

Myriam Terlinden, autorka niniejszej książki, zdaje sobie sprawę, że ta ostatnia odpowiedź nie jest tak oczywista dla młodych ludzi jak niegdyś. Nieformalne związki stają się coraz powszechniejsze.

Celem autorki staje się zatem pomoc dla młodych osób stojących przed podjęciem kluczowych w życiu decyzji. Myriam Terlinden stara się udzielić możliwie bezstronnych odpowiedzi na ich pytania i wątpliwości, przytaczając wiele autentycznych świadectw ludzi, którzy doświadczyli życia małżeńskiego lub pozostawali w związkach nieformalnych i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami.

Autorka przedstawia wiele argumentów za i przeciw małżeństwu. Pokazując również i plusy wspólnego życia bez legalizacji związku, nie waha się jednak przed demaskacją złudzeń wiązanych często z taką sytuacją.

Uświadamia, że zdarza się i tak, że szczęśliwe bywają w tego typu relacjach tylko osoby, które "kochają mniej", że często potrzeba utrzymania partnera staje się przyczyną wzajemnego okłamywania się, że brak poczucia bezpieczeństwa bywa nierzadko przyczyną depresji, zaburzeń w sferze psychicznej oraz seksualnej.

Autorka stara się skłonić swoich czytelników przede wszystkim do refleksji - świadomość podejmowanych decyzji jest dla niej podstawą udanego związku.

Przeczytaj "Wziąć ślub czy tylko razem zamieszkać" - to lektura dla wszystkich, którzy pragną świadomie kształtować swoją relację z drugą osobą.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Mieszane uczucia

Książka w porządku, ale bez rewelacji. Spodziewałam się większej liczby argumentów. Trzeba się dobrze zastanowić zanim się podejmie decyzję o wspólnym zamieszkaniu -najważniejszy wniosek. Część rzeczy wiedziałam, zgadzam się prawie ze wszystkim. Mimo wszystko wydźwięk jest negatywny, autorka straszy. Ja wiem, że tak mówią liczby i ona spotykała się z tym w trakcie swojej praktyki np. ze zranionymi kobietami, ale nie można było przedstawić tego od strony pozytywnej? Jakoś mi tego zabrakło.

Dobrze, że występuje z pozycji "neutralnej", bo wiele osób złości się na "Kościół" i jest to poważny powód odejścia od niego, a tu mamy przedstawione przede wszystkim racje "świeckie".

Dobra książka, warto ją przeczytać, trzeba się cieszyć, że coś takiego jest, ale myślałam, że będzie ciekawsza.

autor opinii: Joanna Sosnowska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: Myriam Terlinden
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 156
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788361989097
ISBN: 978-83-61989-09-7
ID: 167574

Zobacz również

Wziąć ślub czy tylko razem zamieszkać
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...